john340 schreef op dinsdag 01 maart 2016 @ 14:52:
Heren allereerst dank voor de snelle reacties. Ik moet bekennen dat ik mijn vraag verkeerd heb gesteld.
De te gebruiken software staat vast en is verplicht Google maps.
De vraag moet dan ook zijn welke smartphone heeft de beste hardware matige eigenschappen om het beste uit Google maps te halen.
Ik neem aan dat dat de gps antenne in de gsm een belangrijke rol speelt.
Als voorbeeld, ik rijd in verschillende auto's in het hoge segment met navigatie. Toch is er groot verschil in bijv. de navigatie van BMW, Mercedes en Volvo wat betreft snelheid.
Het is nu juist die snelheid en nauwkeurigheid die ik zoek in een nieuwe smartphone.
Ik hoop dat ik het nu beter heb omschreven.
Nogmaals dank !
Hier worden we ook niet wijzer van....
Inhakend op je voorbeeld: een auto heeft een kooi van Faraday, geïsoleerde zonwerende ramen, een externe GPS ontvanger,een aparte boordcomputer, een eigen OS, komt ook in gebieden waar geen A-GPS gebruikt kan worden en draait zover ik weet niet op Google maps.....
Als jij je telefoon in een auto gaat gebruiken, dan ga je ongeacht type/model, problemen krijgen die je buiten de auto wellicht niet hebt,maar ook andere invloeden zijn van toepassing: in/buiten een drukbevolkt gebied, in/buiten de buurt van een zendmast/WiFi punt die Google heeft geïndexeerd, met/zonder een volle accu, met/zonder apps open te hebben staan, met/zonder een GPS chipset X-Y-Z, zonder/met hoesje die wellicht afschermt, met/zonder firmware versie 1-2-3, met/zonder OS versie A-B-C, met/zonder processor van fabrikant X, met/zonder hardware revisie etc, etc.
Ik vrees dat je met een duurder toestel wellicht een recentere GPS chipset te pakken krijgt en wellicht meer/sneller geheugen en/of processor. Maar dat zal meer boerenlogica zijn dan benchmarks.
Wat is er mis met een laptop met een externe GPS ontvanger en Google maps ? Of een tablet met een externe GPS en Google maps ? Of een dedicated GPS apparaat ? Moet je perse een smartphone hiervoor hebben ?
Ze zou bijvoorbeeld met een Android app als
Google Play: GPS Test diverse toestellen kunnen testen, maar ben bang dat dit veel werk zal zijn en de resultaten momentopnames zijn ?