RAM werkt in 't ene systeem wel, en 't andere niet

Pagina: 1
Acties:

  • Daffie
  • Registratie: Mei 2009
  • Laatst online: 28-01 14:47
Ik heb:

systeem 1:
Mobo: pricewatch: MSI FM2-A75IA-E53
APU: pricewatch: AMD A10-5800K Boxed

systeem 2:
Mobo: pricewatch: Gigabyte GA-Z87X-UD3H
CPU: pricewatch: Intel Core i5 4670K Boxed


Bij systeem 1 zouden zowel het mobo als de APU, RAM moeten ondersteunen tot 1866 Mhz.
Bij systeem 2 weet ik het niet zeker maar ik geloof dat dat max 1600Mhz is.

Nu heb ik normaal gesproken in systeem 1 het volgende RAM: pricewatch: Corsair Vengeance LP CML8GX3M2A1600C9
In systeem 2 heb ik het volgende RAM: pricewatch: G.Skill RipjawsX F3-1600C9D-16GXM

Voor een andere setup moest ik nog 1600Mhz RAM aanschaffen. Maar, nou dacht ik, ik bestel gewoon 1866Mhz RAM voor mijn 1e systeem, want dan kan ik dat 1600Mhz Corsair setje doorschuiven en dan is m'n 1e systeem ook wat sneller (ik dacht ergens te lezen dat vooral 't grafische deel van de APU graag gebruik maakt van sneller ram).

Dus, ik koop: pricewatch: Kingston HyperX Fury black HX318C10FBK2/8

Wat gebeurt er nou:
Systeem 1 werkt WEL met het Corsair RAM, en het G.SKill RipjawsX geheugen. Het werkt zelfs met 2133 Mhz RAM! (Deze: pricewatch: G.Skill RipjawsX F3-17000CL11D-8GBXL).... Maar, NIET met dat Kingston HyperX setje!

Dus, je zou zeggen, dat RAM is stuk. Immers, lagere én hogere snelheden worden wel ondersteund.
Maar wat schept mijn verbazing, ik doe die Kingston HyperX in mijn 2e systeem, en daar werkt het wel gewoon!

Wat zie ik hier nou zo gruwelijk over het hoofd? Als ik de Kingston HyperX vergelijk met de Corsair set die er eerst in zat:
- Het is beide DDR3 (duh, anders zou 't niet passen)
- Het is beide 2x4GB RAM
- Het werkt beide op 1,5 volt
- Het enige verschil is dat de een 1600Mhz is en de ander 1866Mhz. Maar nogmaals volgens de specs van zowel het mobo als de APU moet RAM tot 1866Mhz gewoon ondersteund worden, en zelfs 2133Mhz RAM werkt wel gewoon!

Ik ben radeloos...

https://freight.associates


Verwijderd

Het is zeldzaam en ik wil ook niet met zekerheid beweren dat het hier het probleem is, maar niet al het geheugen werkt lekker met alle moederborden. Soms lust het moederbord het geheugen niet of andersom. Dat is dan ook waarom er QVL's bestaan.