Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Royeboi
  • Registratie: Februari 2010
  • Laatst online: 10-06 08:03
Allereerst, ik betwijfel of dit topic wel in dit subforum thuis hoort. Echter kan ik voor dit onderwerp geen soortgelijk topic vinden, of een logische plek voor mijn vraag. Toch ben ik erg nieuwsgierig of ik de enige ben die tegen dit probleem ben aangelopen.

Ik ben een paar maanden in ZO Azië geweest en heb een flink aantal cash opnames gedaan in het buitenland. Omdat de ABN amro hier bij elke transactie €2,25 voor rekent, en de lokale Aziatische bank ook nog vaak €5,- transactiekosten berekent, leek het mij in de laatste week handig dat de onkosten door iemand anders voorgeschoten zouden worden, waarna ik het over zou maken op haar rekening. Om deze transactiekosten te vermijden. Achteraf dom natuurlijk, want naast dat dit grapje mij €31,- kost, is het geld na twee weken nog steeds niet overgeboekt.

De details
Op 23 juni j.l. heb ik reeds geld overgeboekt van mijn ING rekening naar een (bekende) buitenlandse rekening (Thailand, BKK bank). Echter, de betaling is tot op heden nog steeds niet overgeboekt, daar het bedrag nog steeds niet op haar rekening staat. Ik heb na een week mijn eigen ING bank al gebeld. Ik begrijp dat er wat beveiligings checks gedaan moeten worden, maar het gaat hier om een bedrag van iets meer dan €420,-, niet om een half miljoen wat ik probeer over te maken. Daarnaast lijkt het mij zo te zijn dat ik zelf alle verantwoordelijkheid draag voor het correct overboeken van het bedrag naar het juiste rekeningnummer. Ondanks de controle checks, snap ik niet dat het nu ruim twee weken moet duren. Daarnaast betaal ik een (naar mijn mening asociaal hoog) bedrag als 'fee' voor de transactie. Zo'n 9% van het totaalbedrag, is iets wat ik achteraf natuurlijk nooit opnieuw zou doen. €6,- kosten voor de ING, de rest schijnt voor de lokale Thaise bank te zijn, aldus de ING.

Via de telefonische klantenservice van de ING werd ik na een (wel vermakelijk gesprek) niet veel wijzer. We hebben wat gelachen over het feit dat het sneller zou kunnen gaan om een postduif te sturen, of het geld in een enveloppe te verzenden naar Thailand. En dat de digitale ondergrondse kabel waarschijnlijk ook erg traag is. Maar alle gekheid op een stokje, de CS medewerker vond het ook wel erg lang duren. Na anderhalve week nogmaals contact via Twitter gezocht. Het enige wat zij kunnen doen is opnieuw een onderzoek starten. Als het 'mijn eigen schuld' blijkt, of er is niets ongewoons aan de hand, zal ik zelf voor deze onderzoekskosten op moeten draaien. Hier brak mijn klomp eigenlijk. Ik betaal dus voor een transactie, verwacht dan eigenlijk dat het bedrag binnen 5 werkdagen wel is overgeboekt, na twee weken een onderzoek laten starten zou MIJ geld gaan kosten?

Nu betaal ik dus voor een dienst bij een zakelijke dienstverlener, maar ik ontvang 0,0 resultaat. Ik vind de houding van de ING dan ook vrij laks hierin. Het geeft me ook een vrij nare smaak van een hoog 'David & Goliath' gehalte. Want waar heb ik immers recht op? Nergens waarschijnlijk. In de kleine lettertjes staat natuurlijk vrolijk nergens voor verantwoordelijk, en mag zo lang duren als ze zelf willen. Ik heb best begrip dat het een paar dagen kan duren, maar gezien de hoge fee verwacht ik op z'n minst dat de overboeking binnen een aantal dagen wordt afgerond. Twee weken is natuurlijk bizar lang. En het feit is dat als niemand hier moeilijk over doet, de banken ook niets gaan verbeteren in de snelheid van transacties.

Een ander klein hekelpuntje is het feit dat er nergens melding wordt gedaan over de kosten vooraf. Een net bedrijf zou deze kosten netjes voorschotelen voorafgaande aan de betaling. Er werd niets over €31,- gezegd tijdens het doen van de transactie, het bedrag wordt gewoon dezelfde werkdag van je rekening afgehaald. Het zal vast wettig zijn, maar netjes is het niet. Als ik iets bestel via een webshop, staan daar ook netjes de verzendkosten en andere kosten bij beschreven. Waarom is dit niet verplicht voor banken? Natuurlijk zijn het twee verschillende dingen, maar het geeft me een gevoel dat banken boven alles staan wat betreft regels.

Gesprek met ING via Twitter:
1 juli:
Buitenlandse overboeking (geen spoed) naar Thailand. Bedrag van ongeveer €400 wordt €31 kosten voor gerekend. Voor dat (asociaal) hoge bedrag wordt het niet eens binnen een week overgeboekt... Ik pik dat niet anno 2016. Ik begrijp dat een buitenlandse betaling iets langer duurt, maar zeker gezien het flinke bedrag wat ik betaal om het over te boeken verwacht ik toch zeker wat meer service en snelheid van een bank! Het gaat toch zeker niet met postduif ;-) ?


1 juli - ING Nederland
Hoi,

Ik begrijp dat het vervelend is dat het lang duurt. Helaas zijn wij ook afhankelijk van de onderzoeken die de buitenlandse bank voor je doet.
Hier gaat tijd overheen die wij niet kunnen versnellen. Wij doen wat we kunnen voor je.
^Jessica

1 juli - Roy:
Vraag me af hoe veel onderzoeken er gedaan worden voor een bedrag van €400,-. Maargoed, ik "begrijp" het dat het proces dermate traag is. Het nodigt alleen niet uit voor een toekomstige buitenlandse betaling.

5 juli - Roy:
Het is inmiddels wel echt lang geleden... Vanaf hoe lang kan ik weer opnieuw aanspraak maken op een antwoord? Ik vind dit echt veel te lang duren, de ontvanger wacht op dit geld. Het is 23 juni(!) al overgemaakt! Dit soort checks duren toch geen twee weken?

5 juli - ING Nederland
Hoi Roy,

2 weken duurt inderdaad wel erg lang. Het enige wat ik voor je kan doen is een Buitenlands betalingsonderzoek starten. Mag ik in ieder geval even de volgende gegeven, dan kijk ik even mee:

IBAN
Geboortedatum
Postcode+huisnummer
Betaalpasnummer+vervaldatum
^Meike

7 juli - ING Nederland:
Hoi Roy,
Ik zie inderdaad dat er inmiddels 2 weken verstrekken zijn. Mijn ervaring is toch dat een dergelijke betaling weleens zo lang wil duren. Ik kan een onderzoek voor je starten maar als daaruit blijkt dat alles gegaan is zoals het hoort brengt dat weer kosten met zich mee en daar zit je denk ik ook niet op te wachten. Kun je het nog aanzien tot maandag?

Stel de betaling is daar niet geaccepteerd en retour gestuurd dan is er een dermate groot termijn verstreken dat je dat ook al op je rekening had moeten hebben.

En dan lijkt me een onderzoek de beste oplossing.
^Richard


7 juli - Roy:
Wacht even; ik heb €31 betaald voor een dienst. Een onderzoek kost mij opnieuw geld? Waar heb ik dan dit geld voor betaald en betaal ik de ING dan voor? :) de logica ontgaat mij even. Ik verwacht eigenlijk dat het binnen een redelijk termijn van 7 dagen opgelost wordt. Zo niet, dan zal ik andere stappen moeten ondernemen. En daar hoort niet bij het opnieuw betalen van een X bedrag voor een nieuwe dienst.

7 juli - ING Nederland:
Je hebt een opdracht ingevoerd op geld over te maken naar Thailand. Conform die gegevens die je hebt ingevuld voeren wij de boeking uit en daar betaal je inderdaad een bijdrage voor. Zou nu blijken dat dat geld er niet aankomt en we onderzoeken het en het blijkt dat wij een fout hebben gemaakt dan is het onderzoek uiteraard kosteloos.

Als blijkt dat de fout niet bij ons ligt dan berekenen we inderdaad een deel van de gemaakte kosten aan je door.

Maar ik hoop nog steeds dat het niet zo ver hoeft te komen en dat er voor maandag duidelijkheid is!
^Richard
toon volledige bericht
Mijn vraag is nu: kan dat ook zomaar? Is het niet gewoon de taak van de ING, om mij als klant te voorzien in een normale transactie? Ik betaal er immers een flink bedrag voor.

Daarbij: zulke checks, is dat anno 2016 nog steeds niet geautomatiseerd? Is er iemand momenteel onderweg met een zakje cash in een busje dat nu ongeveer langs Pakistan rijdt op weg naar Thailand? :+ Hoe werkt dit? Achteraf natuurlijk gewoon moeten doen via PayPal. Een hoop kopzorgen minder, en binnen 2 seconden overgeboekt naar een vriend of familielid, ook nog eens gratis.

Nogmaals, ik betwijfel ten zeerste of het hier thuishoort, maar na alle subfora nagelopen te zijn zou ik niet weten waar dit wel hoort.

XBL: x0royx | PSN: XRoy_X | Raptr: x0royx


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • sambalbaj
  • Registratie: Maart 2006
  • Niet online
https://www.ing.nl/partic...ven/buitenland/index.html

Het staat allemaal toch wel in de tarieven. Onderzoekskosten zijn ook 30 euro. Als ik even kort zoek gebeurd een lange periode wel vaker met overboekingen naar Thailand.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Rukapul
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 13:26
Je kiest er toch zelf voor zaken te doen met een bank in een minder ontwikkelde regio. In de eurozone had je geld gratis de volgende dag op de rekening van de ontvanger gestaan.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Royeboi
  • Registratie: Februari 2010
  • Laatst online: 10-06 08:03
sambalbaj schreef op vrijdag 08 juli 2016 @ 13:28:
https://www.ing.nl/partic...ven/buitenland/index.html

Het staat allemaal toch wel in de tarieven. Onderzoekskosten zijn ook 30 euro. Als ik even kort zoek gebeurd een lange periode wel vaker met overboekingen naar Thailand.
Het staat uiteraard allemaal in de tarieven. Als ik echter een product koop in een winkel, staan de extra kosten ook netjes vermeld. Dus waarom niet op de ING bij het overboeken van een transactie? Minimale moeite lijkt me (je vult immers ook het land in, dus de kosten kun je er dan ook wel bijzetten). Nee, je moet het zelf vooraf opzoeken.

Tevens staat er ook wanneer ik de kosten bereken voor Thailand in het specifiek:

Verwerkingsduur betaling
Gemiddeld 5 werkdagen.


Gemiddeld. Uiteraard. Is twee weken dan nog steeds in de range van het gemiddelde?

Bron: https://www.ing.nl/partic...n-buitenlandbetaling.html
Rukapul schreef op vrijdag 08 juli 2016 @ 13:34:
Je kiest er toch zelf voor zaken te doen met een bank in een minder ontwikkelde regio. In de eurozone had je geld gratis de volgende dag op de rekening van de ontvanger gestaan.
Als ik het met PayPal had gedaan, had het ook twee seconden later overgeboekt geweest ja. Als als als :).

SEPA inderdaad, een prachtig systeem wat zorgt voor snellere transacties. Het is echter niet alsof ze in Thailand allemaal in een hutje zitten. Wellicht niet zo 'modern' als in Nederland. Vandaar dat het ook prima is als een transactie een paar dagen 'onderweg' is. Maar na twee weken nog steeds niets van een resultaat te zien? Je vind dus dat ik als 'klant' gewoon geen verwachtingen mag scheppen verder? Wat dan na drie, vier weken? Waar ligt de grens? En wat voor ingewikkelde checks moeten er nu precies uitgevoerd worden voor een schamel bedrag als dit? Een paar dagen: jep. Een paar weken: why?

XBL: x0royx | PSN: XRoy_X | Raptr: x0royx


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • T-MOB
  • Registratie: Maart 2001
  • Laatst online: 13:06
Royeboi schreef op vrijdag 08 juli 2016 @ 13:48:
[...]
Het staat uiteraard allemaal in de tarieven. Als ik echter een product koop in een winkel, staan de extra kosten ook netjes vermeld. Dus waarom niet op de ING bij het overboeken van een transactie? Minimale moeite lijkt me (je vult immers ook het land in, dus de kosten kun je er dan ook wel bijzetten). Nee, je moet het zelf vooraf opzoeken.
Omdat het zo niet werkt bij een bank. Je hebt een overeenkomst waarin de tarieven per transactie staan, vergelijkbaar met een telefoonabonnement. Daar krijg je ook niet voor elk gesprek het geldende tarief te horen. Ook niet als je naar pak hem beet Thailand belt.
Verwerkingsduur betaling
Gemiddeld 5 werkdagen.


Gemiddeld. Uiteraard. Is twee weken dan nog steeds in de range van het gemiddelde?
Er is zo'n grapje over statistici die verdrinken in een plas water van gemiddeld 5cm diep. Een gemiddelde zegt niets over een specifiek geval.
Als ik het met PayPal had gedaan, had het ook twee seconden later overgeboekt geweest ja. Als als als :).
Ik snap dat je het frustrerend vind. Maar de ING kan er niet zoveel aan doen als de bottleneck in Thailand zit. Blijkbaar duurt het vaker lang naar Thailand. En inderdaad, een volgende keer kun je beter Paypal / Western Union gebruiken.

Regeren is vooruitschuiven


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Basszje
  • Registratie: Augustus 2000
  • Laatst online: 10:59

Basszje

Reisvaap!]

Royeboi schreef op vrijdag 08 juli 2016 @ 13:21:
Een ander klein hekelpuntje is het feit dat er nergens melding wordt gedaan over de kosten vooraf. Een net bedrijf zou deze kosten netjes voorschotelen voorafgaande aan de betaling. Er werd niets over €31,- gezegd tijdens het doen van de transactie, het bedrag wordt gewoon dezelfde werkdag van je rekening afgehaald.
:? Dat staat gewoon in de voorwaarden en in Mijn ING hebben ze zelf een tooltje om te 'oefenen' en de kosten te berekenen. Ik neem aan dat het tenminste om SWIFT gaat? Daarnaast had je ook kunnen uitzoeken wat de kosten van de andere bank zijn, dat ligt er namelijk nogal aan.

Ik heb recentelijk een vrij groot bedrag via Swift overgeboekt en dat was binnen 5 dagen klaar ( met 2 nationale feestdagen en een weekend ertussen ook nog ). Maar wellicht ligt dat in Thailand anders.

Ik kan me wel voorstellen dat ING er weinig aan kan doen. Swift is toch een beetje een systeem van 'we boeken het ergens heen en hopen op het beste' .

Het is trouwens sowieso geen 'Sepa' transactie ( ' Single Euro Payments Area ' )

Voor de volgende keer zou ik trouwens naar Transferwise kijken, die rekening niet zoveel als sommige anderen.

[ Voor 9% gewijzigd door Basszje op 08-07-2016 16:28 ]

Beware of listening to the imposter; you are undone if you once forget that the fruits of the earth belong to us all, and the earth itself to nobody.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Qwerty-273
  • Registratie: Oktober 2001
  • Laatst online: 13:21

Qwerty-273

Meukposter

***** ***

Je zit inderdaad met twee banken die elk een vertraging hebben. Ten eerste van jouw rekening naar het team van ING die de overschrijving controleerd en goedkeurt. Om daarna door te zetten naar de buitenlandse bank. Vervolgens de buitenlandse bank die een team heeft om buitenlandse betalingen te controleren en vervolgens door te zetten naar de juiste rekening. Wellicht heeft men aan de overkant wat vertraging, en je kan dan of kiezen om nog even te wachten - of je bank vragen om een onderzoek (wat jouw vervolgens geld kost als het toch "normaal" gaat). Dat is vaak het lastige met overboekingen die buiten de EU gaan,

Erzsébet Bathory | Strajk Kobiet | You can lose hope in leaders, but never lose hope in the future.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 454358

Rukapul schreef op vrijdag 08 juli 2016 @ 13:34:
Je kiest er toch zelf voor zaken te doen met een bank in een minder ontwikkelde regio. In de eurozone had je geld gratis de volgende dag op de rekening van de ontvanger gestaan.
hier in spanje betaal je bijna altijd voor elke overboeking, zelfs binnen spanje. /offtopic

Ing kan er gewoon weinig aan doen, als die lokale bank dit vertraagd. Dat kun je dan wel niet leuk vinden, maar ing heeft hun taak gedaan, nu is het aan de beurt van de thaise bank.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • bvk
  • Registratie: Maart 2002
  • Laatst online: 13:22

bvk

Het gaat nooit snel genoeg!

Qwerty-273 schreef op vrijdag 08 juli 2016 @ 16:32:
Je zit inderdaad met twee banken die elk een vertraging hebben. Ten eerste van jouw rekening naar het team van ING die de overschrijving controleerd en goedkeurt. Om daarna door te zetten naar de buitenlandse bank. Vervolgens de buitenlandse bank die een team heeft om buitenlandse betalingen te controleren en vervolgens door te zetten naar de juiste rekening. Wellicht heeft men aan de overkant wat vertraging, en je kan dan of kiezen om nog even te wachten - of je bank vragen om een onderzoek (wat jouw vervolgens geld kost als het toch "normaal" gaat). Dat is vaak het lastige met overboekingen die buiten de EU gaan,
Met al die controles valt het wel mee hoor, dat gaat allemaal automatisch (STP) als er geen alarm afgaat met betrekking tot money laundring en dergelijke.

Als jij nu in Mijn ING een buitenlandboeking doet gaat er morgenochtend gewoon via Swift een MT103 bericht uit naar de bank begunstigde waarbij de opgegeven boeking en valutering waarschijnlijk gewoon D+2 is. Dus de begunstigde heeft het 2 dagen nadat het bij jou is afgeschreven.

Mits alle gegevens in orde zijn natuurlijk en het gecrediteerd kan worden. En anders komt het bedrag terug, maar dat duurt normaliter ook nooit langer dan 2 weken. Dus of het is nu allang bij de begunstigde aan gekomen of het is retour op je rekening te zien.

Specs


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ZieglerNichols
  • Registratie: Mei 2015
  • Niet online
Ik heb een aantal malen geld overgeboekt via ABN naar ZO Azie. Elke keer binnen 5 dagen daar aangekomen. Wel altijd met spoed gekozen, dus je betaalt wel flink wat transactiekosten.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • wolly_a
  • Registratie: September 2002
  • Niet online
Typisch ING. Ik kan een geval waar het bedrag een stuk groter was en de ING zei domweg... Probeer het nog eens, misschien lukt het dan wel. We hebben ook geen idee waar dat andere geld is gebleven. De ING doet alsof het in veel landen kantoren heeft, maar in werkelijkheid loopt dit soort dingen via andere banken en hebben zij er ook geen zicht meer op.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • kamerplant
  • Registratie: Juli 2001
  • Niet online
Het is inderdaad een rare houding van de ING: weinig écht transparant in kosten en niet de verantwoordelijk willen nemen (die ze wel hebben!). Je doet er nu alleen niet zo heel veel aan meer..

🌞🍃


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • missTweakers
  • Registratie: Augustus 2013
  • Laatst online: 22-06 11:23
Goed dat je dit wel meld op dit forum, zodat meer mensen gewaarschuwd zijn over transacties naar het buitenland via een "ouderwetse" bank. ;)

Je kunt een klacht indienen bij het Kifid. Misschien kunnen zij je verder helpen.
Pagina: 1