Toon posts:

Mijn pc upgraden - aansluiting P 5230D

Pagina: 1
Acties:

Verwijderd

Topicstarter
Heb eveneens een Medion P5230D. Na het afronden van de deeltijdopleiding is er weer vrije tijd. Tijd om te gamen! :) Voordat ik lukraak nieuwe onderdelen koop, wil ik hier advies vragen.
Vorige topics doorgenomen, maar deze zijn verouderd. Naar mijn idee hebben andere videokaarten een betere prijs en is er nieuw spul op de markt.


Huidige setup is (zoals bekend) 4gb DDR3 (2 sloten, max 16gb) en een Nvidia GT630 (2 gb).
Deze factoren beperken, aangezien ik niet eens GTA V op lekkere kwaliteit kan spelen, zonder dat'ie 'schokt'. Of is er dan toch is mis met mijn 'download' versie?
Spec's vd videokaart (volgens mij): http://www.geforce.com/ha...rce-gt-630/specifications


Ik wil lowbudget (ongeveer 200-250 euro) een aantal mod's toevoegen, zodat ik de komende tijd nog lekker kan gamen met deze pc.

- Wil naar 16gb geheugen:
Deze leek mij prima? pricewatch: Crucial Ballistix Sport BLS2CP8G3D1609DS1S00CEU

- Een andere videokaart. 4gb geheugen kaart? Ben niet merkgebonden. Gaat mij om de prestaties. Mogelijk tweedehands? Deze moet natuurlijk ook nog passen binnen het wattage.
OPTIE? pricewatch: Asus STRIX-GTX750TI-DC2OC-4GD5

- Eventueel SSD? Nog helemaal geen verstand van, nog niet in verdiept eerlijk gezegd.
Heeft iemand daar nog een goede tip of weet een aanbieding?

Mogelijk heeft/weet iemand een tweedehands pc die qua setup al beter is? :)


Ik zou graag het advies van de specialisten hier horen! ALVAST BEDANKT!! _/-\o_

  • Galaxis
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 20:52
16GB is overkill, 8GB is genoeg voor wat te gamen. Die 750ti gaat er nog steeds niet voor zorgen dat je GTA V soepel kan draaien. Zoek 2e hands naar een 280x of hoger. Of geef wat meer uit en haal een GTX 970.

Hoe zit het met je voeding ? hoeveel PCI-E connecters heeft deze ?

SSD is een nobrainer.

Edit ,

Op welke resolutie game je ?

[ Voor 6% gewijzigd door Galaxis op 28-03-2016 22:07 ]


  • victorshao
  • Registratie: Juli 2012
  • Laatst online: 03-03-2022
Als ik jou was zou ik gewoon zoals Galaxis net gezegt had voor 8 gb gaan, dat is meer dan genoeg.
pricewatch: Crucial CT51264BA160BJ is een goei als je nog 1 slot open hebt.
pricewatch: Crucial CT102464BA160B voor als je in de toekomst echt naar 16gb toe moet.
pricewatch: Crucial Ballistix BLS2CP4G3D1609DS1S00CEU dit is wat ik zou nemen.

Je budget is redelijk laag dus ik zou sws niet gaan voor een nieuwe kaart. Wat ik altijd doe is een tweedehandse kaart zoeken die iets veroudert is maar vroeger een high end kaart was.
De gtx 670 of radeon hd 7950 zijn aanraders je kan ze met een beetje geluk onder de 100 tweedehands vinden.

Voor ssd zou ik voor een 120gb/240gb gaan en daar alleen je os en je meeste gebruikte programma's op zetten. De verschil tussen 60 gb en 120gb is maar een paar euro dus ik zou niet voor de 60 gaan. De verschil tussen 240gb en 480 gb is weer bijna de dubbel van de prijs.

120gb: pricewatch: Kingston SSDNow V300 120GB (een vriend van mij heeft deze en hij werkt perfect.)
240gb :http://tweakers.net/pricewatch/469769/crucial-bx200-240gb.html (ik zelf heb veel goede evaring met crucial bx series)

Veel geluk met het upgrade van je pc.

  • Nemesizz
  • Registratie: September 2004
  • Laatst online: 20:28

Nemesizz

Untouchable

Let wel even op dat OEM-bakken (zoals de Medion) vaak een stuk pickier zijn met geheugen.
De BIOS is ook meestal gestript van opties (zoals instellingen voor het geheugen), dus kun je beter kijken naar 'veilig' geheugen ipv exotische modules. Onder veilig versta ik modules met de grootste kans dat het werkt dingen zoals Valueram (Kingston) of Valueselect (Corsair).
Dit doet niks af aan de kwaliteit/betrouwbaarheid van de modules, ze hebben alleen meestal geen/minder overklokopties en draaien niet op de 'exotische snelheden', maar dat kan een OEM PC toch meestal al niet.

Andere modules kunnen wel gewoon werken, maar de kans op problemen (compatibiliteit) is wat groter.

Qua videokaart moet je ook rekening houden met een paar dingen.
De standaard voeding in een Medion (meestal een Fortron FSP) is in de meeste gevallen niet toereikend voor upgrades. Ding heeft net genoeg vermogen voor de standaard uitvoering voor die PC. Daarnaast is het ook geen hoogvlieger (gelukkig ook geen plofvoeding), maar ze willen nog wel eens problemen geven na een paar jaar (kunnen de piekspanning bij inschakelen niet aan).

Dus als je een videokaart wil die een beetje power heeft, moet je dus ook denken aan het vervangen van de voeding.

En het moederbord zelf wil ook niet altijd overweg met andere videokaarten. Soms heb je een BIOS update nodig om een recentere videokaart te kunnen laten werken, meestal zijn zulke updates niet beschikbaar bij OEM's (als er al updates zijn, is het vaak voor andere zaken dan voor meer compatibiliteit van onderdelen toevoegen helaas).

En last but not least, de lengte van de kaart. De wat leukere en krachtigere kaarten zijn over het algemeen ook wat langer dan de budget kaarten. De meeste Medions die ik onder handen heb gehad waren niet bepaald ruim van binnen. Je moet dus goed opletten hoeveel ruimte je heb vanaf de achterkant tot het eerste het beste obstakel (meestal een plastic frame of HDD bay) dat je tegenkomt. Uiteraard ook rekening houden dat er vaak een PCI-e power connector in de kaart moet (meeste zitten gelukkig naar boven gericht tegenwoordig, maar sommige kaarten hebben de connector nog naar achteren gericht, en kost je zo weer een paar extra cm).

[ Voor 4% gewijzigd door Nemesizz op 29-03-2016 12:20 ]


  • PaRaDoX4
  • Registratie: Juni 2013
  • Laatst online: 23-01 10:20

PaRaDoX4

Beverage Dissemination Officer

zoals ik nu lees moet dus de videokaart vervangen worden, hoogstwaarschijnlijk psu ook, idem met mobo.

waarom dan niet gewoon nieuwe case, mobo, videokaart en PSU.

Dan neem je je Grote kostenmaker mee in de nieuwe build (CPU)
moederboordje hoeft niet veel te kosten, zeker niet die met een 1150 socket.

EDIT: zie nu pas dat je budget 200-250 pleuries is.
dan word dit een stuk moeilijker aangezien je wss zo al 150 euro kwijt bent voor alles behalve je video kaart 8)7

[ Voor 21% gewijzigd door PaRaDoX4 op 29-03-2016 12:24 ]

Your mission is not to accept the mission. Do you accept? | Steam: -SlipperyPickle- | Stadia: SlipperyPickle


Verwijderd

Topicstarter
Bedankt voor de reacties allemaal zover...!!

Ik ga vanavond direct de 8gb ddr3 geheugen bestellen.
Ga dan voor 1 module, zodat er nog ruimte is voor de toekomst. Scheelt mogelijk ook vermogen? Ietsje... :)
Ga voor de veiligheid wel voor Valueram (Kingston) of Valueselect (Corsair). Voor een paar euro ga ik dat risico niet nemen.

Ga ook direct een SSD 120gb bestellen. Zal toch allicht sneller werken als ik daar de 'main game' en OS op zet.
@GALAXIS - Snap de opmerking 'nobrainer' mbt SSD niet.

Zit inderdaad een Frontron FSP - 450w in.
- Over de bios die een videokaart weigert, heb ik inderdaad gelezen. Door een kleine wijziging in de bios wil
de pc deze wel oppakken las ik.
- Ruimte van de kast zal ik de in de gaten houden.
- Heb nog een 6pins connector over van de voeding, tbv de videokaart.
- Dan is het nu wachten op een goede 2ehands...... gtx 670 / hd 7950 / 280x

- Waar kan ik bij verschillende kaarten zien hoeveel wattage deze vraagt??
- Hoeveel geheugen moet de kaart hebben? Of waar moet ik op letten?
- Hoe zie ik of de kaart GTA5 WEL of NIET pakt?
- Voorkeur is natuurlijk om GTA (en toekomstige games) maximale resolutie te spelen.... :)

  • Reepje
  • Registratie: Juni 2010
  • Niet online
Even een kleine tip, een 120 GB SSD is echt klein.
Ga beter voor een 240 GB exemplaar. Dat scheelt je een hoop kopzorgen, en het is sneller. Die 2 tientjes dat het meer kost echt ruim waard.

Verwijderd

Topicstarter
Check! Dat was ook zojuist mijn afweging. Met een game (60-70gb) en OS zit'ie vol.

Daarom even gekeken naar 240gb. Beter 20euro meer dan altijd irriteren aan die 120gb :)
Of is het puur de mode om een ssd te hebben en zal ik er qua snelheid in het spel niet veel uithalen?

Mijn top 3:
1. pricewatch: Adata Premier SP550 240GB
2. pricewatch: Crucial BX200 240GB
3. pricewatch: Sandisk SSD Plus 240GB

Met de volgende geheugenmodule:
pricewatch: Kingston HyperX Fury red HX318C10FR/8
- Tenzij jullie 100% zeker dat ieder merk geheugen wordt opgepakt door het MB?
- Dan knal ik er namelijk voor bijna hetzelfde geld al 16gb in. :P

Wat denken jullie daarvan?
In aanvulling op mijn vorige bericht. Zou daar ook nog graag advies over hebben. Bedankt!

[ Voor 23% gewijzigd door Verwijderd op 29-03-2016 17:05 ]


  • victorshao
  • Registratie: Juli 2012
  • Laatst online: 03-03-2022
Ik hier een site voor je waar staat welke ram zeker werkt met je medion
https://www.mrmemory.co.u...ades/medion/desktop-tower en ik zou gewoon de goedkoopste halen die min 8 ram is.

Ssd maken niet veel uit bij het gamen maar met laadschermen en pc opstarten is het een leven van verschil, vandaar die nobrainer.

Ik kijk meestal op websites zoals pcpartpicker voor de specs van videokaarten en andere componenten.(daar staat ook de watt en lengte van dingen)

Meer geheugen op een gpu maakt niks uit het gaat veral om de kracht van de gpu. Je moet zoeken naar een videokaart boven de gtx 660. Met een kaart erboven zit je sws goed.(met de 660 zou je al op 1080pkunne spelen)

En de 670 en 7950 is helaas waarschijnlijk te lang. Maar ik weet het niet zeker heb nog nooit jou model van een pc van binnen gezien.

Verwijderd

Topicstarter
Thnx! Zojuist intern geheugen besteld.

Nog even gekeken welk merk werd geadviseerd icm Medion. Hier kwam alleen Transcend naar voren, dus ben maar voor Crucial Ballistix gegaan.

Daarnaast de 240gb ssd gekocht van Adata.

Toch voor relatief weinig geld wat extra upgrades. Nu nog op zoek naar een geschikte videokaart. :)

Verwijderd

Topicstarter
Wanneer ik een hd7950 en een gtx660 vergelijk. Wat is dan bepalend voor de 'kracht' van de kaart? Is dat het aantal hz van de ecu?

In ieder geval dus een gtx660 of hoger.
Welk type van de hdXXXX kaart moet ik dan hebben? Een hd7950 of hoger?

Verwijderd

Topicstarter
Nog even snel tussendoor.
Zie nu deze te koop staan....

XFX Radeon R7950 Black Edition 3GB 384bit Double Dissipation - Is dit wat voor 125 euro of kan ik dan beter voor een andere kaart gaan?

  • victorshao
  • Registratie: Juli 2012
  • Laatst online: 03-03-2022
Voor de amd kaarten moet je zoeken naar een van 7870 of hoger. Die r7950 is niet slecht maar he kan meestal wel een goedkopere prijs vinden voor die kaart.

  • Baloes
  • Registratie: Oktober 2012
  • Laatst online: 23:39
En daarbij is de XFX versie van de 7950 een herrieschopper. Wor je niet zo blij van... Asus, gigabyte en Club 3D's zijn de stillere versies.

Verwijderd

Topicstarter
Even verder bouwen in mijn oude topic....

2 dingen:

- Kan ik een oude voeding, die ik nog heb liggen, aansluiten en naast de kast leggen. Dan gebruik ik alleen de PCI voeding om de videokaart te voorzien van power.

- Nog steeds op zoek naar een andere kaart.
Zie deze te koop staan: MSI GTX 960 4GB

Wat denken jullie daar van?
Pagina: 1