Internet connection cleared

Pagina: 1
Acties:

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • YaYo86
  • Registratie: April 2004
  • Laatst online: 10-07 07:32
Beste Tweakers,

Sinds een aantal weken (4-6) valt mijn bedrade en draadloze internetverbinding precies om de 2u weg.

Ik heb een abbo bij UPC (nu Ziggo) met een TC7200U modem welke in bridge mode staat, daar achter staat een FritzBox 3370.

De FritzBox logging geeft de error:

Internet connection cleared.
Internet connection failed: Reason for error: 1 (DHCPv4 lease timed out)


Het modem:

[Minor] DHCP RENEW WARNING - Field invalid in response v4 option;CM-M...

De error van het modem komt eens in de zoveel dagen terug, terwijl de error van de FritzBox elke 2u verschijnt en de verbinding op elk device in huis wegvalt.

Ik heb de FritzBox gereset en met minimale instellingen getest, ook ben ik specifiek gaan zoeken naar DHCP settings in het modem en de FritzBox. De FritzBox staat op een 10-daagse DHCP renew maar het euvel blijft bestaan. Ik heb geen andere router om te testen maar dit probleem lijkt te zijn opgetreden sinds de migratie van UPC naar Ziggo, zeker weten doe ik dat niet.

Wat kan ik nog proberen?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ShadowAS1
  • Registratie: September 2010
  • Laatst online: 25-06 21:20

ShadowAS1

IT Security Nerd

En wat is de volledige error van het modem? daar zal wss handige info in staan

PA-ACE / RHCE / SCE // Any post or advice is provided as is, and comes with no warranty at all.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • YaYo86
  • Registratie: April 2004
  • Laatst online: 10-07 07:32
Dat staat er niet. Het wordt afgekapt.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • JorzoR
  • Registratie: Juni 2005
  • Laatst online: 30-06 11:16
Klopt, die info wordt bij mij ook afgekapt. Zelfde modem, soortgelijk probleem (internet valt weg), ook sinds de migratie het geval. Ik heb echter een andere router erachter hangen.

Maar die info uit het UPC modem is wel het meest relevant denk ik.

In dit topic wordt een soortgelijk probleem een paar keer besproken, wellicht helpt het je iets: JorzoR in "UPC Internet vragen & problemen topic deel III"

Mijn tijdelijke oplossing is de splitter weghalen. Dat zorgt er nu bij mij voor dat het 99% van de tijd werkt. Die 1% is wellicht dan een Ziggo storing of er is toch nog ergens wat mis.

[ Voor 17% gewijzigd door JorzoR op 13-05-2015 00:04 ]

Creating Writekit: AI-Powered Writing Made Simple. Easy, creative, efficient writing and collaboration @ Writekit


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • YaYo86
  • Registratie: April 2004
  • Laatst online: 10-07 07:32
Dankje, toch wel interessant om te lezen dat ik niet de enige ben. Ook omgeving Amsterdam overigens, Purmerend.

Ik heb de splitter er ook even tussenuit gehaald net. M'n router stuurt automatisch e-mails als de verbinding wegvalt dus ben benieuwd of m'n inbox weer is ontploft morgenochtend.

Edit: helaas, probleem bestaat nog steeds.

[ Voor 52% gewijzigd door YaYo86 op 13-05-2015 08:24 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • dion_b
  • Registratie: September 2000
  • Laatst online: 10:37

dion_b

Moderator Harde Waren

say Baah

De error van het modem komt eens in de zoveel dagen terug, terwijl de error van de FritzBox elke 2u verschijnt en de verbinding op elk device in huis wegvalt.
Ik vraag me dan af of deze twee meldingen echt gekoppeld zijn...

Eerst en vooral zou ik dat willen uitsluiten. Beste manier om dat te doen is router er (voor twee uur...) tussenuit halen en een PC rechtstreeks op modem aan te sluiten. Als het probleem uit modem of netwerk komt zal het wederom om de twee uur uitvallen, zo niet zou ik eens goed naar die Fritzbox kijken.

Oslik blyat! Oslik!

Pagina: 1