Op maandag 25 juni 2001 14:06 schreef Belegen_Kaas het volgende:
...desktop is klote, X is klote, te traag, vreselijk instabiel e.d.
Maar zolang je X ver van je systeem afd houdt vindt ik het pr8ig

...
X heeft wat vreemde eigenschappen omdat het een oud systeem is, en de huidige X servers moeten backward-compatible zijn met dat oude systeem. Maar hierdoor kun je bijvoorbeeld ook een grafisch programma remote vanaf een UltraSparc met Solaris op jouw Linuc PC draaien... erg mooi systeem.
Qua stabiliteit heb ik weinig last van X. Ja, ik heb wel eens X crashes meegemaakt, maar die zijn bij mij nog altijd zeldzaam.
Wat betreft snelheid: XFree 4 is een vrij grote verbetering ten opzichte van XFree 3. Ik heb niks op de snelheid van X aan te merken.
...linuxconf moet je ook nie hebben...
Idd, gewoon alles lekker zelf configgen. Dan gebeurt het tenminste goed

Op maandag 25 juni 2001 16:04 schreef Jotti het volgende:
Valt me trouwens op dat er toch nog wel aardig veel desktoplinuxers zijn, terwijl "iedereen" altijd zegt dat linux niet geschikt is voor de desktop.
Mja, die "iedereen" gebruikt ook windows, iets wat je technisch gezien waarschijnlijk een van de slechtste OSsen ooit kunt noemen. Wat ik daarmee wil zeggen is dat "iedereen" (aka: de massa) het lang niet altijd bij het rechte eind heeft.
GNU/Linux is trouwens min of meer
bedoeld voor de desktop, niet voor servers zoals veel mensen ook zo graag beweren.
Hoe dan ook, steeds meer mensen "proberen het ook eens", en diegenen die er tegen kunnen dat dingen op een andere manier werken, en dat soms iets meer zelf moet doen, willen vaak niet meer terug. Redenen hiervoor zijn oa. de stabiliteit, veiligheid, openheid (aka: het is opensource), flexibiliteit, robuustheid en efficientie. Toegegeven, dit is meer iets voor de tweakers of hackers (
nee, dat zijn niet de mensen die op systemen inbreken), maar "makkelijke" distro's zoals Mandrake, Redhat, Progeny, SuSE, enz. verlagen die drempel.
Verder, als je zegt "er zijn toch best veel desktoplinuxers", vergeet dus niet dat dit een forum met mensen is die toch meer van computers weten dan de gemiddelde nederlander (en dat is nog een understatement).
Op maandag 25 juni 2001 16:33 schreef Prankster het volgende:
Ben nog maar een linux-newbie, maar wil heel graag er meer van leren. Heb aardig wat discussies doorgelezen en ik ga me ervoor inzetten.

Als je een 2e compu hebt (iets van een Pentium 200 met 32mb ram ofzo), raad ik je aan
daar linux op te gooien. Op die manier kun je op je main compu vragen stellen aan mensen, docs lezen, enz. Bovendien maakt het dan niet zoveel uit als je iets heel fout doet; het is geen mission-critical systeem.
Verder: als je veel van je systeem wilt weten, alles zelf instellen, veel leren, en een tweaker/hacker/poweruser worden, zou ik er Debian of Slackware op gooien, en jezelf bekend maken met de werking van je systeem voordat je aan grafisch/desktop spul begint.
Wil meer een "gewone gebruiker" zijn, dan moet je gewoon een stelletje Redhat, SuSE, Mandrake, Progeny oid CDs op de kop tikken en daarmee gaan spelen. Deze zijn wat meer newbie-gericht dan Debian en Slackware.
Dan nog even ontopic
Ik gebruik naar volle tevredenheid Debian GNU/Linux op 2 servers op de TU/e, op mijn gateway/firewall, op mijn desktop, en op mijn laptop (3x server, 2x workstation dus).