heuveltje schreef op woensdag 19 augustus 2015 @ 12:12:
Enigszins oftopic misschien.
Maar ik ben benieuwd waarom je die kaar op dat bordje zou zetten ?
Volgens mij is die nog trager dan de r3 die er standaard op de meeste amd APU's zit.
Ik heb hetzelfde bordje, en die geeft gewoon braaf 2.1 (meer speakers heb ik niet

) door aan de versterker via HDMI
Als antwoord op je vraag, volgens mij doen alle moderne kaarten dat al. maar ik kan het fout hebben

Dat is geen kaart maar integrated video.
De HD8000 serie is (nagenoeg) nooit als losse kaart verkocht, maar alleen voor onboard toepassingen gebruikt.
Er waren wel mogelijkheden voor losse kaarten met die chip, maar ze mochten alleen worden verkocht voor OEM gebruik. In essentie wijken ze ook nagenoeg niet af van de HD7000 serie.
Zie ook:
Wikipedia: Radeon HD 8000 series
afgezien van een paar modellen zijn ze praktisch allemaal OEM en nagenoeg nooit gebruikt in retail toepassingen
Kleine edit: HD7xxx naar Rx-2xx is trouwens ook geen echte upgrade. Dat zijn dezelfde chips met kleine optimalisaties. HD7xxx is nagenoeg gelijk aan HD8xxx. Dus de keuze voor een R3-2xx of een HD8xxx maakt weinig tot geen verschil.
Anyway, ik volg de vraag niet echt.
Gaat het hier niet doodsimpel om welke HDMI versie er gebruikt wordt?
Radeon HD8xxx
kaarten GPU's voldoen aan HDMI 1.4a, mits de aansluiting er aan zit.
Voor een opsomming van wat HDMI 1.4a allemaal kan, zie:
Wikipedia: HDMI
HDMI is backwards compatible, dus alles wat 1.0 t/m 1.4a kan zit er in.
Rest alleen nog de vraag of de ontvangende kant (je scherm/TV) het zelfde kan. Anders ben je gelimiteerd tot de HDMI versie die je scherm/TV aanhoudt.
DamirB schreef op woensdag 19 augustus 2015 @ 11:55:
Hallo,
Ik vroeg mij af of iemand mij kan vertellen of de AMD Radeon HD 8280 multichannel audio ondersteunt via HDMI?
{zie hier boven}
Ik heb het namelijk niet kunnen vinden op google.
Ik wil de cpu op dit bord zetten: asrock am1b-itx.
Asus zegt 5.1 te ondersteunen maar ik heb eerder gehad dat dit niet klopte dus ik wil het zeker weten.
Wat heeft een CPU en een moederbord te maken met de HDMI versie?
Als je bedoeld dat het board 5.1 surround ondersteunt, dan gaat dat om de audiochip die er op zit. Dan gaat het puur om de analoge en eventuele optische/digitale audio aansluitingen. (bord niet opgezocht, maar zal een Realtek chipje zijn)
Echter, als je via HDMI werkt, doet die hele chip met bijbehorende aansluitingen niet mee. Dan is het afhankelijk van je GPU (die Radeon chip) en welke HDMI versie die ondersteunt.
Kortgezegd: ik denk dat je technologieën door elkaar haalt.
HDMI en audiochip staan los van elkaar. Je krijgt de keuze om de audio via HDMI te regelen (dus naar een scherm/TV te sturen) of juist een apparte set speakers aan de sluiten.
Beide hebben hun eigen mogelijkheden en eigenschappen.
[
Voor 38% gewijzigd door
McKaamos op 19-08-2015 13:15
]