Geen beeld en geen reactie na plaatsen nieuwe MSi R9 280

Pagina: 1
Acties:

  • flashingst
  • Registratie: Oktober 2010
  • Laatst online: 24-01 22:49
Nadat ik vandaag de componenten uit mijn systeem over heb gezet naar een nieuwe case (Cooler Master N300) werkte mijn PC nog perfect. Nu ik mijn nieuwe R9 280 van MSI op het moederbord heb geplugd en de benodigde kabels uit de PSU op de kaart heb bevestigd, werkt het systeem niet meer.

Ik krijg op geen enkele manier beeld via de nieuwe GPU. In de BIOS heb ik de uitvoer al op PCIE gezet, integrated graphics uitgeschakeld maar dit mag allemaal niet baten. Wat vreemd is, is dat wanneer de nieuwe GPU in het systeem zit, dat de integrated graphics ook niet meer werken. Het systeem lijkt niet te starten (muis licht ook niet op, wat normaal gesproken wél altijd het geval is). De 280 is goed bevestigd en is voorzien van de benodigde 8 pin en 6 pin kabels. De fans van de GPU draaien wel, eveneens als de rest van de fans in het systeem.

Baal hier ontzettend van, dacht eindelijk aan de slag te kunnen met mijn nieuwe PC, loop ik tegen zoiets aan ;(. GPU is overigens getest in een ander systeem, waarin hij naar behoren werkt. Mijn oude 8600GS doet het echter wel in de PC!

Wat kan het zijn?

  • br00ky
  • Registratie: Januari 2014
  • Laatst online: 16:36

br00ky

Moderator Harde Waren
CSL is geen problemenhoek. Move naar VB, met de V van videokaart.

Overigens zou het ook al enorm schelen als je even noemt waar je pc uit bestaat en wat je al aan troubleshooting hebt geprobeerd.

  • flashingst
  • Registratie: Oktober 2010
  • Laatst online: 24-01 22:49
br00ky schreef op dinsdag 14 juli 2015 @ 20:49:
CSL is geen problemenhoek. Move naar VB, met de V van videokaart.

Overigens zou het ook al enorm schelen als je even noemt waar je pc uit bestaat en wat je al aan troubleshooting hebt geprobeerd.
Sorry, dat ben ik in mijn vluchtigheid helemaal vergeten. Het gaat om het volgende systeem.

#ProductPrijsSubtotaal
1Intel Core i3 2120 Boxed€ 0,-€ 0,-
1Intel Desktop Board DH61BEB3€ 0,-€ 0,-
1MSI Radeon R9 280 Gaming 3G€ 217,50€ 217,50
1Seagate Desktop HDD ST2000DM001, 2TB€ 72,50€ 72,50
1Cooler Master N300 (KKN1, closed)€ 32,-€ 32,-
1ICIDU SI-707200€ 26,50€ 26,50
1Antec VPF Series 450W€ 51,61€ 51,61
Bekijk collectie
Importeer producten
Totaal€ 400,11


Wat ik geprobeerd heb:

*Andere GPU, die werkt wel (weliswaar een oude 8600GS die geen voedingskabels nodig heeft)
*In BIOS de uitvoer op PCIE gezet
*Kaart diverse malen opnieuw gemonteerd en alle kabels gecheckt
*Drivers geprobeerd te installeren zonder de kaart in de PC

[ Voor 4% gewijzigd door flashingst op 14-07-2015 21:02 ]


  • Hafermaut
  • Registratie: Oktober 2009
  • Laatst online: 11:13
Een vergelijkbaar probleem werd voor mij opgelost door een BIOS-update te doen. Ik ben niet zo bekend met Intel borden, maar het klinkt alsof dit probleem (link) hetzelfde is als het jouwe en dat werd ook opgelost met een BIOS-update.

  • -The_Mask-
  • Registratie: November 2007
  • Niet online
Bios updaten idd, als je een moederbord hebt van een paar jaar oud dan zit er vaak een bios/firmware op die niet werkt met moderne videokaarten.

Bitfenix Whisper 450W review
[PSU] Voeding advies en info
AMD Nieuwsdiscussie
AMD Radeon Info en Nieuwsdiscussietopic


  • flashingst
  • Registratie: Oktober 2010
  • Laatst online: 24-01 22:49
Na uren van alles geprobeerd te hebben las ik ergens op een forum dat er een BIOS switch op de kaart zat. Deze heb ik omgezet en nu werkt hij volledig naar behoren! Toch bedankt voor alle reacties.
Pagina: 1