buget game pc voor ~530 euro

Pagina: 1
Acties:

Vraag


  • istrebitel
  • Registratie: December 2004
  • Laatst online: 15-07 04:26
Hallo allemaal,

Een maat van mij heeft gevraagd om een systeem voor hem samen te stellen want zijn huidige systeem heeft het begeven. Het budget is max 530 euro.

Wat wil je doen met je nieuwe systeem?
Vertel ons wat je wil gaan doen met je nieuwe systeem. Welke software ga je gebruiken? Wil je gaan gamen? Videobewerken? Of gewoon huis tuin en keuken surfen en mailen?

Naast basis offcie dingen zal het systeem gebruikt gaan worden voor gamen: crusader kings 2, europa universalis 4, civilization 5 (multiplayer en grote mappen) en voor battlefield 4. Vooruit kijkend wil hij ook battlefield 5 gaan spelen wanneer deze uitkomt. Verder spelen we sporadisch ook star wars: the old republic online.

Wat mag het systeem gaan kosten?
Heb je een absolute maximumprijs? In- of exclusief verzendkosten, assemblage en dergelijke Dat hoeft geen vast bedrag te zijn maar mag ook een schatting zijn.

500 euro wilt hij eraan besteden. Omdat hij recentelijk jarig is geweest kunnen we met wat vrienden wat geld bijleggen, daarom houd ik 530 euro aan als absolute max (ook nog ~20 euro voor een wifi kaart).

Zijn er componenten of randapparatuur die je al hebt en mee wil nemen naar je nieuwe systeem?
Wees specifiek en noem merk en model

Van het systeem wat hij nu heeft kan denk ik de kast mee (ATX formfactor). de rand apperatuur kan ook mee, maar de computer zelf zal dus alles nieuw moeten zijn.

Wat denk je allemaal nodig te hebben?
Zijn twee videokaarten en drie voedingen wel genoeg? 16 SSD's in RAID-5? Vertel ons meer over het systeem van je dromen.

naast de basiscomponenten heeft hij geen draadje naar zijn computer voor het internet. Er zal dus een PCIe wifi kaart in moeten komen. Daar is 20 euro voor gereserveerd, gezien ik dat nog moet onderzoeken is dat niet het doel om hier te bespreken (mits je een hele goede tip hebt :) )


Heb je nog bepaalde (merk)voorkeuren?
Naar welk merk gaat je voorkeur uit? Kun je vertellen waarom? Sta je open voor andere merken? Zet hier neer wat je zelf al hebt gevonden.

Voor de processor lijkt me Intel het handigst. Voor de GPU lijkt AMD me het best vanwege de de bang for buck prestatie, maar hiervoor sta ik wel open voor andere opties.


Heb je nog bepaalde eisen/wensen?
Denk aan grootte, het te verwachten geluidsniveau, energieverbruik. Hoe meer informatie je geeft, hoe beter we je kunnen helpen.

Zo hoog mogelijk FPS in games. Vanwege het budget is er niet veel ruimte om hoge eisen te stellen. Ten koste van een SSD lijkt het me handig om dat geld in een GPU te steken. Dat laadtijden wat langer zijn maakt hem niet echt uit, hij is geen SSD gewent en zolang binnen de vrienden club nog steeds mensen alles op een HDD zetten denk ik niet er echt voordeel te behalen valt behalve langer te kunnen wachten totdat de rest ook eindelijk geladen is in het spel. 8)7

Ga je overklokken?
Ga je voor de maximum prestaties van je nieuwe systeem of ben je tevreden met de standaard instellingen?

Hij gaat niet overclocken, het doel is een speelbare framerate (richting de 60 fps) te hebben op medium of medium/high wanneer hij battlefield 4 speelt.

Wat verwacht je van ons?
De laatste en eigenlijk belangrijkste vraag: Vertel hoe we je kunnen helpen met het maken van je keuze. Wil je het nieuwste/snelste/beste/mooiste systeem dat je je maar kunt wensen binnen je budget, of speelt geld geen rol? Wil je weten of/hoe je je build moet aanpassen om aan de gewenste doelen te kunnen voldoen? Of wil je de kosten gewoon zoveel mogelijk terugbrengen en zo veel mogelijk bang-for-buck krijgen?


Ik hoop dat jullie me kunnen adviseren om een zo goed mogelijk bang for buck systeem neer te zetten dat daarnaast dus ook nog eens een potentie heeft voor upgrades in de toekomst. Dus is een i3 of een i5 dan beter om te nemen als basis? Mijn gedachte is dat een i5 beter is als basis omdat een gpu makkelijker is te upgraden dan een cpu. Gezien dit systeem waarschijnlijk minimaal 5 jaar gaat draaien weet ik inet of de i3 het zo lang zal trekken zonder een significante bottleneck te vormen.

dus mijn concrete vragen:
  • is het beter om een i5 met een r7 370 of een i3 met een r9 380 te nemen als basis?
  • zijn er onderdelen die beter kunnen?
Gebaseerd op youtube filpmjes van BF4 met verschillende cpu/gpu combi's en de tweakers AMD radeon 300-serie review heb ik 2 lijsten gemaakt.

Graag jullie oordeel welke het beste om te nemen als basis.

Hier een versie met I3 en een r9 380:
#ProductPrijsSubtotaal
1Intel Core i3-6100 Boxed€ 120,95€ 120,95
1Gigabyte GA-H110M-S2H€ 56,-€ 56,-
1Asus Strix Radeon R9 380 DC2OC 2GD5 GAMING€ 185,95€ 185,95
1Seagate Desktop HDD, 1TB€ 47,95€ 47,95
1Kingston HyperX Fury HX421C14FBK2/8€ 38,50€ 38,50
1Corsair VS450€ 36,95€ 36,95
Bekijk collectie
Importeer producten
Totaal€ 486,30


en hier een versie met een i5 en een r7 370

#ProductPrijsSubtotaal
1Intel Core i5-6400 Boxed€ 184,90€ 184,90
1Gigabyte GA-H110M-S2H€ 56,-€ 56,-
1XFX Radeon R7 370 4GB Double Dissipation€ 144,50€ 144,50
1Seagate Desktop HDD, 1TB€ 47,95€ 47,95
1Kingston HyperX Fury HX421C14FBK2/8€ 38,50€ 38,50
1Corsair VS450€ 36,95€ 36,95
Bekijk collectie
Importeer producten
Totaal€ 508,80


Gezien alles bij 1 winkel gehaald gaat worden zal de prijs wel iets oplopen denk ik, ik ben uit gegaan dat het totaal ~10% hoger zal worden.

Erg bedankt voor het nemen van jullie tijd om dit te lezen en advies te geven!

Beste antwoord (via istrebitel op 19-02-2016 19:37)


  • Arunia
  • Registratie: Februari 2003
  • Nu online
rickbovenkamp schreef op vrijdag 19 februari 2016 @ 11:40:
[...]


Het maakt gewoon een gigantisch verschil in systeem ervaring buiten games en aangezien ze nu nog maar 2 tientjes meer kosten dan een harddisk kan je het gewoon niet meer laten.
Daar ben ik het toch niet mee eens.
Wanneer iemand wel graag veel ruimte in de pc wil hebben, maar op een laag budget zit, dan is een 120GB SSD van een paar tientjes meer tegenover een 1TB HDD van een paar tientjes minder toch een grote hap uit het budget.

Ikzelf heb jarengeleden de keuze gemaakt om over te stappen op een 512GB SSD waar ik alles op doe inclusief spellen. Maar dan heb je het wel over een grote SSD van een paar honderd euro.
Daarnaast heb ik een server draaien waar de rest op staat en welke ik dan met een 1Gbit netwerk aan spreek.

Merk je het verschil tussen een SSD en een HDD? Ja, absoluut.
Is het een toegevoegde waarde aan een lage budget gamepc? Nee, absoluut niet.
Dat geld kan echt wel beter besteed worden dan aan een SSD. Een SSD kun je later ook nog kopen wanneer er weer wat budget beschikbaar is.

Zelfde geldt voor een grafische kaart. Is de grafische kaart nu afdoende voor de taken waarvoor die aangeschaft is? Ja, steek het geld in een betere processor. Enzovoorts.
Op budget pc's bouwen is een kunst. Je moet dingen laten tegenover dingen die wel van toegevoegde waarde zijn.
istrebitel schreef op donderdag 18 februari 2016 @ 16:48:
Bedankt voor de reacties!


[...]


Bedankt voor deze tip!

Verder zal ik toch de optie bekijken om een 2e hands GPU erin te zetten, maar net wat Mcelias5. Dus dat zal ik nog eens met hem bespreken wat hij ervan vindt.
Ts, heb je al navraag kunnen doen?
En zou je kunnen achterhalen welke kast hij heeft? Als je geen merk en model kan vinden, even bekijken of het een ATX, mATX of uITX behuizing is.
nvm. Gevonden in de TS.

Even mijn optie, alhoewel die nauwelijks verschilt met je eigen keuze:
#ProductPrijsSubtotaal
1Intel Core i5-6400 Boxed€ 187,95€ 187,95
1Gigabyte GA-H110M-S2H€ 54,95€ 54,95
1Seagate Desktop HDD, 1TB€ 47,95€ 47,95
1Kingston HyperX Fury HX421C14FBK2/8€ 39,45€ 39,45
1Antec VPF Series 450W€ 49,95€ 49,95
Bekijk collectie
Importeer producten
Totaal€ 380,25


En dan bijvoorbeeld deze keuze:
V&A aangeboden: MSI R7970 LIGHTNING
V&A aangeboden: Club 3D Radeon R9 280X royalQueen
V&A aangeboden: Club 3D Radeon R9 280X royalQueen

Een 280x is eigenlijk een rebranded 7970. Dus qua keuze maakt het niet uit.
De laatste in het rijtje is 140 ipv 145 of 147 euro.

[ Voor 54% gewijzigd door Arunia op 19-02-2016 12:57 ]

Alle reacties


  • rickbovenkamp
  • Registratie: September 2015
  • Laatst online: 27-11 00:27
Is het een optie om de videokaart tweedehands aan te schaffen? Dan zou er namelijk een i5 en een goede videokaart in kunnen.

Die voeding is overigens niet van hele goede kwaliteit, ik zou minimaal deze nemen pricewatch: Antec VPF Series 450W

  • Frans_vthek
  • Registratie: Mei 2015
  • Laatst online: 21-11 12:10
rickbovenkamp schreef op donderdag 18 februari 2016 @ 00:09:
Is het een optie om de videokaart tweedehands aan te schaffen? Dan zou er namelijk een i5 en een goede videokaart in kunnen.
Ik ben t met Rick eens, bij vraag en aanbod kun je prima 2e hands kaarten vinden voor een relatief lage prijs. zo heb ik zelf 2 HD 7950 videokaarten gekocht voor €200 :).

  • Ayyylias
  • Registratie: Maart 2014
  • Laatst online: 21:18
De I3 lijst met de380.

Persoonlijk zal ik geen tweede hands GPU in een pc doen die ik niet zelf ga gebruiken.


Ps. Het is moeite echt waard om er een SSD in te stoppen. Metname voor spellen als civ

  • istrebitel
  • Registratie: December 2004
  • Laatst online: 15-07 04:26
Bedankt voor de reacties!
rickbovenkamp schreef op donderdag 18 februari 2016 @ 00:09:
Die voeding is overigens niet van hele goede kwaliteit, ik zou minimaal deze nemen pricewatch: Antec VPF Series 450W
Bedankt voor deze tip!

Verder zal ik toch de optie bekijken om een 2e hands GPU erin te zetten, maar net wat Mcelias5. Dus dat zal ik nog eens met hem bespreken wat hij ervan vindt.

  • Arunia
  • Registratie: Februari 2003
  • Nu online
Een SSD in een budget gamepc is een slechte tip. Het opstarten van windows en het laden van programma's gaan wat langzamer. Nou en.
Het meeste haal je uit de grafische kaart. Als 2e hands een optie is, dan een i5 met een goede 2e hands kaart.

  • rickbovenkamp
  • Registratie: September 2015
  • Laatst online: 27-11 00:27
Arunia schreef op donderdag 18 februari 2016 @ 16:53:
Een SSD in een budget gamepc is een slechte tip. Het opstarten van windows en het laden van programma's gaan wat langzamer. Nou en.
Het meeste haal je uit de grafische kaart. Als 2e hands een optie is, dan een i5 met een goede 2e hands kaart.
Het maakt gewoon een gigantisch verschil in systeem ervaring buiten games en aangezien ze nu nog maar 2 tientjes meer kosten dan een harddisk kan je het gewoon niet meer laten.

Acties:
  • Beste antwoord

  • Arunia
  • Registratie: Februari 2003
  • Nu online
rickbovenkamp schreef op vrijdag 19 februari 2016 @ 11:40:
[...]


Het maakt gewoon een gigantisch verschil in systeem ervaring buiten games en aangezien ze nu nog maar 2 tientjes meer kosten dan een harddisk kan je het gewoon niet meer laten.
Daar ben ik het toch niet mee eens.
Wanneer iemand wel graag veel ruimte in de pc wil hebben, maar op een laag budget zit, dan is een 120GB SSD van een paar tientjes meer tegenover een 1TB HDD van een paar tientjes minder toch een grote hap uit het budget.

Ikzelf heb jarengeleden de keuze gemaakt om over te stappen op een 512GB SSD waar ik alles op doe inclusief spellen. Maar dan heb je het wel over een grote SSD van een paar honderd euro.
Daarnaast heb ik een server draaien waar de rest op staat en welke ik dan met een 1Gbit netwerk aan spreek.

Merk je het verschil tussen een SSD en een HDD? Ja, absoluut.
Is het een toegevoegde waarde aan een lage budget gamepc? Nee, absoluut niet.
Dat geld kan echt wel beter besteed worden dan aan een SSD. Een SSD kun je later ook nog kopen wanneer er weer wat budget beschikbaar is.

Zelfde geldt voor een grafische kaart. Is de grafische kaart nu afdoende voor de taken waarvoor die aangeschaft is? Ja, steek het geld in een betere processor. Enzovoorts.
Op budget pc's bouwen is een kunst. Je moet dingen laten tegenover dingen die wel van toegevoegde waarde zijn.
istrebitel schreef op donderdag 18 februari 2016 @ 16:48:
Bedankt voor de reacties!


[...]


Bedankt voor deze tip!

Verder zal ik toch de optie bekijken om een 2e hands GPU erin te zetten, maar net wat Mcelias5. Dus dat zal ik nog eens met hem bespreken wat hij ervan vindt.
Ts, heb je al navraag kunnen doen?
En zou je kunnen achterhalen welke kast hij heeft? Als je geen merk en model kan vinden, even bekijken of het een ATX, mATX of uITX behuizing is.
nvm. Gevonden in de TS.

Even mijn optie, alhoewel die nauwelijks verschilt met je eigen keuze:
#ProductPrijsSubtotaal
1Intel Core i5-6400 Boxed€ 187,95€ 187,95
1Gigabyte GA-H110M-S2H€ 54,95€ 54,95
1Seagate Desktop HDD, 1TB€ 47,95€ 47,95
1Kingston HyperX Fury HX421C14FBK2/8€ 39,45€ 39,45
1Antec VPF Series 450W€ 49,95€ 49,95
Bekijk collectie
Importeer producten
Totaal€ 380,25


En dan bijvoorbeeld deze keuze:
V&A aangeboden: MSI R7970 LIGHTNING
V&A aangeboden: Club 3D Radeon R9 280X royalQueen
V&A aangeboden: Club 3D Radeon R9 280X royalQueen

Een 280x is eigenlijk een rebranded 7970. Dus qua keuze maakt het niet uit.
De laatste in het rijtje is 140 ipv 145 of 147 euro.

[ Voor 54% gewijzigd door Arunia op 19-02-2016 12:57 ]


  • istrebitel
  • Registratie: December 2004
  • Laatst online: 15-07 04:26
bedankt voor de reacties!

Hij wilt zelf geen 2e hands kaart. Maarja toch moet alles zo goedkoop mogelijk. Het lijkt mij een goed idee om ergens een tijdelijke kaart vandaan te halen ( er is een 570 gtx beschikbaar gesteld), dan kan hij zelf ff verder sparen en misschien ook wachten tot er nieuwe kaarten beschikbaar zijn. Ik heb gelezen dat in 2016 de nieuwe generatie kaarten uitkomen. Ik weet zelf alleen niet wanneer.

Wat SSD betreft, ik heb er zelf wel 1 en het is inderdaad heerlijk zo'n ding te hebben. Maar met zn allen een multiplayer iets doen, gaat het spel alsonog zo langzaam als de langzaamste pc het toelaat, en zolang er toch nog 1 bij is die een 9 jaar oude laptop in leven weet te houden heeft die SSD daar nog geen nut. Daarin ga ik helemaal mee met wat Arunia zegt.

Dus nu ben ik er uit wat ik hem zeggen. Bedankt allemaal!
Pagina: 1