Waterschade bij laptops is bij snelle en goede handelingen bijna atlijd weer te herstellen.
- direct uitschakelen, en niet inschakelen totdat je het toestel behandelt hebt.
- batterij (indien mogelijk) zsm eruithalen
- niet op de verwarming leggen! dit kan soms zelfs negatieve gevolgen hebben voor de hardware!!
- niet in de zon leggen! dit kan soms zelfs negatieve gevolgen hebben voor de hardware!!
- direct uitspoelen met alcohol, dit is iets wat je zsm wil doen, na enkele uren heeft dit minder nut en kan je beter overgaan op de onderstaande rijstmehoden
(hierdoor word het water eruit-gespoeld en de alcohol zal verdampen binnen een paar minuten/uren is hij helemaal droog. (zelf heb ik dit nooit gedaan, omdat ik geen alcohol voorhanden heb, en het het is meer iets wat je direct na de waterschade moet doen, en niet enkele dagen nadien)
- laptop volledig demonteren en alle onderdelen 24u-48h laten drogen in rijst.
- apparaat volledig in rijst leggen voor 1-3 dagen (deze optie is alleen aan te raden als het om weinig water gaat, of je hem niet durft demonteren, anders zou ik optie 2 aanraden)
neem gewoon de goedkoopste rijst die je kan vinden, na gebruik kan je deze droog stockeren en heb je deze voorhanden de volgende keer dat je dit voorhebt.
meeste mensen overschatten het probleem van water bij elektronica, bij snelle en de juiste aanpak kan je 60-80% van de gevallen je hardware redden. niets doen is natuurlijk vragen om problemen!
zelf recent waterschade gehad bij men laptop, ik had het pas na 7 dagen door dat hij onder een lekkend dak stond. dus het water was er al volledig ingetrokken, en door temperatuursverschillen verdampt het water een beetje en condenseert weer in toestel, waardoor het water overal zit.
hele laptop uiteengehaald, een week in rijst gelegd (tja ik heb de laptop niet zo vaak nodig) weer ineengestoken en na veel geklooi ontdekt dat het toetsenbord defect was, en daardoor de laptop liet crashen, nieuw toetsenbordje erin (40 euro) en hij draait weer als een zonnetje.
\\ Baloo \\ Mijn iRacing profiel