MSI GS60 Monsterlaptop, helaas alleen in de USA (Import?)

Pagina: 1
Acties:

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • 360Degreez
  • Registratie: Oktober 2002
  • Laatst online: 07-09 18:14

360Degreez

Typisch weer dit...

Topicstarter
Zo, dan maar even de hulp vragen van de experts.

Mijn trouwe Samsung doet zijn werk nog prima met een Core i7, 12GB ram, R9 270M en snelle SSD. Echter wil mijn vriendin de desktop graag inruilen voor een laptop en heeft haar oog op mijn maatje laten vallen.

Ikzelf wil daarbij graag upgraden naar een laptop met Nvidia GPU zodat ik in de desktop omgeving GPU versnelling in Adobe CC kan gebruiken. Mijn huidige laptop heeft een heel bescheiden Intel HD4000 kaartje die het moeilijk heeft met 2 externe monitoren (2560x1440 + 1920x1200) Illustrator en after effects lopen geregeld zo traag dat er niet meer mee te werken valt. Hierbij zou ik het liefst ook de desktop (nu met R9 290) aan de wilgen hangen (lees: naar familie) en zo nu en dan een game spelen op de laptop, vooral uitkijkend naar Fallout4)

De eerste keuze viel op de Asus Zenbook Pro. Echter lees ik slechte ervaringen met betrekking tot kleurweergave en het vreselijke spiegelscherm. Kleur is belangrijk dus exit Asus.

De tweede keuze viel op de Acer Aspire V15 Nitro
Deze heeft precies de specs die ik nodig heb, maar deze mist weer een displayport aansluiting voor een externe monitor (deze wil ik houden ivm werkhouding)

Drie maal scheepsrecht; Na het bekijken van de MSI GS60 4K Edition, die op het foeilelijke logo na aan al mijn verwachtingen voldoet, kwam ik op het spoor van het nieuwe broertje van dit model. De MSI G60 4K-605 editie voorzien van de nieuwe i7 5700HQ (Broadwell) & de GTX970M bijgestaan door 6GB (!!) GDDR5.

Met het oog op toekomstbestendigheid, met name het feit dat "Broadwell" 16GB SO-DIMM modules ondersteunt, ben ik bereid om het budget iets te rekken. Echter is er een probleem; dit model is alleen in de US verkrijgbaar en het is onduidelijk wanneer dit model naar Europa komt en of we hem uberhaupt ooit mogen verwelkomen in de Nederlandse (web)winkels.

Daarom enkele vragen aan de experts:

1-Heeft iemand toevallig meer kennis dan ik, en weet diegene of dit model binnen het komende half jaar naar Nederland komt?
2-Zijn er manieren om de laptop te importeren, hoewel ik qua garantie wat huiverig ben, met een minimale impact op de aankoopprijs door invoerrechten, BTW etc.
3-Bij mijn huidige laptop is het niet mogelijk de GPU in de windows omgeving te gebruiken. Is dit bij NVIDIA wel mogelijk? Ik heb van bovenstaande kandidaten de handleiding gedownload en zie in de BIOS screenshots "Graphics Adapter Settings" maar nergens kan ik vinden of je deze ook in de desktop omgeving kunt activeren.

Wat ga ik met de laptop doen?
Illustrator, Photoshop, After effects, Indesign, 3D Studio max met vRay, Office, Gaming, Muzieksoftware

Wat is het budget?
€1200~€1999

Ben ik van plan je laptop veel mee te nemen?
Ja, voor productie thuis en op kantoor, waarbij Thuis aangesloten op twee monitoren (Displayport/HDMI) en veel op de adapter (battery life is niet zo'n issue

Heb je nog bepaalde (merk)voorkeuren
Geen Apple (Ook geen bootcamp > drivers))

Verplichte specs
- Snelle i7, liefst Broadwell (geheugen)
- Mat beeldscherm met hoge helderheid (licht kantoor)
- Liefst WQHD of hoger (werkruimte after-effects)
- Snelle GPU (970m/980m, 3~6GB)
- HDMI en DisplayPort
- SSD en HDD(Ruimte)

Reeds afgevallen
Asus ZenBook Pro (slecht scherm)
Acer Aspire V15 Nitro (Geen DisplayPort)
Lenovo Y50 (Geen displayport)

In de wachtrij
MSI G60 4K - Prijsverschil klein met veel nieuwer en beter model
MSI G60 4K-605 - Alleen in US verkrijgbaar

Lang verhaal, maar het is een fikse investering waar ik even mee vooruit wil. Ik wil de machine full-time gebruiken en in de toekomst nog upgraden met meer geheugen en een grotere harde schijf.

Edit : Link toegevoegd naar G60 605-editie

Het is géén 90's boyband Wout! | Ubuiquiti | Enphase | Homey | Desktops | Tesla MX | Cycling | DTP | Mild gamer


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Azerion
  • Registratie: Februari 2011
  • Laatst online: 01-07 19:53
http://www.amazon.co.uk/M...8-1&keywords=MSI+GS60+605

Betaal je het bedrag in ponden maar geen import heffing aangezien het uit Engeland komt

Je zou ook nog naar de Clevo laptops kunnen kijken (zie andere thread ;)) dan heb je niet dat lelijke logo, 4th gen processor maar de snelheidswinst met een 5th gen is minimaal(zal rond de 3 a 4% uitkomen.

[ Voor 32% gewijzigd door Azerion op 30-07-2015 14:10 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Umbrah
  • Registratie: Mei 2006
  • Laatst online: 14:06

Umbrah

The Incredible MapMan

Heb je al eens naar workstation laptop gekeken? Het klinkt alsof dit aan je eisen kan voldoen. De HP-Zbook serie (en de voorgaande 87XX/85XX EliteBook serie) zweer ik bij. Echte stabiele werkpaarden met zoveel aanpasmogelijkheden als je zelf maar wilt, en per definitie uitbreidbaar. De 15"- en 17" serie heeft zelfs een MXM module (Quadro 610 voor mij; vorige laptop had ik een absurd krachtige Quadro K4000m, ik game op een andere laptop als mijn desktop PC in de studeerkamer wat eenzaam is). Het scherm kan ook érg goed zijn. Het is echter vrij 'zakelijke' hardware (zakelijke laptops is juist waar je displayport vind), ziet er niet zo super spannend uit, en ondersteunt docking stations (zelfde dock als wat HP al een eeuwigheid heeft; kun je tot 5 displayport devices op aansluiten).

Ik heb nu een ZBook17 en zolang ik de nVidia kaart niet aanzet gaat de accu ook nog eens absurd bij (en hij ondersteunt een onder-klikbare tweede accu). Bouwkwaliteit kan je ook niks over zeggen: de volvo onder de laptops:

http://www8.hp.com/us/en/...orkstations/zbook-17.html
http://www8.hp.com/us/en/...orkstations/zbook-15.html

http://tweakers.net/serie/3230/zbook/ (ze kunnen vrij absurd geconfigureerd worden, als je de prijzen ook ziet... -- de hardware is absurd eenvoudig de vervangen, de Z17 heeft twee mSata slots en twee 2,5" drivebays, mijn advies zou zijn, zeker qua storage, neem de meest basale uitvoering)

[ Voor 6% gewijzigd door Umbrah op 30-07-2015 14:19 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • 360Degreez
  • Registratie: Oktober 2002
  • Laatst online: 07-09 18:14

360Degreez

Typisch weer dit...

Topicstarter
@Azerion, Thanks voor de link!! € 2517 all-in vanuit de UK! Dat word droog brood eten.. Ik duik even in de Clevo;s ;-)

@Umbrah, Dank! Elitebook is fantastisch, mijn inmiddels bejaarde 2740p slikt Windows10 als zoete koek. Zbook serie ziet er.. "robuust" uit. Qua bang-for-buck weet ik nog niet of dit de juiste oplossing is.

Even uitgezocht wat het verschil zou zijn. Omdat de basisprijs in de UK veel hoger ligt ben ik zelfs met invoer goedkoper uit in de US :-)

Prijzen GS60:

US :
Basis $1896 (€1730)
Verzending : € 47
Import :€ 387,53
Totaal : € 2232,89

UK :
Basis £1679 (€2396)
Verzending : €35
Import : €0
Totaal : € 2431,-

[ Voor 35% gewijzigd door 360Degreez op 30-07-2015 15:04 ]

Het is géén 90's boyband Wout! | Ubuiquiti | Enphase | Homey | Desktops | Tesla MX | Cycling | DTP | Mild gamer


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • test_slang_776
  • Registratie: November 2012
  • Laatst online: 20-11-2023
1000 euro's meer neerleggen voor een 5th gen i7 en een 6GB ram graka is een beetje onzin (prestatiewinst bij beide slechts enkele procenten..).

Tip: Check de Clevo P650SE. :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • 360Degreez
  • Registratie: Oktober 2002
  • Laatst online: 07-09 18:14

360Degreez

Typisch weer dit...

Topicstarter
Misschien heeft u gelijk meneer Willems. Ik ben echter van plan de laptop een flinke tijd te gebruiken (denk aan 5jr) en graag het geheugen upgraden naar 32GB (2x16) Dit kan alleen op de 5e generatie i7's

De 4K Editie kost in NL €2049 dus zouden de nieuwere processor en 3GB extra geheugen me €183,- meer kosten ;-)

Het is géén 90's boyband Wout! | Ubuiquiti | Enphase | Homey | Desktops | Tesla MX | Cycling | DTP | Mild gamer


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • test_slang_776
  • Registratie: November 2012
  • Laatst online: 20-11-2023
De P650SE heeft 4 ram slots.. Dus 32GB is daar in ook mogelijk. ;) Geen noodzaak dus voor die 5th gen i7...

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • 360Degreez
  • Registratie: Oktober 2002
  • Laatst online: 07-09 18:14

360Degreez

Typisch weer dit...

Topicstarter
Dat zie ik ook net inderdaad! Ik kom uit op €1756 zelfs met 4K scherm (Samsung)!

Het is géén 90's boyband Wout! | Ubuiquiti | Enphase | Homey | Desktops | Tesla MX | Cycling | DTP | Mild gamer


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • batumulia
  • Registratie: Mei 2007
  • Laatst online: 16:26
Je zou ook bij BTO kunnen kijken wat ze voor je kunnen betekenen op dit vlak. Is ook een Nederlands bedrijf dus dan zit je ook niet te knoeien met import rechten etc. etc.

Steam/Origin/Uplay: Batumulia | Star Citizen GoT organisation / Referral code | Gamerig


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • test_slang_776
  • Registratie: November 2012
  • Laatst online: 20-11-2023
batumulia schreef op donderdag 30 juli 2015 @ 16:01:
Je zou ook bij BTO kunnen kijken wat ze voor je kunnen betekenen op dit vlak. Is ook een Nederlands bedrijf dus dan zit je ook niet te knoeien met import rechten etc. etc.
BTO = rebranded Clevo.. Dus BTO pakt ook een hoop commissie op die rebranding.. Geen aanrader dus ;)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • 360Degreez
  • Registratie: Oktober 2002
  • Laatst online: 07-09 18:14

360Degreez

Typisch weer dit...

Topicstarter
15,6 inch Clevo P650SE
i7 4720HQ
Geforce 970M 3GB GDDR5
+ 8GB KINGSTON HYPER-X IMPACT 1600MHz SODIMM DDR3 (1 x 8GB)
+ 8GB KINGSTON HYPER-X IMPACT 1600MHz SODIMM DDR3 (1 x 8GB)
+ 1TB WD SLIM BLUE WD10SPCX, SSATA 6 Gb/s, 16MB CACHE (5400 rpm)
+ 240GB KINGSTON SSDNow M.2 2280, SATA 6Gb/s (550MB/R, 520MB/W)
+ Samsung LTN156FL02-L0 15.6" Glossy 4K PLS LED Widescreen (3840x2160)
+ 1 Year Dead Pixel Guarantee Inc. Labour & Carriage Costs

1.818,94
1.503,26 excl. BTW

Gratis levering

O+

Het is géén 90's boyband Wout! | Ubuiquiti | Enphase | Homey | Desktops | Tesla MX | Cycling | DTP | Mild gamer


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • test_slang_776
  • Registratie: November 2012
  • Laatst online: 20-11-2023
360Degreez schreef op donderdag 30 juli 2015 @ 16:07:
15,6 inch Clevo P650SE
i7 4720HQ
Geforce 970M 3GB GDDR5
+ 8GB KINGSTON HYPER-X IMPACT 1600MHz SODIMM DDR3 (1 x 8GB)
+ 8GB KINGSTON HYPER-X IMPACT 1600MHz SODIMM DDR3 (1 x 8GB)
+ 1TB WD SLIM BLUE WD10SPCX, SSATA 6 Gb/s, 16MB CACHE (5400 rpm)
+ 240GB KINGSTON SSDNow M.2 2280, SATA 6Gb/s (550MB/R, 520MB/W)
+ Samsung LTN156FL02-L0 15.6" Glossy 4K PLS LED Widescreen (3840x2160)
+ 1 Year Dead Pixel Guarantee Inc. Labour & Carriage Costs

1.818,94
1.503,26 excl. BTW

Gratis levering

O+
8) 8) 8)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • eL_Jay
  • Registratie: December 2010
  • Laatst online: 14-02-2023
Een Steambox van 1000 euro voor te gamen en een laptop van 1000 om op te werken?

Waarom per se geen Apple?
Ben zelf overtuigd Apple hater geweest totdat ik ging programmeren.
Enige situatie waarin ik voor Pro een windows bak zou prefereren is als je software windows only is.

[ Voor 22% gewijzigd door eL_Jay op 30-07-2015 16:13 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • 360Degreez
  • Registratie: Oktober 2002
  • Laatst online: 07-09 18:14

360Degreez

Typisch weer dit...

Topicstarter
Ik heb een aantal keer geprobeerd met MacOs te werken maar kan er niet aan wennen. Daarbij lastig upgraden (duur & beperkt), dure en slechte kwaliteit accessoires (kabels en stekkers altijd stuk) en bootcamp is geen opties vanwege drivers (dus ook het 4K scherm maar even omgezet naar 3K op de Clevo)

Het is géén 90's boyband Wout! | Ubuiquiti | Enphase | Homey | Desktops | Tesla MX | Cycling | DTP | Mild gamer


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Azerion
  • Registratie: Februari 2011
  • Laatst online: 01-07 19:53
Als je het niet erg vind zelf je geheugen erin te prikken kan je het nog goedkoper doen door zelf het geheugen te kopen(Ik ga binnenkort ook een clevo kopen dus vandaar dat ik redelijk goed ben ingelezen op dit moment :P)

SSD (Bloedsnel 2Gigabyte/s, ja byte niet bit)
pricewatch: Samsung SM951 256GB

Precies hetzelfde RAM geheugen:
pricewatch: Kingston HyperX Impact HX318LS11IBK2/16

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • 360Degreez
  • Registratie: Oktober 2002
  • Laatst online: 07-09 18:14

360Degreez

Typisch weer dit...

Topicstarter
Da's helemaal geen slecht idee

Geheugen :
1866Mhz ipv 1600Mhz
€ 107,30 ipv €113,88

M.2 SSD :
2150/1200 MB/s ipv 550/550 MB/s
€ 198,80 ipv €138,05 (Samsung is wel 256GB ipv 240 van de Kingston)

Dan kom je op:
Laptop basis : €1389,16
16GB DDR : € 107,30
M.2 SSD : €198,80
Totaal : € 1695,26

enne.. 2150MB/s.. volslagen krankzinnig.....

[ Voor 7% gewijzigd door 360Degreez op 30-07-2015 16:45 ]

Het is géén 90's boyband Wout! | Ubuiquiti | Enphase | Homey | Desktops | Tesla MX | Cycling | DTP | Mild gamer


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • test_slang_776
  • Registratie: November 2012
  • Laatst online: 20-11-2023
Gij snapt 'm! ;)
Pagina: 1