MSI GTX 970 GAMING na 4 uur gebruik kapot?

Pagina: 1
Acties:

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Thermometer
  • Registratie: Juli 2005
  • Laatst online: 14-09 15:49

Thermometer

Whoop Whoop!

Topicstarter
Na het bouwen van mijn nieuwe PC (zie hier voor specs), lijkt alles goed te werken. Alle drivers zijn geïnstalleerd en na het installeren van een aantal games begin ik aan een paar potjes Rocket League. Tot zover niks bijzonders.

Na ~4 uur gebruik en wat gamen, komen er ineens enorme witte sneeuwvlokken op het scherm (lijkt op een schaakpatroon) en krijg ik een blue screen met de melding "VIDEO_TDR_FAILURE". Tijdens opnieuw opstarten komen de vlokken weer en is het onmogelijk om iets te zien op het scherm.

Ik zet de computer uit, haal hem van de stroom af, discharge het door de powerknop ingedrukt te houden en zet daarna (na ~2min wachten) alles weer aan. Nu geen signal meer... Daarna heb ik de videokaart eruit gehaald, beeldscherm op de geïntegreerde moederbord-videokaart aangesloten en gelukkig lijkt daar alles het goed te doen.

Om zeker te zijn dat dit geen software fout is (ook al kreeg ik al wel die vlokken tijdens het opstarten vóór Windows login) heb ik alle drivers verwijderd van de videokaart. Helaas mocht dit niet baten, want na het terugzetten van de videokaart krijg ik nog steeds "geen signal"...

Wat ik geprobeerd heb
* Het lampje brandt wel van MSI op de videokaart (hij krijgt dus wel stroom)
* Gecontroleerd of ik alles goed had aangesloten, beide stroomtoevoer (6pin & 8pin) zitten erin en hij zit goed in de PCI-E slot geklikt

Hebben jullie een idee of hij echt semi-DOA is? Of hebben jullie nog een idee wat ik kan proberen? (Kan helaas niet de videokaart in een andere PC stoppen in mijn buurt).

Hieronder een foto van de plaats waar de videokaart zich in bevindt met de omringende componenten (let niet op de loshangende draden en niet-aangesloten voeding kabels, dit is nog van tijdens het bouwen)

Afbeeldingslocatie: http://i.imgur.com/cdfFNMyh.jpg

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Puddi Puddin
  • Registratie: December 2014
  • Laatst online: 20:05
Klinkt inderdaad alsof je eenxdefect Maartje te pakken hebt, dikke pech :/. Wacht even tot wat de anderen zeggen, denk dat het wel een RMA word.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • SuN2FiRe
  • Registratie: Mei 2013
  • Laatst online: 14-10-2024
Klinkt inderdaad als een defecte videokaart. Ik zou even contact opnemen met de winkel en vragen wat deze voor je kunnen betekenden. Misschien kunnen ze je meteen van een nieuwe videokaart voorzien en anders wordt het een gevalletje RMA denk ik.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Onbekend
  • Registratie: Juni 2005
  • Laatst online: 09:01

Onbekend

...

Als je in de bios zit en dan ook problemen met de videokaart hebt zoals blokjes in beeld, dan is het vrijwel zeker een productiefout en valt deze onder garantie.
Morgen dus eerst contact met de winkel opnemen met de melding dat de videokaart in de bios al niet goed werkt (om Windows en drivers uit te sluiten), en hun advies over testen en terugsturen opvolgen.

Speel ook Balls Connect en Repeat


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Thermometer
  • Registratie: Juli 2005
  • Laatst online: 14-09 15:49

Thermometer

Whoop Whoop!

Topicstarter
Dank voor jullie reacties!! Heb Alternate gebeld en ik val nog binnen de garantie dat ik een nieuwe kan ontvangen (als ze het probleem kunnen reproduceren).

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • HKS-Skyline
  • Registratie: Februari 2003
  • Laatst online: 00:15

HKS-Skyline

Vroooom ?

En anders heb je 14 dagen wettelijke niet goed geld terug garantie (als je het via internet hebt gekocht en niet bij Alternate in de winkel)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Thermometer
  • Registratie: Juli 2005
  • Laatst online: 14-09 15:49

Thermometer

Whoop Whoop!

Topicstarter
Thanks voor jullie hulp, de video kaart is omgeruild, deze was inderdaad DoA
Pagina: 1