usb stick 2 partities

Pagina: 1
Acties:

  • DeRooney
  • Registratie: Oktober 2002
  • Laatst online: 28-11 15:22
Ik heb een usb stick te leen waarop ik 2 partities wil. Zodat ik 2 windows 10 iso's tegelijk kan gebruiken en ik niet steeds de stick opnieuw hoef te formatteren.

Ik met gparted via een livecd de stick al in 2-en gedeeld. De eerste partitie is FAT32 en zo'n 5 gb. De 2e partitie (met daarop de windows 10 upgrade: http://dellwindowsreinsta...-windows-10-free-upgrade/. (de windows 10 10240 build.)

Maar ik krijg in windows het niet voor elkaar om beide partities te zien. Ik heb al zitten zoeken en al gezien dat dit in het verleden altijd al een probleem was. Inmiddels zijn we al jaren verder dus gokte ik dat dit al wel opgelost zou kunnen zijn. Ik kan hier alleen niks voor vinden.

de eerste partitie is fat 32, primary en active.
de 2e partitie is ntfs (automatisch zo gemaakt door het image dat erop gezet is), logical en ook active dacht ik zo.

Maar in Win 7 Pro krijg ik het niet voor elkaar.

Heeft het mogelijk te maken met de volgorde en het type formattering? (NTFS partitie na FAT 32)

Anyway, ik ben benieuwd of dit mogelijk zou zijn. Zou een hoop tijd schelen.

  • Wom
  • Registratie: Januari 2002
  • Laatst online: 20:36

Wom

Windows herkent alleen de eerste bruikbare partitie. Hier een link waar een oplossing gegeven wordt: http://www.rmprepusb.com/tutorials/multipartufd

Jaren geleden is het mij hier mee gelukt in ieder geval.

Carnavalmarkt.nl - Gratis adverteren met carnaval- en feestartikelen


  • Cyphax
  • Registratie: November 2000
  • Laatst online: 21:44

Cyphax

Moderator LNX
Het heeft meer te maken met het gegeven dat Windows dat niet ondersteunt als het een removable ding is, zoals een USB-stick of een SD-kaart. Je kunt het bitje dat het onderscheid maakt wel omzetten: http://superuser.com/ques...s-and-multiple-partitions

Saved by the buoyancy of citrus


  • DeRooney
  • Registratie: Oktober 2002
  • Laatst online: 28-11 15:22
Flip removable bit hielp niet helaas. Heb nu rmprepusb geprobeerd. Eens kijken of dat wel werkt.

Edit: ook met RMPrepUSB geen succes helaas. De mini partitie waarmee de bios de stick als harde schijf zou moeten zien is gemaakt maar toch wordt de 2e partitie (ntfs) niet gezien in Windows 7.

De stick blijft een verwisselbaar apparaat.

[ Voor 57% gewijzigd door DeRooney op 06-08-2015 11:22 ]


  • jan99999
  • Registratie: Augustus 2005
  • Laatst online: 10-12 17:34
Zoek voor software waar je kunt kiezen bij booten vanaf de usb stick, of je van 1 of 2 wilt booten.
Er is software waar je naar meerdere operating systems kunt booten, linux, windows etc, en je kunt er meerdere opzetten.
Alleen ik ben de naam kwijt.

  • DeRooney
  • Registratie: Oktober 2002
  • Laatst online: 28-11 15:22
Het gaat mij niet eens om het booten vanaf meerdere partities. Maar meer om een 2e partitie beschikbaar te hebben in bestanden op te kunnen zetten. De eerste partitie moet bootable zijn. Daar komt via rufus een ISO op. De 2e moet de win 10 pro op komen. Die hoeft niet bootable te zijn.

Verwijderd

Kun je het niet omdraaien dan? De 2e partitie boot je van; de 1e gebruik je voor Windows? Dan is je probleem ook opgelost lijkt me?

  • stresstak
  • Registratie: April 2006
  • Niet online
arjoderoon schreef op donderdag 06 augustus 2015 @ 11:43:
Het gaat mij niet eens om het booten vanaf meerdere partities. Maar meer om een 2e partitie beschikbaar te hebben in bestanden op te kunnen zetten.
Het feit dat het USB is zou er op kunnen duiden dat er kennelijk soorten 'removable' zijn.
Ik heb harddisks die als 'removable' worden aangemerkt, maar gewoon vastgeschroefd zitten aan een sata-poort. Daar kan wel op gepartitioneerd worden en eventueel van gestart.
Het zijn gewone basic (primaire) partities in ntfs, niet 'dynamisch' of zo.

  • Murzeltje
  • Registratie: Juni 2007
  • Laatst online: 07-02-2024

Murzeltje

PSN/XBOX : Murzeltje1976

Lukt het hier niet mee?
http://www.pendrivelinux.com/yumi-multiboot-usb-creator/

Zo heb ik een USB stick met meerdere ISO's, die ik kan kiezen bij het booten vanaf die USB.
Geen idee of het met een windows iso lukt...

PSN/XBOX : Murzeltje1976


  • DeRooney
  • Registratie: Oktober 2002
  • Laatst online: 28-11 15:22
Heb ik geprobeerd. Alleen het probleem is dat ik in yumi niet de passende type ISO kon selecteren voor de win 10 iso. Yumi kon er niet mee overweg. Dus toen heb ik naar rufus gegrepen. Alleen rufus wist iedere keer de stick volledig.
En yumi gooit alles op 1 partitie en maakt er zelf een boot menu bij. Ik heb voor de 2e nodig dat ik vanuit verkenner setup.exe kan starten.

Maar gezien alle uitdagingen die er zijn gok ik dat ik gewoon steeds de stick moet wissen en er steeds de andere ISO op moet laten schrijven.

Ik vind het wel vreemd dat Windows hier zo krampachtig mee omgaat. Is daar een reden voor?

  • Reepje
  • Registratie: Juni 2010
  • Niet online
Wat je ook kan doen, is een tweede usb stick kopen. Dat kost je weliswaar 8 euro, maar het is te overwegen?

  • DeRooney
  • Registratie: Oktober 2002
  • Laatst online: 28-11 15:22
Ja klopt. Als ik het nog vaak moet doen moet ik dat maar doen. Ik hoopte het "even snel" met 1 stick te kunnen regelen (heb die stick ook al geleend)

  • reiniero
  • Registratie: September 2007
  • Laatst online: 21:59
Het kan wel met Easy2Boot. Dit is alleen wel lastig in te stellen als je het voor het eerst doet.
Pagina: 1