Linux Mint installatie en onboard video

Pagina: 1
Acties:

Onderwerpen


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • huntedjohan
  • Registratie: November 2004
  • Laatst online: 02-07 00:48
hoi

ik heb hier een oud beestje een nieuw leven ingeblazen door het te voorzien van Linux mint. Nu start de pc op in mode voor programmatuur. Dit komt blijkbaar omdat de videokaart niet ondersteunt word of iets dergelijks.

Hoe kan ik dit eenvoudig oplossen? heb ik de verkeerde Linux distro te pakken en kan ik het beste een andere versie downloaden, of kan ik daar simpel weg drivers voor zoeken en zou het dan alsnog opgelost zijn?

wil er eigenlijk geen geld aan besteden dus heb nog geen zin om een agp kaart op te gaan zoeken, en dan te hopen dat het wel werkt.

het is een P4 2,4ghz S478 met 1gb geheugen en onboard video.

[img]https://valid.x86.fr/cache/banner/q3c163-6.png[/img]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • CAPSLOCK2000
  • Registratie: Februari 2003
  • Laatst online: 11:00

CAPSLOCK2000

zie teletekst pagina 888

Wat bedoel je met "de mode voor programmatuur"? Dat je in tekst-mode blijft?
Wat voor videokaart zit er dan in?
Kijk eens in /var/log/Xorg.0.log. Regels die met "EE" zijn kritieke fouten. Met wat geluk kun je daar zien welke driver er niet kan worden gevonden of zo iets. Eerlijk gezegd denk ik dat je een of ander onbekend grafisch chipje hebt waar geen (moderne) Linux-drivers voor zijn. Linux Mint heeft vrijwel alle beschikbare drivers aan boord.

Overigens denk ik niet dat je veel plezier gaat beleven van Linux Mint op maar 1GB RAM, dat is wel erg weinig voor een modern desktop OS. Een beetje webbrowser heeft al meer nodig.

This post is warranted for the full amount you paid me for it.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • LXFan
  • Registratie: November 2010
  • Laatst online: 20-02-2021
Linux Mint XFCE omgeving draait goed met 1GB RAM.
Niet te veel (zware) applicaties tegelijk gebruiken.
Gebruik nu Firefox met 2 tabbladen geopend en Task Manager actief:
CPU: 74% Memory: 62%
PC Pentium 3(!), RAM 512MB Linux MInt 13 xfce
Mint 17.1 eens "live" getest op deze old-timer; gaat ook. :)
1 GB is voldoende voor lichte Linux omgevingen, beetje CPU-power is meegenomen voor de applicaties.
Afgedankte XP en Vista machines draaien beter op Linux dan Windows. :)

[ Voor 24% gewijzigd door LXFan op 06-09-2015 10:12 ]