Laptop boot en laad niet. CMOS leeg?

Pagina: 1
Acties:

Vraag


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Yooxa
  • Registratie: November 2009
  • Laatst online: 26-05 23:50
Beste forumleden,

Vandaag heb ik van een oude niet werkende laptop gekregen die ik graag weer werkend wil krijgen. Het betreft een Sony VAIO vgn-fw41e die recentelijk van de een op de andere dag de geest heeft gegeven. De laptop wilt niet booten en als ik de adapter aansluit op de laptop gaat het lampje voor "charging" ook niet branden.

Ik heb de laptop zowel met als zonder accu proberen te booten, en ook de aan/uit knop ingedrukt gehouden zonder accu en oplader, om het vervolgens weer met oplader te proberen.
Ik vermoedde dat er iets mis zat met de oplader of de stroom ingang van de laptop. Met de multimeter heb ik dit nagemeten en tot op het moederbord levert de oplader 19.3v (19.5v oplader).

Toen ik me bedacht dat het een erg oude laptop is (zeker 6/7 jaar oud) heb ik de cmos batterij nagekeken. Deze 2.4v batterij leverde nog slecht 0.4v.
Ik vraag mij nu af of deze batterij de verklaring van het niet booten en opladen kan zijn?

Mvg,
Bas

Alle reacties


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Room42
  • Registratie: September 2001
  • Niet online
[google=can an empty cmos battery cause computer not start] geeft verschillende meningen. Vervangen kan nooit kwaad. Voor een paar euro heb je je antwoord.

Maar ik denk eerder een probleem met de voeding (hoewel je die gemeten hebt) of de kan op het moederbord dat defect is. Dat laatste is natuurlijk rot, want dan zul je vrees ik het hele bord moeten vervangen.

[ Voor 40% gewijzigd door Room42 op 07-01-2016 23:58 ]

"Technological advancements don't feel fun anymore because of the motivations behind so many of them." Bron


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • QinX
  • Registratie: Augustus 2006
  • Laatst online: 10:43

QinX

Shai-Hulud

...

[ Voor 140% gewijzigd door QinX op 08-01-2016 14:16 . Reden: Nevermind, verkeerde topic ]

http://tweakers.net/productreview/user/184256


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • tweakerharrie
  • Registratie: Juli 2009
  • Laatst online: 23-05 15:39
De accu kan eraf dus daarom de batterij. Wat ik weet is dat alle laptops cmos chip hebben.