Windows (10) Verkenner

Pagina: 1
Acties:

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • T_Verhoeven
  • Registratie: April 2011
  • Laatst online: 02-09 13:36
Na jaren geen Windows meer te hebben gebruikt, ga ik mij er nu toch weer aan wagen. In principe mis ik mijn iMac niet eens zo heel erg, de meeste programma's en functies heb ik al gevonden en aan de praat gekregen. Nu heb ik echter nog twee kleine frustraties die te maken hebben met Windows Verkenner.

Op de iMac was ik gewend om bestanden op naam, of op grootte te sorteren. Nu is het alleen zo, in Windows scheidt hij de mappen van de losse bestanden. Dit vind ik zo irritant werken, want ik ben dit ten eerste al jaren gewend en ten tweede horen sommige dingen bij elkaar, maar is de ene los en de ander een map. Ik ben nu veel te veel tijd kwijt met zoeken en dat moet toch niet de bedoeling zijn.
Ook weergeeft hij de grootte van een map niet bij het sorteren, alleen als ik per map er even met de muis overheen ga laat hij een pop-up venster zien. Met 100-en mappen, met daarin weer mappen, ben je dan wel even bezig.

Via de zoekfunctie/internet heb ik al verschillende oplossingen gelezen, maar dan komt het altijd neer op ''zet mappen en bestanden los'' of ''gebruik programma x of y als verkenner''. Veel van die topics waren ook al wat verouderd, dus misschien zijn er met Windows 10 nieuwe mogelijkheden of oplossingen. Wat ik wil, is dat het sorteren gewoon via de Windows Verkenner gaat, desnoods met een plug-in of iets anders wat niet zichtbaar is.

Kan iemand mij uit de brand helpen? Of zit ik gewoonweg vast aan andere programma's om dit voor elkaar te krijgen?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Hero of Time
  • Registratie: Oktober 2004
  • Laatst online: 06-10 22:00

Hero of Time

Moderator LNX

There is only one Legend

Ik denk niet dat dit functionaliteit is dat je in de standaard verkenner gaat krijgen. Explorer++ kan bijvoorbeeld wel de mapgrootte laten zien, maar dat kan nogal lang duren omdat het per map de eigenschappen op roept en daar de grootte uit haalt. Het sorteren dat mappen eerst worden weergegeven zit gewoon hard-coded in Verkenner. Kan je niets aan doen, anders dan een ander programma gebruiken.

Commandline FTW | Tweakt met mate


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • T_Verhoeven
  • Registratie: April 2011
  • Laatst online: 02-09 13:36
Hmm helaas, ik had na een aantal jaar toch wel verwacht dat iemand hier iets op gevonden zou hebben. Zeker nu Windows 10 uit is gekomen, waar misschien nieuwe dingen mee mogelijk zijn. Toch bedankt voor je reactie!

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Fiber
  • Registratie: Maart 2008
  • Laatst online: 14:35

Fiber

Beaches are for storming.

Je kan natuurlijk ook zelf even zoeken en proberen...:

https://www.google.nl/#q=windows%20explorer%20alternative

Keep your wits sharp, your heart open and your gun loaded. And never mess with mother nature, mother in-laws and, mother freaking Ukrainians.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • T_Verhoeven
  • Registratie: April 2011
  • Laatst online: 02-09 13:36
Ja ik weet dat er verschillende alternatieven zijn voor Windows Explorer, dit had ik in de OP ook al aangegeven. Alleen mijn vraag ging dus over een aanpassing in het originele Windows Explorer programma :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Hero of Time
  • Registratie: Oktober 2004
  • Laatst online: 06-10 22:00

Hero of Time

Moderator LNX

There is only one Legend

Die gaan er dus niet komen. Dat iemand anders het wel heeft bedacht en gemaakt bewijst alleen maar dat het via aparte tools moet.

Commandline FTW | Tweakt met mate


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • TERW_DAN
  • Registratie: Juni 2001
  • Niet online

TERW_DAN

Met een hamer past alles.

De Windows Explorer werkt al jaren zo op deze manier (afaik sinds win '95), ik hoop niet dat ze dat ineens om gaan gooien, het zou een manier van werken omgooien die voor de meeste mensen logisch is om mee te werken.

Een 3rd party tool is daarmee je enige oplossing.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • T_Verhoeven
  • Registratie: April 2011
  • Laatst online: 02-09 13:36
Mijn vraag is beantwoord, helaas niet met de reactie die ik had gehoopt. Maar dat ligt aan Windows, niet aan Tweakers ;-) Dit topic mag wat mij betreft dicht.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • TheVMaster
  • Registratie: Juli 2001
  • Laatst online: 10:40

TheVMaster

Moderator WOS
Topcs sluiten doen we in principe niet...hij zakt vanzelf weg :+
Pagina: 1