Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • xblaauw
  • Registratie: Juli 2011
  • Laatst online: 04-05 12:21
Hey Tweakers,


Ik heb +-100 euro (kan wel iets bij als het veel extra oplevert) om een koptelefoon te kopen. Ik had hiervoor een AKG K540, maar die is naar vele jaren trouwe dienst helaas overleden doordat ik de beugel op 4 verschillende plekken heb gebroken. Bij het repareren heb ik de drivers beschadigd, dus ja... die is aan z'n eind.

Tijd voor een nieuwe! Maar ik ben student, dus ja, kan niet gewoon kopen wat ik wil hebben. Wat ik wil is een koptelefoon die duurzaam genoeg is om enkele jaren gebruik te kunnen overleven, ook als ik deze meeneem naar jam sessies enz.

Ik ben op zoek naar een koptelefoon die ik uren op kan hebben zonder last te krijgen van mn oren of hoofd / nek. Ik wil er gitaar over kunnen spelen dus hij moet een neutraal geluidsbeeld geven, en verder wil ik er natuurlijk gewoon muziek over luisteren.

Ik heb getracht onderzoek te doen maar dat eindigde elke keer in een product wat perfect leek maar onvindbaar in europa of iets van 150+ euro. Als het echt moet wil ik er best 150 aan uitgeven maar dat is wel echt m'n bovengrens.

Ik heb de Philips SHP 9500 gevonden, die leek perfect voor al mijn doeleinden. Maar helaas kan ik hem helemaal nergens meer krijgen.

de Sennheiser HD518 leek een goeie deal voor ~100 euro maar ik hoor hele wisselende verhalen over de "Sennheiser veil". Sommige claimen dat ze klinken alsof er een kussen tussen de speaker en je oor zit, andere claimen dat het niet bestaat en weer andere claimen dat het een positief effect heeft. Kan iemand hier een licht op werpen?

Op massdrop verkopen ze de HIFIman HE-350 voor 100 euro, ik vroeg me af hoe die vergelijkt met bovenstaande modellen.

Is het misschien wel een goeie deal om 150 uit te geven aan een Sennheiser of een andere model van een ander merk zodat ik meer waar voor mn geld krijg? Ik heb geen verstand van deze zaken, alle hulp wordt met veel dank ontvangen :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • S1NN3D
  • Registratie: Oktober 2011
  • Niet online
Verhuizing naar CEA aangezien aankoopadvies is.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ed73
  • Registratie: Juli 2008
  • Laatst online: 05-07 21:56
AKG K-240 MK II. Is de professionele variant, dus snoeren middels een kliksysteem (minder ellende indien draaibreuk). Half-open systeem. Kost rond de 100 euro momenteel.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • xblaauw
  • Registratie: Juli 2011
  • Laatst online: 04-05 12:21
Oh ik had helemaal niet door dat dit subforum ook bestaat :), mijn excuses voor het posten in dat andere forum.

Die AKG ziet er erg aantrekkelijk uit! Heeft u toevallig ervaring met dit model? Ik ga zoizo eens even wat reviews van dit model opzoeken, alvast enorm bedankt!

edit: Heb hier: http://www.head-fi.org/pr...0-mkii-headphones/reviews de eerste 3 reviews gelezen, de meeste mensen vonden het prima, maar een ding stak er bij alle 3 tussenuit. De duurzaamheid / robuustheid van het ontwerp / model, ik heb mijn hele leven al over ear koptelefoons, elke duurder en zorgvuldiger gekozen dan die ervoor en ik heb ze tot nu toe altijd vervangen voordat ik dat nodig vond omdat er een of meerdere onderdelen sneuvelde (zo ook bij de vorige). Daarom ben ik een beetje terug gekomen van fancy dunne bandjes over mn hoofd. Dat wordt in de reviews ook aangestipt, dat de bouwkwaliteit goed is maar dat door het ontwerp nou eenmaal na verloop van tijd of door intensief gebruik (wat ik van plan ben) de koptelefoon sneuvelt. Vaak omdat het signaal via de metalen beugel loopt en de verbinding met die beugel door speling in de onderdelen breekt.

Een reden waarom ik die Sennheiser interessant vind is omdat deze (op het oog iig) een veel degelijker ontwerp lijkt te hebben zonder daar veel of iets voor in te leveren in geluids kwaliteit of comfort.

Als ik in de buurt ben van een winkel om dit model eens met mijn eigen handen ogen en oren te inspecteren dan zal ik dat zeker doen :D

[ Voor 71% gewijzigd door xblaauw op 20-05-2016 17:12 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Obelink
  • Registratie: Mei 2009
  • Laatst online: 14-11-2020
Koss klinkt beter dan de prijs doet vermoeden.

[advertentie] gooi uw afgedankte USB sticks en SD-kaartjes van geringe capaciteit niet weg maar geef ze aan mij