Linux? Serieus? De uptime van mijn server is meer dan 450 dagen maar wel helemaal up-to-date met alle laatste packages & dependencies die ik nodig heb om de services van mijn server veilig te houden.
En daar zit 'm dus de hele discussie; waarom kan het bij een bepaald type OS wel zonder reboots en bij een andere type OS niet.
De enige verklaring die ik heb: Microsoft is een groot log OS (pun intended) met teveel afhankelijkheden die door alle lagen van OSI heen gaan. Om zonder reboot alle patches & updates aktief te krijgen, kan je een stortvloed aan services, drivers, applicaties etc. wel herstarten (met een running kernel) maar als dat niet goed gaat, weet tante Bep echt niet hoe ze in services.msc komt of wat ze daar moet doen.
Elk Windows OS wat geinstalleerd wordt/werd op een machine van 2 jaar oud of nieuwer, start sneller opnieuw op dan je elke service moet herstarten waar de patch voor bedoeld was. En bij sommige Microsoft-applicaties, kan ik ook wel voorstellen dat je liever reboot dan half allerlei dingen "running" probeert op te lossen zoals teruggetrokken CA's, cyphers, etc die niet alleen voor WAN maar ook voor LAN bedoeld kunnen zijn.
Is het wenselijk? Daar heb ik zo mijn voor- en nadelen over te noemen. Is het makkelijker? Ik vind van wel op basis van bovenstaande argumentatie.
Buiten dat, maar nu trek ik mijn sys-admin-pakkie aan: home-users moeten eigenlijk niet "zeuren" aangezien er geen 24/7-processen gaande zijn, clusters die gecontroleerd moeten worden geupdate, maintenance-windows ingepland met de business etc.