• Brian1454
  • Registratie: November 2009
  • Laatst online: 28-06-2017
Beste Tweakers,

Een vriend en zakenpartner van mij heeft een evenementenbureau, hiervoor wil hij een camera aanschaffen voor het maken van goede kwaliteit beelden voor een aftermovie die gedeeltelijk gefilmd zijn vanuit het publiek.
Gisteren wilde hij een GoPro camera bij de mediamarkt halen maar ik heb hem overgehaald om toch nog advies te vragen en een vergelijking te maken naar wat de beste opties zijn voor deze camera.

De eisen voor de camera:
€150/200 (mag duurder als dat het waard is)
HD of UHD beelden
Waterbestendig en moet tegen een stootje kunnen (bier, moshpit, etc.)
Er moet een geheugenkaart in kunnen (microSD of SD)
Redelijke batterij die minimaal een halfuur tot een uur moet kunnen filmen.

Zijn idee voor de camera:
Iemand in het publiek met een camera aan zijn hand, op een stok, of gemonteerd op een pet die het feest vanuit het publiek filmt.

De vragen:
30fps of 60 fps?
Is UHD vergeleken met HD het echt waard in dit geval?
Waar moeten we op letten qua lens specificaties en aantal Megapixels?
Is een 'echt' merk zoals GoPro in dit soort gevallen beter dan bijvoorbeeld eentje van Sony of betaal je alleen meer?

Elk reactie wordt erg gewaardeerd, bij voorbaat dank.

  • Wom
  • Registratie: Januari 2002
  • Laatst online: 06-11 14:51

Wom

Bij de wintersport hadden we een Sony HDR-AZ1 Actioncam (rond de 250 euro) mee die zeker niet tegenviel. Erg compact en zou prima bruikbaar zijn voor wat je er mee kan doen. GoPro is wel wat veelzijdiger aangezien er meer accesoires ed. voor te krijgen zijn. Beeldkwaliteit zou ik vergelijkbaar noemen met wat ik gezien heb.

Als je wat effecten wil toepassen met slow-motion ed. zou ik voor 60fps gaan.

Carnavalmarkt.nl - Gratis adverteren met carnaval- en feestartikelen


  • Brian1454
  • Registratie: November 2009
  • Laatst online: 28-06-2017
oke 60fps is geen must dus aangezien we niet per se slow motion beelden nodig hebben.
ik zat inderdaad meer richting de €200/300 kant te kijken voor een echt goeie camera die we ook tijdens toekomstige evenementen kunnen gebruiken, goedkoop is helaas vaak duurkoop.

  • Redshark
  • Registratie: Mei 2002
  • Laatst online: 22:12
Let op de performance in slechte verlichte omgevingen. Daarmee sluit je misschien al automatisch 60 FPS uit, maar nieuwere camera's presteren inmiddels redelijk ok in moeilijkere omstandigheden.

Heb zelf een GoPro 3 Black en de resultaten zijn niet slecht maar ook niet extreem goed. De 3+ en 4 schijnt hier beter mee om te gaan al heb ik het nooit vergeleken. Kijk voor voorbeelden op de bekende sites, moet genoeg te vinden zijn. Heb zelf ook wel wat online staan maar dat is een beetje spammerig :P

  • Tomas_
  • Registratie: Mei 2008
  • Laatst online: 03-11 13:36
[b][message=44696505,noline]GoPro is wel wat veelzijdiger aangezien er meer accesoires ed. voor te krijgen zijn. B
Ik heb de Sony AZ1. Prima ding, kleiner dan gopro, dus beter te mounten op een pet oid.
Daarnaast is het zo dat hij de in fotografieland standaard 1/4 schroef mount heeft.

Daar zijn veel meer accesoires voor te krijgen dan voor de Gopro. Ook vaak veel goedkoper. Met name omdat het meer gangbaarder is.

Beide camera''s zijn overigens prima.

[ Voor 4% gewijzigd door Tomas_ op 07-08-2015 11:06 ]