Zelf heb ik ook een accespoint in huis staan, hiervoor gebruik ik een Asus RT-AC66U Dualband Gigabit Router (dit is de versie zonder AC ondersteuning voor nog snellere verbindingen, als je dat wilt, moet je naar de Asus RT-AC68U Dualband Gigabit Router kijken. Ik gebruik zelf nog de standaard antennes wat combi antennes zijn voor 2.4 ghz en 5 ghz. Ik heb echter wel gezien dat er aanzienlijke winst gehaald kan worden door specialistische antennes te installeren voor of 2.4 ghz of 5 ghz. Sommigen modden hun router zelfs zodat ze 2 sets antennes er op kunnen zetten.
Waarschijnlijk vind je in het topic over deze routers nog wel wat meer informatie (ze staan beide onder netwerken).
Mocht het op sommige plekken nog niet voldoende zijn, kun je overwegen om een powerline optie bij te gebruiken voor de plekken waar je nog wat meer dekking wilt. Bijvoorbeeld deze:
pricewatch: TP-Link 300 Mbps AV500 Wi-Fi Powerline extender Starter Kit
Ze bevatten 1 'uplink' unit (deze plaats je bij je router in het stop contact) en een wifi unit(welke je in een vrij stopcontact steekt op de plek waar je meer dekking wilt). Hoe goed en snel het werkt is sterk afhankelijk van de eletrische bedrading in huis en wat er aan verdere apparaten gebruikt wordt. Let er wel op dat je deze dingen direct in een stop contact steekt (dus niet in een verdeel doos of verlengsnoer) voor het beste resultaat. Ook scheelt het als je de uplink dicht bij de meterkast (groepen kast) in een een stopcontact kan steken.
Op deze manier hoef je geen extra kabels te trekken, en heb je niet het probleem dat je draadloos netwerk trager wordt, zoals bij draadloze repeaters gebeurt. (je kunt ook powerline modules kopen waarop je gewoon weer een netwerk kabel aan kan sluiten (waarop je dan weer een accespoint kun aansluiten) zoals deze
pricewatch: TP-Link AV500 nano powerline adaper start set
Hoewel sommige verschillende merken powerline adapters wel compatibel met elkaar zouden (moeten) zijn, beveel ik zelf aan om alles van 1 merk te halen om problemen te voorkomen. Let daarbij op dat ze allemaal dezelfde powerline snelheid ondersteunen (in de genoemde voorbeelden is dat 500mbps). Ondanks dat de powerline snelheid 500 mbps is zal de maximale snelheid die je haalt op 100 mbps liggen omdat de gebruikte netwerk aansluiting in de apparatuur niet sneller zijn. Tevens ook bij powerline geld dat hoe langer de verbinding hoe trager / instabieler het wordt, maar het kan zeker een goede oplossing zijn voor wanneer je geen netwerkkabels kunt trekken.
[
Voor 1% gewijzigd door
VVV-007 op 06-02-2016 14:16
. Reden: typo's ]