Rare combi Marantz & Onkyo

Pagina: 1
Acties:

  • mcg_nl
  • Registratie: Oktober 2006
  • Laatst online: 05:35
Inleiding:

Mijn geliefde Marantz SR7005 heeft de geest gegeven. Ik heb nu even een Onkyo TX-NR807 aangesloten, en nu vind ik de surround weergave een stuk beter op de Onkyo dan ik had op de Marantz, maar ik vind de stereo weergave weer een stuk minder.

Mijn idee:
Ik laat deze Onkyo of een modernere staan als processor en stuur daarmee mijn center en surround speakers aan, en via de pre-out stuur ik een Marantz stereo versterker aan via 'power amp direct'.
Alle stereo bronnen gaan dus rechtstreeks op de Marantz (b.v. een PM7005) en alle digitale bronnen lopen via de Onkyo.

Vraagstuk:
Gaat dat ook werken, of krijg ik dan het Marantz sausje over mij frontspeakers tijdens surround geluid?
En heeft het inderdaad zin, of zie ik iets over het hoofd?

Overige apparatuur:
Marantz NA7004
Marantz CD5004
Project Carbon
Front Tannoy D70 (637)
Center Tannoy 622
Rears B&W 602 S2

Apple TV3
Media PC
KPN itv decoder
PS3

  • christiaans
  • Registratie: December 2011
  • Laatst online: 17-01 22:49
Je hebt 'even' een Onkyo aangesloten, maar je vindt het niet goed klinken icm muziek. Waarom breng je hem dan niet terug?

Mijn advies is eerst te gaan luisteren alvorens je iets koopt.

In je huidige configuratie met een eindversterker gaan klooien gaat je relatief weinig opleveren ten opzichte van een goede geïntegreerde oplossing.

Ga eens luisteren naar NAD, Anthem of Cambridge. Die zijn sterk in muziek.

  • FeaR
  • Registratie: Maart 2007
  • Laatst online: 18:38

FeaR

In GoT we trust

mcg_nl schreef op woensdag 23 september 2015 @ 23:33:
Vraagstuk:
Gaat dat ook werken, of krijg ik dan het Marantz sausje over mij frontspeakers tijdens surround geluid?
En heeft het inderdaad zin, of zie ik iets over het hoofd?
In theorie werkt het zoals je voorstelt. Met een Power Amp Direct In-stand wordt de stereoversterker een pure eindversterker waarmee de voorversterker uit wordt geschakeld. Door de voorversterker uit te schakelen zit je niet met twee maal volumeregeling en zou je in theorie de klank van de Onkyo overnemen. In stereo heb je de gehele Marantz waarmee je ook de sound van het merk zou hebben. Hoe het in de praktijk werkt ga ik niet op in aangezien dat snel een welles-nietes discussie wordt door klankverschillen tussen receivers en versterkers.

Een PM7005 zie ik alleen zo geen "Power Amp Direct In" hebben.

Some people just need a high-five.... In the face.... With a chair.


  • mcg_nl
  • Registratie: Oktober 2006
  • Laatst online: 05:35
Dank voor de reacties.

Het is inderdaad niet de bedoeling dat het een wellus nietus discusie word.Geluid & smaak zijn persoonlijk.

De onkyo had ik nog staan trouwens, niet speciaal hiervoor gekocht.

@Fear, vreemd ik had het bij de PM7004 wel gezien, en was er vanuit gegaan dat zijn opvolger het ook wel zou hebben. Even een puntje om op te letten dus.