Onkyo SR-706 reparatie

Pagina: 1
Acties:

  • breew
  • Registratie: April 2014
  • Laatst online: 22:17
Vorige week heb ik via-via voor twee tientjes een defecte onkyo-receiver in handen gekregen. Het betreft een Onkyo SR-706.

Afbeeldingslocatie: http://www.eu.onkyo.com/assets/1/1/7/8/6/737447_ee3b7e8b70_R640x320.png
Afbeeldingslocatie: http://www.eu.onkyo.com/assets/1/1/7/8/6/737451_e585c83bf9_R640x320.png

Er was natuurlijk het één en ander defect aan dit apparaat. Tot nu toe heb ik de volgende problemen geconstateerd:
  1. Niet alle knoppen op de afstandsbediening werken. Met name de volumeknoppen; deze reageren helemaal niet.
  2. De volumeknop op het apparaat zelf (draaiknop) werkt slecht. Er wordt vreemde input geregistreerd bij draaien, waardoor uiteindelijk het volume altijd teruggaat naar “nul”.
  3. Er zit een nare ruis op de audio-output. Dit wordt erger naarmate de versterker langer aanstaat. Op een gegeven moment geven de speakers helemaal geen geluid meer.
De komende tijd ga ik proberen om deze problemen te fixen en in dit topic (ik heb nog niet genoeg karma voor een tweakblog ;) ) ga ik de voortgang bijhouden.
Mogelijk zijn er nog veel meer problemen met dit apparaat, maar heb ik die nog niet gevonden. Zo heb ik nog niets getest met betrekking tot video.

De eerste twee problemen zijn inmiddels al opgelost. Foto’s volgen ergens vanavond ofzo.
  1. Is opgelost door het demonteren en schoonmaken van de afstandsbediening
  2. Is opgelost door de rotary encoder achter de volumeknop van de printplaat te desolderen, te reinigen en weer terug te solderen.
  3. Ik vermoed dat het probleem ergens in het digitale systeem zit, aangezien ik wel goed geluid krijg als ik de verster instel op "pure audio".. wordt vervolgd ;-)

Verwijderd

Zou (3) opgelost kunnen worden met een update (flash) van de DSP's?

Via bv. avs forums 'offical tx-sr owners thread' kon je in het verleden alle updates vinden, en uitleg over de manier van updaten. DSP's gingen via in het verleden via een soort gecodeert CD-bestand. Je moest dan een knoppencombinatie indrukken, en het bestand afspelen via een CD speler die op optical 1 stond aangesloten.

de tx-srxx6 serie had overigens ook een probleem met het HDMI board en met elco's. Dus daar moet je ook even naar kijken.

Firmware zie: http://www.avsforum.com/f...ect-firmware-updates.html

Owners thread zie: http://www.avsforum.com/f...-sr706-owners-thread.html

[ Voor 19% gewijzigd door Verwijderd op 28-09-2015 16:01 ]


  • breew
  • Registratie: April 2014
  • Laatst online: 22:17
Verwijderd schreef op maandag 28 september 2015 @ 15:46:
Zou (3) opgelost kunnen worden met een update (flash) van de DSP's?

Via bv. avs forums 'offical tx-sr owners thread' kon je in het verleden alle updates vinden, en uitleg over de manier van updaten. DSP's gingen via in het verleden via een soort gecodeert CD-bestand. Je moest dan een knoppencombinatie indrukken, en het bestand afspelen via een CD speler die op optical 1 stond aangesloten.
Dat ga ik eens nazoeken, thanks...
de tx-srxx6 serie had overigens ook een probleem met het HDMI board en met elco's. Dus daar moet je ook even naar kijken.
Ik ga deze maar eens doen denk ik.. als ik weer eens een avond voor mezelf heb ;-)

Heb ik meteenm een goed excuus om een osciloscoop aan te schaffen bij banggood (kan ik ook meteen weer het solderen oefenen ;-)
Helaas niets voor de 706...
95 pagina's.. :o da ben een beste berg leesvoer :)

  • breew
  • Registratie: April 2014
  • Laatst online: 22:17
Waarom deed de afstandsbediening het niet?

Hierom:
Afbeeldingslocatie: http://i62.tinypic.com/2cgg5ts_th.jpg%5D Afbeeldingslocatie: http://i59.tinypic.com/34yee1d_th.jpg
Vieze smurrie op de printplaat.

Even een doekje met schoonmaakalcohol er overheen, en presto.. het volume kan weer bediend worden.

Waaruit bestaat die troep eigenlijk? Ik heb het eerder in remotes gezien. Het lijkt uit de zwarte rubbertjes te komen. Is het een onderdeel van het rubber dat door lang/vaak drukken uit het rubber wordt "geperst"? Google helpt me zo snel niet verder (of ik gebruik verkeerde zoektermen).

  • breew
  • Registratie: April 2014
  • Laatst online: 22:17
Ik ben een prutser. In de goede zin van het woord (vind ik zelf). Ik haalde vroeger met mijn oom apparaten op de sloop om ze uit elkaar te kunnen halen (meestal met een hamer) en me dan te vergapen aan de ingewanden van het apparaat.
Nu ik iets meer van elektronica afweet, verbaas ik me er nog steeds over dat ik me niet geëlektrocuteerd heb aan een condensator in een oude CRT TV die ik regelmatig van het grofvuil naar de schuur van mijn ouderlijk huis sleepte om te “repareren”. Beginnersgeluk zeker.

Maar goed, een prutser dus… Zo plakte ik altijd mijn eigen banden, deed ik het onderhoud aan mijn motor zelf, klus ik regelmatig wat in huis (hoogslaper voor de kids maken is het laatste project) en heb ik, geïnspireerd door de blogs van Sebastius, nu in mijn hoofd gehaald dat ik ook best elektronica kan repareren.

Nu heb ik wel een technische achtergrond, maar zeker geen kaas gegeten van elektrotechniek. Tegelijkertijd ben ik ook van mening dat iedereen die een fatsoenlijke doos technisch lego in elkaar kan zetten, ook zijn motor uit (en weer in) elkaar kan schroeven, en dus vast ook wel een versterker kan repareren.
Dus ik kocht (zoals hierboven beschreven) voor twee tientjes een defect hobby-project.

Zoals ik hierboven al zei, doet de volumeknop van dit apparaat stom.
[YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=qC4llsza8cc]

Welke kant je opdraait maakt niet uit, uiteindelijk blijft hij zachter en zachter gaan tot hij op “-oo” uitkomt.
Tijd voor een operatie...

Eerst de kap er maar eens af.
Afbeeldingslocatie: http://i59.tinypic.com/28vesch_th.jpg

Daarna de volumeknop eraf (gewoon rustig recht naar voren trekken)
Afbeeldingslocatie: http://i61.tinypic.com/e7gwm9_th.jpg

Schroefjes aan de onderkant losmaken, en
Afbeeldingslocatie: http://i58.tinypic.com/2ugm0xi_th.jpg

het front eraf halen.
Afbeeldingslocatie: http://i59.tinypic.com/33crzip_th.jpg

Dan kan je de kabel die het frontpanel verbindt met het moederboard losmaken. Let er op dat je de kabel niet knikt! Maar ook de twee schroeven die het stukje printplaat aan de heatsink vasthouden los. Aan de andere zijde (geen foto van) maak je ook nog even de voedingsstekker los.
Afbeeldingslocatie: http://i60.tinypic.com/2z6yvzc_th.jpg

Niet vergeten om de moer van de rotary encoder te verwijderen (deze moet straks weer handvast aangedraaid worden).
Afbeeldingslocatie: http://i62.tinypic.com/9zvlli_th.jpg

Et voilà, dit is de achterkant van het voorpaneel.
Afbeeldingslocatie: http://i62.tinypic.com/xpogtt_th.jpg

Een hele mooie printplaat, met rechts onderin de achterzijde van de rotary encoder. In het onderstaande filmpje repareert iemand zijn rotary encoder van een Marantz zonder hem te hoeven desolderen:


Helaas zit de rotary encoder van de Onkyo net even anders in elkaar, waardoor hij niet gedemonteerd kan worden als zo lang hij nog op de printplaat zit. Maak dus alle schroeven (veel!) op de printplaat los, en maak ook de bevestigingspunten van de led van de volumeknop en die van de optische ingang los. Zo krijg je meer werkruimte.

Haal de printplaat voorzichtig! los uit de plastic case en nu zie je de rotary encoder zitten.
Soldeerbout er tegenaan, en desolderen maar!
Om de rotary encoder los te krijgen moet je 5 contacten desolderen. Drie contacten zijn voor de 2 schakelaars inde encoder, en twee contacten zijn bevestigingspunten die de encoder vasthouden op de printplaat.
Mijn cheapass-soldeerstation van maar liefst 35Watt had behoorlijk wat moeite met bevestigingspunten, aangezien die op een nogal grote plaat koper zitten. Maar uiteindelijk kwamen ze toch los.
Afbeeldingslocatie: http://i57.tinypic.com/1zfpxmd_th.jpg Afbeeldingslocatie: http://i60.tinypic.com/ojdtf8_th.jpg

Aan de onderzijde van de rotary encoder kan je nu met een kleine schroevendraaier de vier klemmetjes wegbuigen, waardoor je de encoder kunt demonteren.
Afbeeldingslocatie: http://i60.tinypic.com/24pclg0_th.jpg

Hier een maar (niet zo hele erg goede) close-ups van de onderdelen van de encoder. De eerste foto is de “basis” met contactjes, de tweede is de draaiknop met een drietal kleine veertjes/sleepcontactjes. Meer over de werking van een dergelijke encoder hier.
Afbeeldingslocatie: http://i62.tinypic.com/2u5xili_th.jpg Afbeeldingslocatie: http://i61.tinypic.com/260c47k_th.jpg

Ik heb de encoder netjes schoongemaakt (wees voorzichtig met de tere sleepcontactjes in de draaiknop!) en met een heel klein drupje contactspray weer in elkaar gezet.

Nu alles in omgekeerde volgorde weer in elkaar gezet en…
[YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=OcY0jIhAsGA]

Afbeeldingslocatie: http://fciwypsc.files.wordpress.com/2014/07/dilbert.gif

  • FeaR
  • Registratie: Maart 2007
  • Laatst online: 21-01 10:41

FeaR

In GoT we trust

breew schreef op donderdag 01 oktober 2015 @ 09:48:
Welke kant je opdraait maakt niet uit, uiteindelijk blijft hij zachter en zachter gaan tot hij op “-oo” uitkomt.
Tijd voor een operatie...
Mmm...toch eens mijn Arcam AVR open schroeven. Die heeft exact hetzelfde issue (bekend probleem bij Arcam), maar dan de andere kant op: volume gaat naar de max in plaats van de min. Nu gebruik ik in 99% van de gevallen de remote, maar soms is het wel handig om de knop gewoon een draai te kunnen geven.

Some people just need a high-five.... In the face.... With a chair.


  • breew
  • Registratie: April 2014
  • Laatst online: 22:17
FeaR schreef op donderdag 01 oktober 2015 @ 11:57:
[...]
Mmm...toch eens mijn Arcam AVR open schroeven. Die heeft exact hetzelfde issue (bekend probleem bij Arcam), maar dan de andere kant op: volume gaat naar de max in plaats van de min. Nu gebruik ik in 99% van de gevallen de remote, maar soms is het wel handig om de knop gewoon een draai te kunnen geven.
Gewoon opentrekken.. Ik heb echt nagenoeg geen ervaring met elektronica, en het is mij binen 2 uur gelukt om te fixen.

Zorg voor:
  • een ruime werkplek
  • genoeg tijd
  • passend gereedschap
  • een koud drankje om de goede afloop te vieren, of de frustratie weg te drinken :+

  • breew
  • Registratie: April 2014
  • Laatst online: 22:17
Net even een filmpje geschoten van het audio-probeelm wasar mijn klusproject nog mee zit.
Op alle kanalen zit een irritante ruis, en op CD (even aan de PC gekoppeld) hoor je ook nog vaag de muziek erdoor op de achtergrond.
Zodra ik het kanaal instel op "PURE AUDIO" verdwijnt de ruis.
[YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=7_sELJ9p-dQ]

Het probleem moet (in mijn ogen) dus ergens zitten in de digitale bewerking van het geluid door de versterker. Anders zou "PURE AUDIO" ook geen goed geluid geven. Even google en youtube levert op dat de oorzaak waarschijnlijk op het HDMI-board zit, waar ook de Dolby-chips zich bevinden.
De kans lijkt mij groot dat er een condensator in de buurt van een IC-regulator defect is geraakt, waardoor deze geen mooie "vlakke" voeding krijgt.

Deze meneer is het met mij eens :)


Omdat ik natuurlijk ook lekker wil testen enzo, heb ik gisteravond bij banggood een DIY osciloscoop besteld.
Nu maar hopen dat die snel binnen is.
Pagina: 1