Black Friday = Pricewatch Bekijk onze selectie van de beste Black Friday-deals en voorkom een miskoop.

  • Psy8cho
  • Registratie: November 2012
  • Laatst online: 21-08 21:04
Beste Tweakers,

Ik ben al een tijdje aan het googelen geweest, maar ik snap tablets nog niet helemaal. Ik doel hiermee op de verschillen tussen een PC/laptop en tablet. Op mijn PC/laptop kan ik namelijk dual boots creeren, Ubuntu installeren, oudere versies van windows of zelf een schone installatie (wellicht met een aantal programma's die ik altijd gebruik, of een versie met wat minder standaard programma's) van windows erop zetten via een USB stickje.

Vooral Ubuntu is een belangrijke voor mij sinds ik dit tijdens mijn studie gebruik naast windows. Ubuntu hoeft een touch versie(maar kan wel?) te zijn, want ik zal er waarschijnlijk toch een muis en toetsenbord in pluggen.

Mijn vraag:
Is dit ook allemaal mogelijk op een tablet of zitten hier restricties aan? Wat zijn deze restricties en waarom werkt het niet?

Deze vraag is vooral gericht op windows tablets, omdat mij het hier logisch lijkt dat je dezelfde functionaliteiten als een PC/laptop zou moeten hebben. Zoals bijv. de laptop/tablet hybride, Microsoft Surface (pro) 3? Maar eventuele extra informatie over iOS of android vindt ik alleen maar interessant ;)

Alvast bedankt!
Rik

[ Voor 14% gewijzigd door Psy8cho op 06-07-2015 21:29 ]


  • Markie577
  • Registratie: Maart 2012
  • Laatst online: 26-09-2024
Ik heb niet heel verstand van dual boots op tablets maar hier zijn mijn 2 cents,

Tablets/Laptop hybrides zoals de SP3 kunnen technisch (arm vs x86) met dual boot worden ingesteld. Dit geldt dus voor alle tablets met x86 architectuur. Maar nu het euvel, sommige tablets worden met secureboot/bitlocker meegeleverd, en wat ik begrijp kan dit, als je de juiste key niet hebt, ervoor zorgen dat nieuwe OS'sen er niet bij kunnen worden geïnstalleerd.

En als laatste, voor mij hielp het al om te zoeken naar "install ubuntu dual boot on surface pro 3" via google. Hier is veel mee te vinden.

Succes!

  • Psy8cho
  • Registratie: November 2012
  • Laatst online: 21-08 21:04
Bedankt voor je reactie, heeft mij weer nieuwe inzichten gegeven om te googelen ;)

Ook lijkt het allemaal gewoon mogelijk op de surface pro 3.