Partitieprobleem OS X El Capitan

Pagina: 1
Acties:

Vraag


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Howmessages
  • Registratie: Maart 2014
  • Laatst online: 03-10 15:05
Nadat ik vanochtend erachter kwam dat ik nog een partitie van OS X El Capitan beta op mijn MacBook Air had staan, heb ik deze met Schijfhulpprogramma van mijn SSD verwijderd. Hierdoor kwam ineens 30GB ongebruikte schijfruimte vrij, wat natuurlijk zeer welkom is.
Nu heb ik de vrije ruimte ook weer met Schijfhulpprogramma geprobeerd te gebruiken voor mijn bestaande partitie, echter krijg ik dan de volgende foutmelding:

Afbeeldingslocatie: http://i.imgur.com/jguAR9t.png

Kleiner maken van de partitie alsmede een derde partities ernaast aanmaken, werkt allemaal niet en geeft dezelfde foutmelding. Kortom: partitioneren lijkt op geen enkele manier mogelijk.

Wanneer ik OS X afsluit en Schijfhulpprogramma openen middels CMD + R, wordt de vrije partitie niet eens gezien. Dan krijg ik enkel de 90GB te zien die momenteel gebruikt wordt voor mijn huidige installatie, de 30GB is nergens te bekennen en toe te wijzen. Bij de informatie over de SSD is wel gewoon te zien dat er 120GB beschikbaar is.

Additionele informatie: Beide partities zijn OS X Uitgebreid (Journaled, gecodeerd)
Het verwijderen van de codering lost niets op

Afbeeldingslocatie: http://i.imgur.com/50UgISJ.png

Alle reacties


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Howmessages
  • Registratie: Maart 2014
  • Laatst online: 03-10 15:05
Het probleem is uiteindelijk opgelost nadat ik OS X opnieuw wilde gaan installeren. Middels de online herstelopties van OS X heb ik de oude versie van het schijfhulpprogramma weten te benaderen, welke mij meer opties gaf. Hier heb ik vervolgens de partitie waar mijn huidige OS X installatie op staat weten te controleren en hier kwam dan ook uit dat de partitie beschadigd was. Na het herstellen van de schijf kon de partitie wel uitgebreid worden tot de volledige 120GB. Mooi zo!

Afbeeldingslocatie: http://i.imgur.com/1LDbskm.png