Toon posts:

Cloudserver maken van Mac PPC G5 met OSX10.5

Pagina: 1
Acties:

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Topicstarter
In een vorig topic vroeg ik me af wat ik überhaupt nog kon met een G5, nou een server gaat hem dus worden en wel een eigen cloudserver (OwnCloud) voor m'n iPhone.

Nu ben ik zover dat ik de php files geïnstalleerd heb op de G5 in de map Sites (Websharing) alleen nu krijg ik de volgende meldingen:
Dependencies not found.
PHP 5.4.0 is required. Please ask your server administrator to update PHP to version 5.4.0 or higher.
The following PHP modules are required to use ownCloud:
zip
GD
Please contact your server administrator to install the missing modules.
Can't write to the current directory. Please fix this by giving the webserver user write access to the directory.


Nu ben ik wel thuis in websites, als het gaat over ftp en modules, maar heb verder geen verstand ervan hoe ik bijvoorbeeld mappen schrijfbaar moet maken of hoe ik de versie php kan verhogen. Dat deed ik altijd via een ftp programma.

Nu heb ik dus een aantal vraagjes:
a) Is het mogelijk om de versie php te upgraden in Leopard?
b) Is het misschien slimmer en makkelijker een server van de G5 te maken? (Zo ja, hoe?)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Topicstarter
Verwijderd schreef op woensdag 28 oktober 2015 @ 10:10:
Nu ben ik wel thuis in websites, als het gaat over ftp en modules, maar heb verder geen verstand ervan hoe ik bijvoorbeeld mappen schrijfbaar moet maken of hoe ik de versie php kan verhogen. Dat deed ik altijd via een ftp programma.
System preferences > Sharing > Enable File Sharing >Options > Share files and folders using FTP

Dat is opgelost! Alleen die modules enz installeren en upgraden, hoe?

[ Voor 7% gewijzigd door Verwijderd op 28-10-2015 10:25 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Aherin
  • Registratie: Juli 2009
  • Laatst online: 12-09 16:37
Het makkelijkst is om gewoon Linux op de server te zetten.
Simpelweg omdat je al aangeeft niet helemaal thuis te zijn in de onderliggende software, en je op internet VEEL MEER handleidingen vind over dergelijke dingen.

Het is zeker wel mogelijk om de php versie te upgraden, maar dan kom je vaak toch uit op zelf compileren, of "package managers" installeren zoals homebrew etc.

Dus als je het echt op OS X wil houden, dan kan dat, maar mijn advies om er gewoon Linux op te zetten.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Topicstarter
Linux moet het dan wel worden, want Homebrew draait niet meer op osx 10.5 maar pas vanaf osx 10.6 en dan installeer ik OwnCloud in Linux. Meer kan je vrijwel niet meer met een G5...