adesign schreef op woensdag 20 april 2016 @ 10:42:
[...]
Ik wil niet voor de incheck tijd aankomen, want ik moet mijn tijd dan ergens doorbrengen in de ochtend. Dan ben je moe en wil je even douchen of slapen. Als je later aankomt, ben je de eerste dag al kwijt en heb je niks gedaan. Ook betaal je dan voor de 1e nacht hotel terwijl je de eerste dag niets hebt gedaan. Ik houd van gelijk knallen en genieten. Eventueel met een klein opfris/slaap momentje in het hotel.
En na een nacht doortrekken ben je je eerste dag ook niet kwijt?
Je hebt nog geen antwoord gegeven op de belangrijkste vraag hier:
Heb je ooit zover gereden? Ooit 's nachts gereden? Hoeveel chauffeurs heb je?
Als je dit soort afstand vaker reed zou je dit topic ws niet geopend hebben
Ervaring maakt echt uit. Als je niet gewend bent langer dan pakweg uurtje te rijden (normaal woon-werk) word je snel moe op een langere rit. En 1300km is een erg lange rit om in je eentje te doen. Kan zeker, maar het hakt er hard in, zeker als je ook nog je dag/nachtschema ervoor omgooit.
Even een anekdote: ben paar jaar terug naar huwelijk van vrienden in Pula, Kroatie geweest. Met z'n drieen in de auto. 's Nachts, want lang weekend en zo min mogelijk vrij willen nemen. Alledrie geruime tijd rijbewijs. Ik reed regelmatig stukken van 2 uur en af en toe langer (incl nachtritten naar wintersport in AT). Een van de andere twee had rijbewijs maar reed eigenlijk nooit, de ander reed korte stukjes en af en toe met vrienden overdag lange ritten (o.a. naar dezelfde lui in Pula).
Had makkelijk moeten gaan? Nee
De ene vriend met rijbewijs maar geen auto reed voorbeeldig, maar werd steeds na 45min zodanig moe van de inspanning van het rijden dat hij over moest dragen. Netto had je er weinig aan. En die ander, van wie ik verwacht had dat hij juist het best zou trekken, reed eigenlijk nooit 's nachts, werd zodanig nerveus dat hij iedere keer dat hij een tegenligger zag (wat op de Autobahn nogal eens gebeurt) op de rem ging staan en uiteindelijk bijna een ongeluk veroorzaakte door zich bij sneeuw in de Alpen op te laten jagen door vrachtwagens die sneller reden dan hij durfde en vervolgens op 90km/u en flinke sneeuwlaag een afrit in dook, zo'n typische korte Duitse. We kwamen 20cm voor vangrail tot stilstand. Heb hem ter plekke achterin gegooid en verbood hem nog achter mijn stuur te kruipen. Uiteindelijk reed ik van de 3300km dat lang weekend wegeteld 2900km zelf. Oh, en was op heenweg zo moe dat ik als zombie richting pre-party ging, daar na paar biertjes knockout ging en richting bed gesleept moest worden. Wil niet denken hoe ik met kleine kinderen omgegaan zou zijn onder dat soort omstandigheden

- en dat ging goed omdat ik dus wel lange nachtritten gedaan had en trok. Stel die andere twee waren zonder mij op pad gegaan, dan zouden ze ws nooit dezelfde nacht nog Pula bereikt hebben
TLDR: geen lange nachtritten doen als je nooit lange ritten rijdt. Altijd zorgen dat je iemand erbij hebt die dat eerder heeft gedaan en het aankan.
Ik heb een schurfthekel aan nachten rijdend doortrekken (maar kan het dus wel), met mijn twee kleine kinderen zou ik deze rit zoals vele anderen in tweeen knippen, eerst naar ergens ter hoogte van Nancy of Dijon, daar dagje rondhangen en dan dag erop verder naar de Cote d'Azur. Hotelkosten zijn irrelevant - of je nu een nacht bij Dijon of een nacht in Cannes betaalt, dat ontloopt elkaar niets. En misschien meer dan een nacht: ik zou de stop onderdeel maken van de vakantie, iets leuks doen ter plekke etc, en allicht op terugweg andere route nemen.
Mbt overdag/'s nachts rijden: zoals gezegd, geen fan van hele nacht doortrekken, maar hele dag met kinderen opgesloten zitten en dan op moment dat jij uitgeput bent twee stuiterende koters hebben is ook niet alles. Tussenvorm zou zijn om voor zonsopgang te gaan rijden en dan door te rijden tot eind ochtend, begin middag. Dan ben je voor het zwaarste stuk (als het donker is) het meest fris en ben je voor de ochtendspits voorbij filegevaar, maar heb je 's middags nog tijd om de kinderen zich lekker in speeltuinen uit te laten putten en op tijd en goed naar bed te laten gaan.