• RoelofVos
  • Registratie: Juli 2011
  • Niet online
Sinds kort heb ik een Marantz M CR-511. Het TV geluid gaat rechtstreeks van mijn settopbox (KPN) naar de Marantz via een optische kabel. Het beeld gaat van de STB naar de TV. Dit heb ik gedaan omdat 1. het geluid anders niet synchroon loopt met het beeld (nu wel) en 2. omdat ik dan radio kan luisteren zonder de TV aan te hebben. Dit werkt prima ik kijk TV met prima geluid erbij. De Marantz geeft aan: AUX Optical in.
Maar de zenders RTL4/5/6 etc en nog een paar andere zenders doen het niet. Het werkt allemaal wel als ik op de STB de analoge aansluiting gebruik (naar de Marantz). Maar dan is het allemaal analoog en ik heb altijd begrepen dat de beste geluidskwaliteit wordt verkregen via een optische kabel.
Mijn vraag is nu hoe het kan dat van sommige zenders het geluid wel optisch kan worden doorgegeven en van andere zenders niet. Misschien nog belangrijker hoe los ik het op?

Ik weet niet of ik in het goede forum post, kan misschien ook in geluid of TV.

  • mcg_nl
  • Registratie: Oktober 2006
  • Laatst online: 25-01 18:11
Volgens mij stuurt de KPN ontvangen bij de RTL zenders (en waarschijnlijk ook andere zenders waarbij je geen geluid hebt) Dolby Digital door naar de receiver. Aangezien jouw receiver stereo is, zou het zo maar kunnen dat hij dit niet kan verwerken.

Kan je ergens in de KPN ontvanger de audio naar stereo zetten ipv Dolby?

  • RoelofVos
  • Registratie: Juli 2011
  • Niet online
Inmiddels ben ik er achter dat het probleem zich voordoet bij de HD zenders van genoemde stations. Als ik de ontvangst van die stations op "normaal" zet dan is er wel geluid.

  • RoelofVos
  • Registratie: Juli 2011
  • Niet online
Het heeft er inderdaad mee te maken dat er een Dolbij signaal wordt meegestuurd. Mijn apparaat kan dat blijkbaar niet aan. Er zit dus niets anders op dan de zaak analoog aan te sluiten.