ethefrankenic schreef op zondag 29 mei 2016 @ 22:10:
Sorry, voor gebrek aan duidelijk informatie.
Het gaat om kabelinternet van Ziggo. Komt binnen via cisco modem/router (router functie gebruiken we niet, want deze is slecht). hierachter zit een linksys e2000.
En die is wel goed? De e2000 ook van Cisco en komt uit zelfde periode en is qua WiFi vergelijkbaar met de slechtste van de Cisco modemrouters
Sowieso, welke Cisco modem/router dan exact? En wat zou er precies mis zijn met de routerfunctie - is misschien relevant hier?
Het normale internet gebruik is geen probleem, hier is eigenlijk niets aan te merken.
Echter gebruikt mijn vrouw bepaalde software om op de portal van een leverancier te komen (mijn vrouw werkt van huis uit) deze geeft soms de melding dat de verbinding verbroken is en dan moet ze vaak weer aardig wat werk opnieuw doen. Als mijn vrouw dan internet probeert. werkt dit gewoon. het lijkt alsof het om een zeer korte onderbreking gaat.
Het treed ook niet consistent op. sommige dagen een paar keer per dag, en dan gebeurt het weer een paar dagen niet. Ik heb hem nu 2 dagen aan een netwerkkabel hangen (kris-kras door het hele huis). tot nu toe heb ik nog geen klachten gehoord. het is alleen behoorlijk lastig om dit als permanente oplossing te gebruiken. dan moet ik door een betonnen vloer en 2 wanden boren en hier heb ik geen zin in.
Dat wijst sterk op WiFi. En betrouwbare WiFi door een betonnen vloer en twee wanden is allerminst een sinecure.
Sowieso - betonnen vloeren wijzen doorgaans op (loze) leidingsbuizen. Als je eentje hebt naar die kamer of in ieder geval die verdieping zou je zonder boorwerk makkelijk een kabel naar boven kunnen krijgen

Het zou dus mooi zijn als er één of andere monitor tool is die de netwerkverbinding in de gaten houdt zodat ik achteraf kan zien wat er gebeurt is.
Het was overigens maar een voorbeeld dat internet wegvalt bij goede wifi. het is inderdaad logischer als het de wifi is. maar als de wifi wegvalt geeft de computer normaal gesproken toch aan dat hij zijn verbinding kwijt is en dan duurt het weer een paar seconden voordat de verbinding hersteld is.
Hier doe je een waarschijnlijk onterechte aanname. Het is prima mogelijk dat een WiFi-verbinding wel in stand blijft zonder dat er ook maar een bit aan data overheen kan gaan. Dat leidt geheid in de VPN-achtige software van je vrouw tot verlies van verbinding
Gegevens worden om over WiFi verzonden te worden gemoduleerd. Dat kan op verschillende manieren, waarbij hogere modulatie meer data kan vervoeren, maar gevoeliger is voor verstoring. Bij goed signaal zullen AP en station (client) onderling goed afspreken waarmee te communiceren en zal dat stabiel zijn, maar bij marginaal signaal is het verschil tussen signaal en ruis erg klein waardoor er die inschatting er regelmatig naast zal zitten. Dan kan data verloren gaan. Nu is afgesproken dat de keepalive packets die de verbinding in stand houden altijd met de laagst mogelijke modulatie verstuurd worden. Dat is eigenlijk te traag voor normaal dataverkeer, maar het zorgt dat de verbinding ook bij uitermate beroerde omstandigheden overeind blijft. Leuk, maar je hebt er voor je data niets aan en zaken die afhankelijk zijn van (een minimale) dataoverdracht klappen er evengoed uit.
Ik vermoed dan ook dat je qua WiFi met die betonnen vloer en muren in een marginale situatie zitten en eens in de zoveel tijd net te slecht worden voor minimale gegevensoverdracht die de app van je vrouw vereist. Dat kan komen door verstoring (microgolfoven die even aan staat bij jullie of de buren, iemands draadloze deurbel die afgaat of een buur die z'n WiFi-verbinding even heftig gebruikt) of door net iets meer demping, bijvoorbeeld een deur die dicht gaat, of iemand die anders gaat zitten (mensen zijn flinke dempers voor WiFi). Juist omdat het ws bij voorbaat zo marginaal is, is niet veel nodig om het eruit te laten klappen.
Advies:
Kijk nog even aan met die netwerkkabel voor de zekerheid. Als je het zeker denkt te weten, trek de kabel eruit en werk weer draadloos. Komt het probleem terug, dan weet je het zeker: je moet met een kabel die betonvloer overbruggen. Compromis is dat je vervolgens een AP boven neerzet en het laatste stuk (zonder betonvloer) alsnog draadloos doet, maar ik zou stellen dat als je toch bezig bent je het gewoon goed moet doen. Zeker als iemands broodwinning afhankelijk is van een stabiele verbinding. Je gaat ook geen leaseauto accepteren met een wiel die los hangt...