Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Topicstarter
Allereerst, ik heb nu een samsung laptop uit 2009 met windows Vista. Ik heb de aanschaf van een nieuwe laptop zo lang mogelijk uitgesteld, omdat ik liever mijn geld ander besteed en het groeit niet op m'n rug. Maar eigenlijk moet ik wel echt een nieuwe. De muisknoppen doen het slecht en ik heb ooit bestanden in lokaal station C/Windows/System32 verwijderd waardoor ik foutmeldingen krijg. Ik heb ook een office pakket gedownload maar dat is niet helemaal goed gegaan waardoor office programma's een rode balk aan de boven kant hebben en heel langzaam zijn (scriptie schrijven was een ramp :+ ). Daarnaast is hij sowieso erg langzaam en zit mijn lokaal station C heel vol. Als ik een nieuwe laptop koop vind ik het belangrijkste dat hij lang zal meegaan en dat hij gemakkelijk in gebruik is en ik ruimte heb voor mijn series/films, foto's etc.

Wat ga je met je laptop doen?
Ik gebruik mijn laptop niet dagelijks. Als ik hem gebruik is dat meestal op de bank om te internetten, youtube filmpjes kijken en om films / series te downloaden en te kijken (deze verwijder ik meestal weer als ik klaar de serie of film af heb gekeken). Daarnaast zet ik m'n (vakantie)foto's erop en mijn muziek sla ik op mijn laptop op zodat ik die op mijn telefoon kan zetten. Ook kan ik voor mijn nieuwe baan thuiswerken. Als ik wil thuiswerken moet ik inloggen op het portaal, tekstverwerken etc.

Ik twijfel om een chromebook te kopen... Maar kan ik daar op downloaden en mijn bestanden opslaan? En kan ik bijvoorbeeld mijn tablet/ telefoon aansluiten en bestanden (mp3's en film) overzetten?

Wat is je budget?
Onder de 500 euro

Ben je van plan je laptop veel mee te nemen?
Nee, in principe is de laptop voor thuis

Heb je nog bepaalde (merk)voorkeuren
Het beeldscherm moet niet te klein zijn! 10 inch / 13 inch vind ik eigenlijk te klein. Het fijnste vind ik 15,6 inch.

Ik heb niet echt een voorkeur voor een merk. Maar ik heb het gevoel dat ik te weinig verstand van laptopmerken heb om hier antwoord op te geven. Zo zag ik op dit forum ook de Lenovo Ideapad voorbij komen, maar dat merk heb ik nooit eerder gehoord... Is het dan wel een goede vraag ik mij af? En zo heb ik veel goede verhalen gehoord over Asus. Zo vind ik op internet de asus r515MA-XX422H, zou dat een goede zijn?

Ook vraag ik me af wat intel core i3 / i5 en i7 voor verschil maakt? Betekent het dat i3 het oudste is en dat je laptop dan langzaam is? En i7 supersnel? Of geldt dit meer voor als je echt een gamer bent? (wat ik niet ben). En als laatste vraag ik me af wat het verschil is tussen het geheugen en de opslagcapaciteit... Waaronder vallen de films/ series die ik bijvoorbeeld wil opslaan?

Hopelijk voldoe ik aan de "eisen" voor het posten in dit forum en is mijn omschrijving duidelijk :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • FlaffTweakr
  • Registratie: Januari 2014
  • Laatst online: 15-07 09:37
Verwijderd schreef op zondag 13 september 2015 @ 16:07:
Ook vraag ik me af wat intel core i3 / i5 en i7 voor verschil maakt? Betekent het dat i3 het oudste is en dat je laptop dan langzaam is? En i7 supersnel? Of geldt dit meer voor als je echt een gamer bent? (wat ik niet ben). En als laatste vraag ik me af wat het verschil is tussen het geheugen en de opslagcapaciteit... Waaronder vallen de films/ series die ik bijvoorbeeld wil opslaan?
Intel heeft meerdere series die naast elkaar bestaan: .., Atom, Pentium, Celeron, i3, i5, i7, .. en regelmatig updates krijgen. Voor jou is een i5 of i7 zeker niet nodig. Indien je je laptop wat onderhoudt, voldoet een Atom op zich wel (gericht op tablets en convertibles), maar gezien je System32 verwijderd hebt, neem je beter een i3 ofzo.

Het begrip 'geheugen' slaat op RAM-geheugen. Zo zijn DDR3, DDR3L (low power) en DDR4 (nieuwste) de huidige standaard. Dat onderscheid in type doet er voor jou niet toe. De hoeveelheid wel. Met 4GB kom je voor licht werk zoals je beschreven hebt wel toe.

De opslagcapaciteit slaat op je harde schijf (HDD) of solid state disk (SSD). Een SSD is interessant voor laptops gezien de korte opstarttijd en zal er zeker voor zorgen dat je je laptop sneller even zal gebruiken. De hoeveelheid ruimte kost voor een SSD wel veer meer, dus je zal zeker niet veel ruimte hebben.

Voor je foto's/video's zou ik een aparte harde schijf aanschaffen. Het is veiliger (<-> virussen, falen, stelen) en met een SSD kom je toch niet toe qua opslagruimte. Je steekt best wat tijd in het sorteren van je data en programma's, anders zal C:\ steeds vol raken.

Let op dat er laptops zonder DVD station bestaan.

€500 is niet veel voor een laptop op lange termijn, je zit daar dicht bij de cheap laptops die overal wat mankementen hebben. Lees heel wat reviews. Zo krijg je de basistermen snel onder de knie. Vergeet de uitgebreide youtube reviews niet.

[ Voor 8% gewijzigd door FlaffTweakr op 13-09-2015 17:29 ]