MrSleeves schreef op maandag 24 augustus 2015 @ 08:35:
[...]
Het was een linkje van bol.com. Hoe je dan bij je bank uitkomt, is me een raadsel. Niet echt opgelet lijkt me.
Anderzijds hebben ze bij mijn bedrijf laatst een test gedaan. Wereldwijd is er een nepmail verstuurd met de melding dat de mailbox vol zat en ze ergens moesten klikken om de mailbox te verruimen. Nu weet ik niet hoe we het in Nederland gedaan hebben, maar wereldwijd heeft 25% van het personeel op die link geklikt. Dat vind ik toch best veel.
En nu moet dus de hele toko getraind worden om phishing mails te herkennen..
Dezelfde banken en overheden zijn ook 'klant' bij al die 'merkenbureau's' die je rekeningen blijven sturen voor het opnemen van je merk in hun register. Oftewel: ze stinken er zelf net zo hard in, om maar 's een voorbeeldje te noemen.
Punt is dat we gedrilled zijn geraakt om order op te volgen, instructies te volgen en niet meer zelf na te denken. Daarbij weten veel mensen ook niet hoe dingen eruit horen te zien en dat wordt met alle verschillende platformen, wisselende content en huisstijlen er ook niet makkelijker op. Ik snap wel waarom oudere mensen soms weigeren met deze meuk te werken - als gewone werknemers van een bedrijf in 25% van de gevallen al niet weten wat nep is en wat niet dan kun je van ouderen toch niet eens verwachten daar zelf 100% verantwoordelijk voor te zijn?
Hou helemaal niet van pamperen, maar vind dat oa banken zich er schaamteloos makkelijk vanaf maken door te stellen dat je
moet weten wat wel en niet goed is. Sommige van die phishing e-mails zien er werkelijk fantastisch uit en vragen in principe helemaal geen hele rare dingen - enige wat je dan nog zou kunnen weten is dat een bank je gewoon nooit iets mag vragen per e-mail. Aan de andere kant is het ook niet zo dat je de verantwoordelijkheid 100% bij banken kan neerleggen, aangezien er ook een grote groep mensen is die zich van de domme houdt en vervolgens moord en brand gaat lopen schreeuwen.
Misschien is het toch tijd voor een internetdiploma wat je moet halen voor je een online bankrekening mag aanvragen enzo?