Nieuwbouwhuis gekocht - geen levering: wel facturen:(

Pagina: 1
Acties:

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ThatsHollywood
  • Registratie: September 2005
  • Niet online
Hallo Tweakers,

Misschien (hopelijk) kunnen jullie ons een beetje op weg helpen...

Vorig jaar hebben wij een nieuwbouwwoning gekocht... Na ruim een jaar wachten kwam twee maanden geleden het bericht dat er eindelijk gebouwd gaat worden... een maand gelden meteen een afspraak met de notaris gemaakt om te passeren.. die afspraak zou morgen zijn.

Omdat wij maar niets hoorden gisterenochtend meteen gebeld... Om een lang verhaal kort te maken: de notaris zegt de afspraak af omdat de stukken niet compleet zijn: een strook op ons perceel is nog van de gemeente en dus kan de notaris de afspraak om te tekenen niet door laten gaan, omdat er niet iets verkocht kan worden wat niet van hun is...

Projectontwikkelaar reageert traag of nauwelijks... bellen niet terug ed. Per 1 juni zou er bouwrente betaald moeten worden... ziet er naar uit dat we dat niet halen. Iemand tips hoe hier mee om te gaan of welke stappen te ondernemen? zitten een beetje met de handen in het haar..

Stand van zaken nu: Onze aanspreekpunt van de projectontwikkelaar heeft een mail gestuurd met daarin de bevestiging dat wij geen bouwrente hoeven te betalen. Op de vraag hoe het staat op de gemeente krijgen wij tot 2x toe: ik bel nu mijn lg en laat iets horen... je raad het al: niet meer teruggebeld..

Zojuist viel onze mond open van verbazing: wij kregen een factuuur van de eerste termijn start bouw woning á 18.000 euro.. te betalen binnen 14 dagen :? Eigenhuis wil wil helpen, maar dan eerst een intaken en daarna 150 euro per uur... daarom de vraag aan jullie om ons een beetje op weg te helpen.... wat is de beste stap nu te ondernemen? zijn we verplicht de factuur te betalen, terwijl wij niet gepasseerd zijn, dus geen hypotheek hebben en er door de projectontwikkelaar geen grond geleverd kan worden?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • bombadil
  • Registratie: September 2000
  • Niet online

bombadil

Iarwain Benadar

Je hebt de woning rechtstreeks van de projectontwikkelaar gekocht of was er nog een makelaar betrokken? Schakel die eens in?

Ik zou de geen factuur betalen zolang er niet gepasseerd is, dat lapje grond zou wel eens lang kunnen gaan duren. Bel ze eens op leg dit uit en vraag naar hun visie. Dit uiteraard schriftelijk (aangetekend) bevestigen daarna. En niet wachten tot de deadline van 14 dagen

"De ouwe Tom Bombadil is een vrolijk kwastje,Zijn laarzen zijn geel en knalblauw is zijn jasje, Want Tom, die de meester is, heeft geen ooit gevangen, Zijn liedjes zijn sterker en zijn benen zijn langer". (LotR)


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ThatsHollywood
  • Registratie: September 2005
  • Niet online
bombadil schreef op zaterdag 04 juni 2016 @ 12:34:
Je hebt de woning rechtstreeks van de projectontwikkelaar gekocht of was er nog een makelaar betrokken? Schakel die eens in?

Ik zou de geen factuur betalen zolang er niet gepasseerd is, dat lapje grond zou wel eens lang kunnen gaan duren. Bel ze eens op leg dit uit en vraag naar hun visie. Dit uiteraard schriftelijk (aangetekend) bevestigen daarna. En niet wachten tot de deadline van 14 dagen
Goed idee, maandag ochtend gelijk de makelaar bellen... Zit me af te vragen of ik ze nog in gebreke moet gaan stellen oid.....

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Obelink
  • Registratie: Mei 2009
  • Laatst online: 14-11-2020
Dit is natuurlijk hartstikke vervelend. Ik zou me er zo snel mogelijk los van willen maken, dit project kan alleen maar ellende brengen. Ik begrijp dat men zich niet aan afspraken houd en ook nog eens niet bereikbaar is (wil zijn). Daar zou ik geen geld naar toe overmaken. Eerder een ingebrekestelling. Je bent me net voor.

[advertentie] gooi uw afgedankte USB sticks en SD-kaartjes van geringe capaciteit niet weg maar geef ze aan mij


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Cyberamp
  • Registratie: April 2004
  • Laatst online: 27-11-2024

Cyberamp

Multithreaded Tweaker

Ja je hebt je niet goed laten informeren wat het precies inhoud om een nieuwbouwhuis te kopen laten we dat voorop stellen, zo komt het over in ieder geval. Natuurlijk krijg je een rekening dat loopt altijd als het project eenmaal begint. De bouwrente is gewoon altijd onderhandelbaar. De factuur niet betalen = uitstel van bouw per definitie. Ik zou gewoon niet in paniek schieten en gewoon met de makelaar bellen zoals hierboven ook gezegd is. Grote kans dat je gewoon ermee doorgaat met dit project zodra eerste de hobbels genomen zijn. Er komen altijd onvoorziene dingen tijden de bouw aan de orde. Laat je niet meteen afschrikken en gewoon met hun in gesprek gaan.

Topicstarter 1e WTF topic; Huisje boompje beestje; Adamoland#2244


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ThatsHollywood
  • Registratie: September 2005
  • Niet online
Cyb3 schreef op zaterdag 04 juni 2016 @ 19:35:
Ja je hebt je niet goed laten informeren wat het precies inhoud om een nieuwbouwhuis te kopen laten we dat voorop stellen, zo komt het over in ieder geval. Natuurlijk krijg je een rekening dat loopt altijd als het project eenmaal begint. De bouwrente is gewoon altijd onderhandelbaar. De factuur niet betalen = uitstel van bouw per definitie. Ik zou gewoon niet in paniek schieten en gewoon met de makelaar bellen zoals hierboven ook gezegd is. Grote kans dat je gewoon ermee doorgaat met dit project zodra eerste de hobbels genomen zijn. Er komen altijd onvoorziene dingen tijden de bouw aan de orde. Laat je niet meteen afschrikken en gewoon met hun in gesprek gaan.
Nee hoor, heb me / ons prima laten informeren. Ik schiet ook niet in paniek, maar begin wel kriebelig te worden als er een factuur van 18.000 voor mn neus komt, terwijl ik geen hypotheek heb en geen grond, door een fout fout van een projectontwikkelaar. Bouwrente betalen we ook niet, zoals je kan lezen.

ik ga maandag met notaris, makelaar, projectontwikkelaar in gesprek om te kijken hoe we er voorstaan, wil nu alleen wat tips/ hint voor las ik iets vergeet te ondernemen... deze situatie is volgens mij ook behoorlijk zeldzaam :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Paultje3181
  • Registratie: November 2002
  • Laatst online: 10:18
Aan de ene kant is nu betalen ook wel een leuke: in eigenlijk ieder contract staat een termijn van oplevering. Te laat zijn geeft flinke boetes voor de projectontwikkelaar. Hier kun je dus een aanzienlijk stuk terug verdienen van je aankoopsom als de eerste termijn nu betaald wordt. De ontwikkelaar kan zich niet meer beroepen op onverwachte vertraging; ze sturen immers de factuur nadat dit bekend is. Dit in een aangetekende brief richting de ontwikkelaar is al een leuke. Evt kijken of het geld nu al bij de notaris te stallen is.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Señor Sjon
  • Registratie: Juli 2003
  • Nu online
En hoe ben je omgegaan met de antwoorden hierop?
ThatsHollywood in "Ervaring met huis kopen - Deel 8"

Je betaalt nooit een factuur voordat je bij de notaris bent geweest. Bouwtermijnen worden opgenomen op de nota van afrekening van de notaris. Er kan wel sprake zijn van bouwrente.

This is my signature. There are many like it, but this one is mine.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • jeanj
  • Registratie: Augustus 2002
  • Niet online

jeanj

F5 keeps me alive

Als het goed is heb je een koopcontract en daarin of in de bijlagen staat bij welke gebeurtenis wat betaald moet worden. Wat staat daarin?

Everything is better with Bluetooth


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • StevenK
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 04-06 21:32
Je hebt afgesproken dat er geleverd wordt, maar dat gebeurt niet. Dan begin je in ieder geval met de verkoper in gebreke te stellen (schriftelijk, per aangetekende brief of deurwaardersexploot) en een termijn voor nakoming te stellen.

Was advocaat maar vindt het juridische nog steeds leuk


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • BradKing
  • Registratie: Mei 2008
  • Laatst online: 03-06 07:55
Ik begrijp uit het verhaal nog niet helemaal waar jullie nu precies staan:

- er is een voorlopig koopcontract getekend?
- er is nog geen uiteindelijk contract getekend?
- er is nog geen hypotheek, maar de financiering telt wel als rond op voorlopig contract?


Ik ben jaren terug ook voor nieuwbouw gegaan, appartement, maar het zou goed overeen moeten komen. Mijn eerste betaling en dus eerste factuur was voor de grond. Daarna bouwrente & opleveringen etc. Maar daarvoor had ik uiteraard al wel een hypotheek rond en contract getekend.

Het lijkt alsof alles bij door de notaris nu tegengehouden wordt doordat de grond nog niet volledig in jullie/bouwer's handen kan zijn ivm een strook die nog in handen van gemeente is (oftewel yay notaris), maar dan lijkt het me ook dat er dus nog geen uiteindelijk contract getekend is en je ook geen factuur hoort te krijgen. Nu kan dit natuurlijk best een automatische verstuurde factuur zijn, wellicht overeenkomend met hoe de plannen/afspraken eerst waren, maar voor nu is die factuur vreemd, dus inderdaad even navragen bij bouwer.

Maar het grotere issue is de grond kwestie natuurlijk, daar zou iedere betrokkene van op de hoogte moeten zijn, bouwer, makelaar notaris en jullie, en het lijkt alsof jullie daar bijna zelf achter moesten komen. Wat dat betreft zeker met hierboven, contact opnemen met makelaar en misschien ook bouwer, als je voelt dat de makelaar je niet voldoende info kan geven hierin.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • JaQ
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 07:45

JaQ

Als ik naar een mogelijk financieel dispuut van minimaal 18k zat te kijken, zette ik geen koers op basis van advies vanaf een website vol goedbedoelde adviezen.

Een gespecialiseerde advocaat (mogelijk van eigen huis) kost geld, maar levert ook wat op. In de orde van grootte van dit mogelijke dispuut vind ik die paar honderd euro additionele kosten voor advies geen slechte "verzekering".

Dat betekent overigens niet dat eerder genoemde adviezen hier onjuist zijn! Het betekent enkel dat je de waarde van de adviezen niet kan wegen.

[ Voor 15% gewijzigd door JaQ op 05-06-2016 07:08 ]

Egoist: A person of low taste, more interested in themselves than in me


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ThatsHollywood
  • Registratie: September 2005
  • Niet online
JaQ schreef op zondag 05 juni 2016 @ 07:06:
Als ik naar een mogelijk financieel dispuut van minimaal 18k zat te kijken, zette ik geen koers op basis van advies vanaf een website vol goedbedoelde adviezen.
En toch haal ik al en hoop zaken uit bovenstaande antwoorden (noem het bevestiging?). Uiteraard stap ik morgen naar de instanties en ga ik juridische hulp inschakelen van VEH, maar i kvind het fijn als er mensen meedenken in de stappen hieraan vooraf :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Señor Sjon
  • Registratie: Juli 2003
  • Nu online
De factuur is nog steeds niet vreemd als ontwikkelaar beschikking heeft over de grond zonder dat deze juridisch van hem is. De eerste factuur is bij het Woningborg termijnschema namelijk de start van het grondwerk aan de allereerste woning in een project, ook al zit je verderop in de serie.

Hij heeft ook al (zwart op wit?) aangegeven geen bouwrente in rekening te brengen zolang dit speelt?

Overigens wordt deze factuur opgenomen bij de notaris zolang je nog geen notarieel transport hebt gehad.

[ Voor 33% gewijzigd door Señor Sjon op 05-06-2016 10:23 ]

This is my signature. There are many like it, but this one is mine.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ybos
  • Registratie: Juni 2013
  • Laatst online: 09:56
ThatsHollywood schreef op zondag 05 juni 2016 @ 08:05:
[...]


En toch haal ik al en hoop zaken uit bovenstaande antwoorden (noem het bevestiging?). Uiteraard stap ik morgen naar de instanties en ga ik juridische hulp inschakelen van VEH, maar i kvind het fijn als er mensen meedenken in de stappen hieraan vooraf :)
Heb je geen rechtsbijstandverzekering :? Die doen het gewoon "gratis" (voor je betaalde premie) toch?
Pagina: 1