Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • RoyVi
  • Registratie: Oktober 2005
  • Laatst online: 12:42
Hallo,

Ik ben opzoek naar een "Telecom, Technische Automatisering, ICT" opleiding die toekomst bestendig voor een eventuele carrière move is met behoud of verbetering van mijn huidige salaris.

Een korte omschrijving van mijn werkzaamheden: Ik werk voor een grote telecom aannemer als Service Technicus/Specialist, ik werk daar voornamelijk in de broadcast ether techniek (FM, AM, DAB+, DVB-T, C2000 etc.) en ik wordt af en toe voor een andere afdeling uitgeleend voor werkzaamheden in datacenters of transmissie pops.

Het werk varieert van het afregelen van een radio/dvb zender en het configureren van diverse randapparatuur en netwerk apparatuur tot het zoeken en oplossingen van storingen in elektrotechnische installaties (UPS, Aggregaten, Airco's, Automaatkasten etc.).
Het is dus erg breed en gevarieerd werk en ik reis elke dag van locatie naar locatie.

Mijn salaris is nu rond de 3000 bruto + gemiddeld 300 bruto aan reiskosten vergoeding. En ik krijg daarbij maandelijks waakdienst vergoedingen.

Echter het probleem is dat de broadcast technieken steeds simplistischer worden, en ik denk uiteindelijk dat alle diverse ether technieken gestopt gaan worden in een 5G mobiele variant of dat alles gestreamd gaat worden via het internet.

Dus omdat voor te zijn ben ik me al een beetje aan het oriënteren wat voor mij de volgende carrière move zal zijn en wat voor opleidingen ik daarvoor nodig heb.

Ik zit zelf te denken om meer de netwerk kant op te gaan, ik zou dan diverse cisco certificaten kunnen behalen echter weet ik niet of ik dan aan een vergelijkbaar of beter salaris kan komen. Programmeren heeft me altijd wel een beetje geïnteresseerd niet dat ik er echt ervaring mee heb maar dat lijkt mij wel meer toekomst vast en kwa salaris zal dat ook wel goed zitten alleen hou ik er niet zo van om altijd op kantoor te zitten.

Heeft iemand nog tips of ideeën waar ik me op zou kunnen oriënteren? De elektra/elektronica kant op trekt me niet dus het is echt meer richting Telecom/ICT.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • The Eagle
  • Registratie: Januari 2002
  • Laatst online: 13:15

The Eagle

I wear my sunglasses at night

Vraag 1 is dan natuurlijk wat je zelf al hebt qua opleiding, additionele trainingen en het niveau dat je aankunt. En of je zoiets zelf moet betalen of dat je baas dat doet ;)

Al is het nieuws nog zo slecht, het wordt leuker als je het op zijn Brabants zegt :)


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • RoyVi
  • Registratie: Oktober 2005
  • Laatst online: 12:42
Ik heb MBO ICT Beheer gedaan 10 jaar geleden daarvoor VBO Elektrotechniek, en door de jaren heen wat cursussen.

Post HBO Datacommunicatie en netwerk technicus, diverse koper en glasvezel cursussen, basis elektronica, vakbekwaam NEN3140 en NEN3840 (hoogspanning). En intern veel geleerd zoals een beetje basis cisco apparatuur configureren en andere dingen.

Ben nu 31 misschien helpt dat ook nog een beetje.