Toon posts:

Problemen bij vista update naar 8.1

Pagina: 1
Acties:

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Topicstarter
Een vriend had nog een computer staan met het nieuwste van het nieuwste maar had alleen nog een vista licentie liggen, die hij erop heeft gezet voor ons. Via de microsoftstore hebben we windows 8.1 professional voor de studentenprijs kunnen kopen. Gedownload, t bestand op een cd gebrand, en daar gaat het mis.

We krijgen de melding "Upgrade assistant kan alleen worden gestart van windows 7"
We hebben 1,5h in de wacht gestaan bij microsoft en alleen contact kunnen krijgen via hun chat op de website, waarin zij ons melden dat het allemaal wél mogelijk moet zijn met een clean-install.

We doen ons uiterste best met youtube filmpjes etc om uit te zoeken hoe we te werk moeten gaan, maar het probleem blijft dat hij het bestand niet pakt vanaf de cd en ook niet als we het downloadbestand openen uit c:/

Iemand een oplossing?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • DonJunior
  • Registratie: Februari 2008
  • Laatst online: 13:48
Heb je een upgrade versie van Windows 8.1 gedownload (dus een Windows 8.1 die alleen geinstalleerd kan worden als je al een bestaand OS hebt) of heb je een volle licentie?

Ik begrijp niet zo goed op welk punt je de melding "Upgrade assistant kan alleen worden gestart van windows 7" krijgt.
Als in, krijg je die als je de pc vanaf de cdrom opstart of als je de cdrom opstart vanuit Windows Vista.

Overigens zou ik altijd voor een schone installatie gaan als die mogelijkheid bestaat. Is altijd fijner dan een bestaand OS updaten (zeker als het zo'n oude variant is)
Wat Windows namelijk doet is dubbele mappen aanmaken (de oude 'system32' etc blijven staan en worden hernoemd)

*sowieso


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Topicstarter
Dank voor het reageren!

Het is een volle licentie.

De melding krijgen als we t opstarten vanuit Windows Vista.
Bij t opstarten doet ie sowieso niets.

Wat ons en vrienden met meer PC kennis opvalt is dat het gedownloade bestand van microsoft een .exe-file is ipv een .iso of .img

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Hero of Time
  • Registratie: Oktober 2004
  • Laatst online: 06-10 22:00

Hero of Time

Moderator LNX

There is only one Legend

Die .exe is zeer waarschijnlijk de ISO zelf. Heb je 'm al geprobeerd uit te voeren zodat 't uitgepakt wordt? Of gewoon hernoemen naar .ISO en dan branden?

Commandline FTW | Tweakt met mate