Verwijderd

Topicstarter
Voor mijn opleiding Aviation ben ik op zoek naar een nieuwe laptop. Het liefst een lekkere compacte zoals een 13,3 inch zodat ik hem makkelijk mee kan nemen. Tevens wilde ik graag een 2 in 1 laptop die dus ook als tablet te gebruiken is zodat ik makkelijk mijn schoolboeken in e-book kan lezen en neerleggen zodat ik niet steeds op en neer moet kijken van scherm naar schrift.

Voor mijn opleiding wordt het volgende gezegd over de specificaties;
Minimaal: een PC of Mac met een intel i5 of AMD A8 processor, 4GB RAM geheugen en 256GB schijfruimte.
Aanbevolen: een PC of Mac met een intel i7 of AMD A10 processor, 8GB RAM geheugen 500GB schijfruimte.

Qua programma's is het zwaarste dat erop moet draaien waarschijnlijk (Autodesk) Inventor of iets soortgelijks. Daarnaast wil ik in mijn vrije tijd zo af en toe normaal een spel kunnen spelen op de laptop en ook Paint Shop Pro makkelijk kunnen draaien. Verder de standaard programma's zoals Office. Het liefst zou ik een laptop hebben met Windows 8 of 10.

Qua budget heb ik het liefst een zo goedkoop mogelijke als arme student zijnde. Maar ik wil best wat meer betalen als dat betekend dat ik er langer plezier van heb, en een laptop ook echt veel meer gebruikersgemak geeft dan een standaard koopje.

Waar mijn oog op viel in de winkel was de HP Spectre 13-4040nd. Deze heeft de volgende specificaties; Windows 8.1 64 (upgrade naar Windows 10 van toepassing), Intel® Core™ i7-5500U met Intel HD Graphics 5500 (2,4 GHz, 4 MB cache, 2 cores), 33,8 cm (13,3 inch), Vivid Quad HD touchscreen, 8 GB 1600MHz LPDDR3 SDRAM (ingebouwd), 512 GB M.2 SSD, Verlicht toetsenbord en HP TrueVision Full HD WVA-webcam.
Helaas hangt hier een prijskaartje aan van €1500,-, wat ik persoonlij nogal veel geld vind.

Daarna kwam ik de HP Spectre 13-4031nd tegen. Met de specificaties;
Windows 8.1 64 (upgrade naar Windows 10 van toepassing), Intel® Core™ i5-5200U met Intel HD Graphics 5500 (2,2 GHz, 3 MB cache, 2 cores), 33,8 cm (13,3 inch), Radiance Full HD touchscreen, 8 GB 1600MHz LPDDR3 SDRAM (ingebouwd), 128 GB M.2 SSD, Verlicht toetsenbord en HP TrueVision Full HD WVA-webcam.
Deze is ook nog steeds redelijk prijzig, maar toch al ongeveer €400 euro goedkoper. Qua werkgeheugen blijft hij hetzelfde, alleen zit hier een i5 in in plaats van een i7. En ook qua opslag ga je best achteruit, van 512GB naar 128GB. Ik denk dat ik persoonlijk zoveel GB toch nooit vol zal krijgen, en er zijn altijd nog clouds en externe hare schijven om toch aan je opslag te komen mocht dat nodig zijn.

Wat ik vooral belangerijk vind is dat hij snel is, ik heb echt een hekel aan langzame apparatuur. (Persoonlijke ergenis haha.) Verder moet de accu lekker lang meegaan, aangezien ik veel onderweg ben en in college's zit, waar misschien niet altijd een stopcontact in de buurt is.

Ik ben best wel een beetje een fan van deze modellen van HP, maar ik sta ook open voor eventuele andere opties, zeker als deze veel goedkoper zijn! Verder zou ik ook graag tussen deze twee laptops een vergelijking willen. Maakt het verschil tussen de i5 en i7 nou echt veel uit? Is dat verschil ook die €400 euro verschil waard?

Alvast bedankt voor de reacties! :>