riomaster4 schreef op zaterdag 19 december 2015 @ 19:47:
Ik ben met een projectje bezig waar ik een bluetooth speaker wil gaan maken.
ik heb bijna alles rond echter loop ik tegen 1 dingetje aan.
Mijn accu levert 12v en de bluetooth unit heeft slecht 5 volt nodig..
Nu is mijn vraag hoe ga ik dit doen?
Weerstand er tussen zetten? maar welke of misschien een oude oplader als donor gebruiken? maar goed, dan weer welke?
Mijn batterij levert 12v, 7A en de bluetooth unit heeft 5v, 1A nodig. Iemand die mij kan helpen?
Ik quote zelden een geheel onderwerp.
Waarom wil je zelf een BT-speaker maken? Je kunt prijstechnisch gewoon niet tegen commerciële leveranciers opboksen, zelfs niet als je alle onderdelen zelf tegen 0-verzendkosten uit China importeert.
Mijn ergernis: ik wil een mobiele en compacte externe actieve speaker, maar dan geen Bluetooth en met een enorme batterij-capaciteit. Die zijn er helaas niet commercieeel. Dus ik ben zelf gaan bouwen, maar zo eenvoudig zijn de beslissingen niet.
Geen Bluetooth, want BT comprimeert het signaal nogmaals en verbruikt daarvoor ook nog onnodig vermogen. Ik wilde dus een externe speaker met groot vermogen, tegen een redelijke prijs, erg draagbaar en met een speeltijd van rond de 50-100 uur op 1 lading. Zo goed mogelijk geluid, zoveel mogelijk lawaai, maar enorm compact. Het lijkt vrijwel onmogelijk.
Mijn ontwerp begon bij enorm efficiente luidsprekers van een zeer compact formaat. Je verliest gek genoeg het meeste op je speakers. Dan komt de keuze voor een versterker: dat moet een klasse-D versterker worden, want die halen 85-92% efficiency tegen veel minder voor een AB-klasse. En dan zoveel mogeijk hi-capacity 18650's erin proppen, maar wel nog wat ruimte houden in de behuizing voor enige bass-ontwikkeling (een passive radiator kan helpen).
Je bent niet duidelijk in wat je wilt bereiken. Als het een accu-gevoede externe speaker is, dan zijn alle vorige adviezen fout. Een weerstand, of een 7805 zetten alle extra vermogen gewoon om in warmte. Gebruik je dan een klasse-D versterker om energie te sparen, die werkt via modulering. Dan kun je geen gemoduleerde step-down voeding gebruiken, want die gaan enorm op elkaar storen.
Kortom: wat is je doel?
Waar komt die 12V vandaan? Een accu levert een mooi signaal, een gemoduleerde voeding niet.
Bij 12V op 7A denk ik meteen aan een lood-gel-accu, maar misschien zit het bij jou compleet anders.