Vraag


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Jaws77
  • Registratie: September 2015
  • Laatst online: 13-09 07:09
Hallo!

Ik ben opzoek naar een externe monitor. Op het moment gebruik ik een 5 jaar oude Compaq laptop, maar over enkele weken stap ik over naar een 15'' Macbook Pro Retina. Mijn budget ligt rond de 250/300 euro. Ik ga de monitor gebruiken om, wanneer ik thuis ben, mijn laptop/macbook op aan te sluiten en al mijn computerwerk erop te verrichten. Ik ben veel bezig met het bewerken van video's, dus daarom gaat de voorkeur uit naar een IPS display.

Nu heb ik verder nog een aantal vragen.

De eerste:
1920x1080 of 2560x1440? Ik begrijp dat bij 2560x1440 het beeld scherper gaat zijn, maar is er voor het budget dat ik heb een goeie monitor te vinden? Ik las dat de Dell p2416D bij verschillende mensen wat problemen geeft met de Macbooks, zijn er tweakers die ook problemen ondervinden met de p2416D? En daarnaast heb ik mijn oog laten vallen op een iiYama XUB2490hs met een resolutie van 1980x1080. Het voordeel hiervan is dat deze erg goed binnen mijn budget valt! Alleen twijfel ik dus tussen 1920x1080 en 2560x1440, ik hoop dat jullie mij hier advies over kunnen geven.

De tweede:
Dual monitor of single? Aan het begin van mijn zoektocht keek ik vooral naar een single 24'' display. Maar ik bedacht me dat ik natuurlijk ook voor 2 wat kleinere (21,5'') displays kan gaan. Iemand hier ervaringen mee? En wellicht een goed advies voor welk display?

Ik hoop dat jullie voldoende informatie hebben om mij een goed advies te geven, en anders hoor ik het graag!

Alvast bedankt!

Alle reacties


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • TERW_DAN
  • Registratie: Juni 2001
  • Niet online

TERW_DAN

Met een hamer past alles.

Ik zou het geld sowieso stoppen in een 2560x1440 display ipv 2 1920x1080 displays. Met 2560x1440 heb je tenminste nog een beetje pixels in de hoogte, 1080 pixels in de hoogte is gewoon echt veel te weinig imho om lekker mee te werken.

Wat wel jammer is dat je met een Macbook Pro met retina een veel hogere ppi hebt dan met een losse monitor, daar gaat wel verschil inzitten.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Jaws77
  • Registratie: September 2015
  • Laatst online: 13-09 07:09
TERW_DAN schreef op zondag 22 mei 2016 @ 22:10:
Ik zou het geld sowieso stoppen in een 2560x1440 display ipv 2 1920x1080 displays. Met 2560x1440 heb je tenminste nog een beetje pixels in de hoogte, 1080 pixels in de hoogte is gewoon echt veel te weinig imho om lekker mee te werken.

Wat wel jammer is dat je met een Macbook Pro met retina een veel hogere ppi hebt dan met een losse monitor, daar gaat wel verschil inzitten.
Voor het eerste 'probleem' heb ik inmiddels al een oplossing bedacht, ik had namelijk in mijn hoofd om 2 schermen te gebruiken om bijvoorbeeld een film te kijken, en daarnaast nog te kunnen facebooken etc. Dit kan ik natuurlijk ook oplossen door mijn laptop gewoon open te klappen en te gebruiken! Dus het idee om 2 monitoren aan te schaffen is van de baan.

Het laatste ben ik met je eens. Maar ik heb helaas geen pot met goud in de kelder, anders stond het beste van het beste allang in mijn kamer ;)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • dion_b
  • Registratie: September 2000
  • Laatst online: 00:39

dion_b

Moderator Harde Waren

say Baah

Aankoopadvies vragen mag... maar niet hier - lees eerst dit!

Graag ook lezen voortaan...

Aankoopadviesvragen horen in de aankoopadviesfora.

Move VB -> CAA

Oslik blyat! Oslik!