Subwoofer kabel

Pagina: 1
Acties:

  • adehaan968cs
  • Registratie: Augustus 2013
  • Laatst online: 19-12-2025
Hallo mede tweakers,

Ik ben sinds 2 dagen een gelukkig eigenaar wan een JBL XTI 300 subwoofer, maar nu zit ik met een probleem. Om de kabels volledig weg te werken heb ik een kabel van 10 meter gekocht, met 2 tulpstekkers aan elke kant aangezien mijn versterker over een pre out beschikt. Nadat ik de kabel helemaal had weggewerkt en aangesloten had, hoorde ik tot mijn verbazing een brom toon terwijl de versterker nog niet aan stond. Nadat ik de versterker aan had gedaan, werd de brom alleen nog maar luider. Nu is mijn vraag: ligt het aan de lengte van de kabel (of iets met de dikte en isolatie) of is het toch echt nodig om een speciale subwoofer kabel te kopen.

Alex

  • Greveldinges
  • Registratie: Augustus 2010
  • Laatst online: 25-01 11:08

Greveldinges

Thank you, thank you very much

Ik had hetzelfde probleem, het komt door de los hangende tulp. Subwooferkabel is idd aangeraden om dit tegen te gaan.

:)


  • adehaan968cs
  • Registratie: Augustus 2013
  • Laatst online: 19-12-2025
Kijk aan, ligt het dus gelukkig daaraan. Dan nog een vraag, de subwoofer beschikt niet over een LFE ingang, maar dus 2 gewone tulp stekkers. Is het dan ook nodig om een suboofer kabel te kopen die over 2 tulp stekkers beschikt? Mij lijkt het dat het toch een mono signaal is en dus ook maar 1 aansluiting hoeft te hebben.

  • JAHRASTAFARI
  • Registratie: April 2005
  • Laatst online: 16:18
Mmmm, goede vraag, voor de verduidelijking hier de achterkant.

Afbeeldingslocatie: http://bilder.hifi-forum.de/max/7953/resized-08-jbl-xti-sub-300_73006.jpg

Ik heb het soortgelijk, ook bij mijn subwoofer zijn twee ingangen (XTZ model), met een enkele subwooferkabel aangesloten op links en werkt prima.

  • Daniel36
  • Registratie: December 2009
  • Nu online

Daniel36

Het oude liedje

Jup, zo heb ik het ook, twee ingangen, 1 subwooferkabel.

  • JAHRASTAFARI
  • Registratie: April 2005
  • Laatst online: 16:18
Maar ik begrijp niet wat nu anders is aan een subwoofer kabel tov een normale stereo kabel waarvan je er één gebruikt.

[ Voor 3% gewijzigd door JAHRASTAFARI op 03-05-2015 15:25 ]


  • RocketKoen
  • Registratie: December 2001
  • Laatst online: 16-01 09:24
JAHRASTAFARI schreef op zondag 03 mei 2015 @ 15:24:
Maar ik begrijp niet wat nu anders is aan een subwoofer kabel tov een normale stereo kabel waarvan je er één gebruikt.
Subwoofer kabel heeft shielding speciaal voor lage frequenties.
een 10Hz ruis op een gewone audiokabel maakt namelijk niets uit, dan komt toch niet door het ingangsfilter van de speaker.
Net als een 2kHz ruis op een subwoofer niets uitmaakt.
Maar die 10Hz ruis op een subwoofer = lage bromtonen.

TheS4ndm4n#1919


  • adehaan968cs
  • Registratie: Augustus 2013
  • Laatst online: 19-12-2025
Bedankt allemaal voor de reacties! Het internet staat vol met mensen die zeggen dat als je een Y splitter gebruikt, het geluid van de sub nog beter wordt. Ik ben benieuwd. Ik ga een kabel kopen en een Y splitter en eens goed luisteren of ik het verschil hoor.

  • JAHRASTAFARI
  • Registratie: April 2005
  • Laatst online: 16:18
True Or False? I can use regular RCA audio cable in place of Subwoofer cable?

http://www.avsforum.com/f...lace-subwoofer-cable.html

Hier vindt men dat er geen verschil is...? Ik had een subwoofer kabel erbij gekregen vanwege late levering, dus ik heb geen andere kabel geprobeerd.

[ Voor 33% gewijzigd door JAHRASTAFARI op 03-05-2015 15:52 ]


  • adehaan968cs
  • Registratie: Augustus 2013
  • Laatst online: 19-12-2025
Ik heb er nu een kort kabeltje tussen hangen met 2 stekkers aan het einde. Ik heb dus nog niet geluisterd met een ''subwoofer kabel''. Ik ga een bestellen en deel dan de resultaten hier.

  • adehaan968cs
  • Registratie: Augustus 2013
  • Laatst online: 19-12-2025
Heb vandaag de sub met een subwoofer kabel aangesloten en ik moet zeggen: Wat een verschil!. Het geluid is vele malen krachtiger, zelf over een 7,5 meter kabel. De tonen gaan ook veel langer door. Bedankt allemaal voor de reacties!

  • The Eagle
  • Registratie: Januari 2002
  • Laatst online: 17:04

The Eagle

I wear my sunglasses at night

Hm, dr hangt bij nu een soort dropvetertje tussen. Misschien toch maar eens een dikkere kabel proberem dan :)

Al is het nieuws nog zo slecht, het wordt leuker als je het op zijn Brabants zegt :)


  • FeaR
  • Registratie: Maart 2007
  • Laatst online: 16:49

FeaR

In GoT we trust

The Eagle schreef op donderdag 07 mei 2015 @ 22:39:
Misschien toch maar eens een dikkere kabel proberem dan :)
Dikker hoeft niet altijd beter te zijn. Ik heb een behoorlijk dikke Van den Hul naar mijn subwoofer liggen, maar ik merkte geen verschil toen ik die aansloot ten opzichte voor de voorheen QED Performance Mini. Beide dedicated subwooferkabels.

Waarbij ik met bovenstaande geen kabeldiscussie op wil roepen overigens.

Some people just need a high-five.... In the face.... With a chair.


  • The Eagle
  • Registratie: Januari 2002
  • Laatst online: 17:04

The Eagle

I wear my sunglasses at night

Hoeft ook niet. Ik weet namelijk donders goed wat voor onafgeschermd dropvetertje ik aangesloten heb zitten ;)
Doet het prima trouwens, maar goed, beter = beter, en ik wilde toch al wat kabel bestellen om mijn fronts te biwiren / biampen dus dat kan dan mooi in 1 moeite door :)

Al is het nieuws nog zo slecht, het wordt leuker als je het op zijn Brabants zegt :)

Pagina: 1