Check alle échte Black Friday-deals Ook zo moe van nepaanbiedingen? Wij laten alleen échte deals zien

Synology unknown host

Pagina: 1
Acties:

Vraag


  • VR46
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 24-11 14:59
Mijn vraag
Sinds dat ik ben verhuisd en mijn Synology DS214 heb aangesloten op het netwerk dat nu achter een Technicolor modem zit van Ziggo, kan mijn macbook de hostname niet meer resolven. De NAS is wel direct via het IP-adres te benaderen, maar de hostname (ook met .local erachter) blijft onbekend wanneer ik die probeer te pingen of een share probeer te mounten. Dat laatste werkt ook gewoon als ik het IP-adres gebruik.

Relevante software en hardware die ik gebruik
Technicolor TC7200
Synology DS214 (DSM 6.0-7321)

Wat ik al gevonden of geprobeerd heb
  • Ik heb de instellingen van het modem nagekeken. DHCP server staat ingeschakeld. DNS 1 en 2 heb ik niet zelf ingesteld.
  • Instellingen van de NAS nagelopen, ik heb zowel handmatige als automatische DNS configuratie geprobeerd zonder succes. Bij de handmatige configuratie heb ik DNS 1 naar het IP van de Technicolor gepoint.
  • Na diverse instellingen te hebben geprobeerd ook de DNS cache op mijn laptop geflushed
Zie ik iets over 't hoofd?

Edit:
Ik vergis me, ik kan wel shares mounten via smb met de hostname, niet via afp (dan alleen met ip-adres).

[ Voor 5% gewijzigd door VR46 op 04-04-2016 22:48 ]

Alle reacties


  • Moby
  • Registratie: November 2003
  • Niet online

Moby

Iets te zeggen? Nou en!

Je moet je DNS host in je NAS even ontkoppelen, die staat nog op je oude IP adres denk ik. Als je daarna weer verbinding maakt moet hij je nieuwe IP adres vinden.

Toen je een nieuwe modem kreeg heb je ook een nieuw IP gekregen die je NAS niet heeft gekoppeld aan de hostname.

Denk ik.

Kink FM radio player. Doet aan ultracrepidarianisme


  • VR46
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 24-11 14:59
Moby schreef op dinsdag 05 april 2016 @ 15:48:
Je moet je DNS host in je NAS even ontkoppelen, die staat nog op je oude IP adres denk ik. Als je daarna weer verbinding maakt moet hij je nieuwe IP adres vinden.
Bedankt voor je reactie. Wat bedoel je precies met de DNS host ontkoppelen? Ik kan de DNS servers handmatig of automatisch configureren (volgens mij al geprobeerd) en dus zelf instellen wat de preferred en alternative servers zijn (preferred staat op ip van modem; alternative op 8.8.8.8 (google))