kleurtemperatuur in schermtest telefoonreviews

Pagina: 1
Acties:

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Kid Jansen
  • Registratie: Oktober 2005
  • Niet online
Ik zie net in reviews: Samsung Galaxy S7: lichtsterk, lekvrij en luxueus bij de kleurtemperatuurtest de tekst "In kelvin, lager is beter" staan. Dit is niet correct.

Veel gangbare kleurruimtes, waaronder sRGB (waar vrijwel alle besturingssystemen standaard van uit gaan, wanneer de kleurruimte niet anders wordt gespecificeerd), gaan uit van CIE Standard Illuminant D65 als witpunt. Als je alleen kijkt naar de kleurtemperatuur, dan zou deze tekst dus moeten zijn: "In kelvin, dichter bij 6504 K is beter".

Nog een stuk beter zou zijn om de dE2000 kleurafwijking van wit te geven. Dan is lager wel beter. Met kleurtemperatuur kijk je rond D65 namelijk alleen naar de geel-blauwas, maar afwijkingen over de groen-magenta-as worden niet meegenomen. Het is dus goed mogelijk om een scherm te hebben met een kleurtemperatuur van 6490 K die een veel grotere afwijking heeft ten opzichte van D65 dan een andere telefoon met een kleurtemperatuur van 6600 K.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • arnoudwokke
  • Registratie: Juli 2008
  • Laatst online: 10:42

arnoudwokke

Redacteur
Lager is beter staat er standaard, heb dat in elk geval gefixt. Voor het overige kunnen we beter wachten op de reactie van de auteur. Dank!

[ Voor 33% gewijzigd door arnoudwokke op 08-03-2016 19:39 ]