(te) Lage overklok i5 4670K

Pagina: 1
Acties:

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • beholderkickz
  • Registratie: Oktober 2013
  • Laatst online: 24-08 07:55
Hallo,

Ik ben voor het eerst aan de slag gegaan met overklokken van mijn CPU na lang twijfelen. Echter ben ik vrij ontevreden over de prestaties en zou graag jullie mening hier over horen.

Mijn i5 4670K is uiteindelijk maar tot 4,1GHz gekomen ondanks dat er een Noctua NH-U12s als koeler op zit. Stress testen op 4,2 GHz bracht me naar 1,208 V alleen kwamen de temperaturen toen al rond de 90graden uit.
Het is wel belangrijk te vermelden dat de omstandigheden slecht waren(kamer temperatuur van bijna 30 graden), alleen heb ik het gevoel dat er veel meer uit te halen moet zijn met deze koeler.

Mijn vraag is of ik gewoon pech heb met mijn CPU, of zijn de omstandigheden de boosdoener of maak ik ergens beginners fouten?

De koeler heb ik al een keer herbevestigd om zoeker te weten dat het niet daar aan of aan de hoeveelheid pasta zou liggen.

Specs:
Intel i5 4670K
MSI Z87-G45 Gaming
Corsair Dominator Platinum 8GB
Corsair CX750M

Vccin = 1,8V
Vcore = 1,208V

Ik hoop dat iemand met meer ervaring hier wat over kan zeggen.

Groeten,

Kevin

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Mizojojo
  • Registratie: Augustus 2009
  • Laatst online: 30-09 16:37
Heb je ook een base line zonder overclock? wat zijn de temps zonder overclock waar test je mee etc

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • beholderkickz
  • Registratie: Oktober 2013
  • Laatst online: 24-08 07:55
Ik heb wel een paar screenshots gemaakt maar ik weet niet hoe je deze vanaf m'n PC in een reactie kan plaatsen. Maar ik heb een stress test met prime95 gedaan (small FFT's) en temperaturen gemeten met RealTemp. Dit zijn de resultaten met de stock instellingen:

Idle:
Max = 50 graden
Min = 32 graden

Prime95 test:
Max = 81 graden
Min = 30 graden

Kamer temperatuur is ongeveer 28 graden.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Puddi Puddin
  • Registratie: December 2014
  • Laatst online: 08:11
Hmm lijkt er op dat je koeler miss ni 100% goed zit? Niet teveel koeloasta aangebracht idk?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Thomg
  • Registratie: September 2010
  • Laatst online: 08:27

Thomg

Aww yiss

Oudere versie van prime gebruiken, huidige prime is onrealistisch zwaar.

Ik acht mijn overklok op m'n proc ook stabiel maar als ik prime95 aanzet staat die op 95°C in een paar seconden.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • millman
  • Registratie: November 2005
  • Laatst online: 05-09 00:12

millman

6708Mhz @ -185c

Welke prime versie gebruik je?. Ga voor 27.7 versie!

'Heb ik eindelijk mn kamer opgeruimd, is de wereld een puinhoop'


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • beholderkickz
  • Registratie: Oktober 2013
  • Laatst online: 24-08 07:55
Ik heb bij wijze van test ook een Intel Burn Test gedaan, deze kwam gemiddeld wel wat lager uit voor de Stock instellingen maar de pieken kwamen nog steeds rond de 80 graden uit.

Wat betreft de koelpasta heb ik twee merken geprobeerd (artic Silver en de meegeleverde Noctua pasta). Ook heb ik zowel de lijn als de dot techniek gebruikt. Maar gaven eigenlijk vrijwel identieke resultaten.

Heb alleen wel het idee dat de oppervlak van de NH-U12s er niet bepaald glimmend meer uitziet, maar kan dit zo'n groot verschil maken? Je mag toch best met zo'n koeler voor stock temperaturen van rond de 50 a 60 verwachten onder load?

Kwa airflow kan ik nog toevoegen dat met een open kast meten geen invloed had.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • millman
  • Registratie: November 2005
  • Laatst online: 05-09 00:12

millman

6708Mhz @ -185c

Prime 95 v27.7 is zeker zo'n 5-8c koeler

'Heb ik eindelijk mn kamer opgeruimd, is de wereld een puinhoop'


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Stef87
  • Registratie: Mei 2012
  • Laatst online: 30-09 18:46
Om een totaal beeld te krijgen moet je ook even een foto plaatsen met bijv je ventilatoren, hoeveel je er hebt en welke richting ze blazen?

Lastig oordelen of het hoog is zo =)

Model Y -P, Hyundai Inster, Daikin FTXM & 5kW Monoblock. Ex-Autotechnisch Specialist. www.GewoonDuurzaamAdvies.nl


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • beholderkickz
  • Registratie: Oktober 2013
  • Laatst online: 24-08 07:55
Ik heb in de kast 4x Corsair AF 120 Performance hangen. Drie daarvan zijn intake (2 voor en 1 onder) en aan de achterkant outtake. Ik heb alleen al een keer zonder panelen getest en de ventilator snelheden gevarieerd maar had weinig invloed. Vandaar dat ik het vermoeden had dat de airflow niet de boosdoener was.

De kast is trouwens een Cooler Master CM 690 III

[ Voor 7% gewijzigd door beholderkickz op 12-08-2015 10:11 ]

Pagina: 1