Budget Gaming PC - 1000€

Pagina: 1
Acties:

  • inreality
  • Registratie: Oktober 2014
  • Laatst online: 23-09-2025
Haio Tweakertz _/-\o_ ,

Mijn laptop video kaart heeft de geest begeven en nu ik niet meer zo veel onderweg ben was het tijd om een desktop-je samen te stellen!

Wat wil je doen met je nieuwe systeem?
Het systeem zal voornamelijk gebruikt gaan worden voor games (het liefste voor de komende 2-3 jaar) maar hoeft niet over-the-top maxed out te zijn. Daarnaast het produceren van muziek met Ableton

Wat mag het systeem gaan kosten?
De maximale prijs voor mijn systeem is 1000€, maar uiteraard ga ik voor de beste prijs-kwaliteit verhouding.

Zijn er componenten of randapparatuur die je al hebt en mee wil nemen naar je nieuwe systeem?
De volgende componenten heb ik al in mijn bezit:
Basiscomponenten:
  • Crucial M550 256GB 2.5" Solid State Drive
  • Seagate 2TB 2.5" 7200RPM Internal Hard Drive
Overige:
  • Speakers: Logitech Z623 200W 2.1ch
  • Muis: Logitech MX518 Wired Optical
  • Headset: Kingston HyperX Cloud
Wat denk je allemaal nodig te hebben?
  • 1 Processor
  • 1 Moederbord
  • 1 RAM (2 modules)
  • 1 Videokaart
  • 1 Voeding
  • 1 Case
  • 1 Monitor
  • 1 Toetsenbord
Heb je nog bepaalde (merk)voorkeuren?
Ik heb een voorkeur voor het MSI en Corsair merk, vanwege het style patroon.
Daarnaast heb ik een voorkeur voor een Nvidia GFX kaart omdat ik een Nvidia Shield tablet heb, dit maakt het game-streaming mogelijk.


Heb je nog bepaalde eisen/wensen?
Aangezien ik geen ruimte heb beneden mijn bureau zal de desktop boven op het bureau staan. Verder zal hij aan de linkerhand staan als ik aan het bureau zit.Hierdoor vindt ik het belangrijk dat hij niet teveel lawaai maakt aangezien ik ook studeer aan dit bureau. Dus het zou fijn zijn als het noise-polution niveau tot een minimum wordt houden.
Daarnaast moet het systeem ook niet te groot zijn, vandaar dat ik voor een micro-ATX boord heb gekozen.
Voor een monitor wil ik graag een 24" met een lage respons time.


Ga je overklokken?
Ik ben niet van plan mijn processor over te klokken, maar als jullie suggesties hebben sta ik hier altijd voor open. Het probleem is natuurlijk dat dit buiten mijn budget treed. Ik weet overigens wel genoeg van pc's om het te doen, dus als jullie me kunnen overtuigen dan hoor ik het graag. In anyway, de modellen waar ik aan had gedacht waren de volgende:
  • Intel Core i5-4670K
  • Intel Core i5-4690K
Mijn Wenslijst
#ProductPrijsSubtotaal
1Intel Core i5-4590 Boxed€ 209,90€ 209,90
1MSI B85M Gaming€ 94,80€ 94,80
1MSI GeForce GTX 960 GAMING 2G€ 217,95€ 217,95
1Corsair Carbide Air 240 Zwart€ 86,12€ 86,12
1Iiyama ProLite E2483HS-B1 Zwart€ 147,62€ 147,62
1Logitech Gaming Keyboard G105€ 53,06€ 53,06
1Crucial Ballistix Tactical BLT2C4G3D1608ET3LX0CEU€ 57,50€ 57,50
1Seasonic S12G 450W€ 67,95€ 67,95
Bekijk collectie
Importeer producten
Totaal€ 934,90


Ik sta verder compleet open voor suggesties voor de meeste componenten.

De videokaart twijfel ik nog steeds over aangezien er genoeg alternatieven zijn om te streamen naar mijn nvidia shield tablet zoals met KinoConsole.
Verder heb ik overwogen om de 4GB versie te kiezen van de GTX 960, maar na wat onderzoek en de review te hebben gelezen van foritain leek het me niet nodig omdat ik niet van plan ben op hogere resolutie te gaan spelen dan 1080p.
Overige opties voor videokaarten waren de: MSI GeForce GTX 960 GAMING 4G als jullie me toch aanraden voor de 4GB versie te gaan. En dan zijn er altijd nog de AMD varianten.

Aangezien de cooling van de Corsair Carbide Air 240 heel goed blijkt te zijn, denk ik dat het niet nodig is om een CPU cooler te kopen. Als jullie mij aanraden om dat toch te doen had ik mijn gedachten gezet op de:
Cooler Master Hyper 212 EVO of op de Gelid Solutions Tranquillo Rev.2.

Over toetsenboorden kan ik maar niet uitkomen, ik wil er niet meer dan 60€ aan uitgeven, en die van Logitech is alles wat ik kon vinden wat reasonable lijkt.

Ik hoor graag jullie mening over het systeem dat ik heb samengesteld! :)

Cheers,
Inreality

  • MK_
  • Registratie: November 2013
  • Niet online

MK_

Sneller dan het licht :)

GTX960 is naar mijn mening totaal niet interessant, een R9 280 is sneller en met de 3GB VRAM meer toekomstbestendig. Een 4GB GTX960 heeft ook geen nut, je kan de 2GB anper benutten door de miserabele geheugenbus van 128bits. De enige enigszins interessante nVidia is de GTX970.

CPU zou je kunnen veranderen naar een i5 4460, bij 95% van de games is het verschil onmerkbaar. Bij Ableton is het eventueel wel merkbaar, maar zal ook gering zijn.

Bordje, gekozen voor kleurenschema?

Voeding eventueel veranderen in een Antec VPF450 om nog wat te besparen.

Scherm is een TN-paneel, het werk van de duivel }) Slechte kleuren, kijkhoeken, contrast enzovoorts. Voor 20 euro meer kan je dit véél betere scherm krijgen:
pricewatch: Iiyama ProLite X2483HSU-B1 Zwart
Als je het verschil merkt tussen 2ms en 4ms ben ik erg onder de indruk.

12x SunPower X21-350-BLK @ Solar Edge SE3680H (4200Wp) | Dell Inspiron 15 7559 | OnePlus 9 Pro Stellar Black 12/256GB | Xbox Series X | LPG powered


  • inreality
  • Registratie: Oktober 2014
  • Laatst online: 23-09-2025
Bedankt voor je reactie MK1998NL,

Betreft de 960 2GB, had ik uit de review van foritain namelijk gelezen:
"De 128 bit band voor geheugen lijkt dus weinig, echter de claim is dat de nieuwe kaarten in staat daar efficiënter gebruik van te maken, om het vervolgens niet als beperking te laten functioneren."

Inderdaad het moederbord gekozen voor het kleurenschema.

Als ik voor de 970 zou gaan zou ik dan een betere voeding moeten hebben of voldoet 450W dan nog?

En bedankt voor de link van het LCD scherm, vraagje: Wat is er zoveel beter aan A-MVA over TN?

  • mirno
  • Registratie: Juli 2011
  • Laatst online: 15-01 18:57

mirno

私の名前はMirnoです

Hallo,

Heb even wat aangepast:
#ProductPrijsSubtotaal
1Intel Core i5-4460 Boxed€ 183,95€ 183,95
1ASRock B85M Pro4€ 62,75€ 62,75
1MSI GeForce GTX 970 GAMING 4G€ 370,95€ 370,95
1NZXT S340 Zwart€ 64,95€ 64,95
1Iiyama ProLite X2483HSU-B1 Zwart€ 168,90€ 168,90
1Gelid Solutions Tranquillo Rev.2€ 22,95€ 22,95
1CM Storm Devastator - Gaming Gear Combo€ 29,95€ 29,95
1Crucial Ballistix BLS2CP4G3D1609DS1S00CEU€ 54,95€ 54,95
1Cooler Master V450 Semi-Modular€ 72,95€ 72,95
Bekijk collectie
Importeer producten
Totaal€ 1.032,30


Ik raad ook het AMVA scherm aan, heeft o.a beter contrast en kleur, op HWI is hij net gereviewed en komt erg goed uit de test (beste van de schermen in het algemeen) -> http://nl.hardware.info/r...een-voordelige-verse-blik. Alleen qua reactie snelheid is die wat langzamer als TN, maar dat is het overwegen waard, want jij gaat enkele milliseconde echt niet merken ;) Je krijgt er kwalitatief een stuk mooier beeld voor :)

Kast aangepast, even goedkoper. Ook stukje compacter, why not ;) Praktisch maakt de kast niet heel veel uit hoor. Tegenwoordig is nagenoeg alles wel goed.

GTX960 vervangen door de GTX 970, 450W is voldoende.

Goede kwaliteit 450W voeding (gold efficient)

8GB RAM, valt weinig over te zeggen.

Moederbord, doet wat die moet doen. Zit weinig praktijk verschil tussen alle borden behalve wat aansluitingen, optioneel: pricewatch: Gigabyte G1.Sniper B6 is ATX, dus meer aansluitingen, iets betere componenten en chips (audio en internet) beide zijn uitstekende keuzes. Ik koos de goedkopere omdat die ook zal voldoen, en ik net over de €1000 zat.

Wel met apare CPU koeling! Staat even netter in de case. Houdt het geheel ook net wat stiller. Indien je het niet nodig vind kan je hem weglaten. Maar kost iets meer als €20, dat over het hele systeem, tja waarom niet...

Muis/toetsenbord combinatie gekozen, leuke set, leuke prijs. Kan je van beide gebruik maken als je wilt. Ook kan je nog switchen met je eigen muis. Lijkt mij een betere deal dan dat toetsenbord van ruim €50

Hopelijk heb je hier wat aan. In mijn opzicht is dit je beste optie, als je een Nvidia GPU wilt. GTX960 vind ik niet zo'n hele goede keuze, weinig prijs/prestatie en 4GB heb je daarbij niets aan wegens te beperkte geheugenbus. Ook heeft ie de power er niet voor om games >2GB VRAM vragen goed te kunnen draaien ;)

我的名字是Mirno


  • MK_
  • Registratie: November 2013
  • Niet online

MK_

Sneller dan het licht :)

Lees ik wat ik als comment had geschreven op die review:
Leuke kaart als je een zuinig dingetje wil, maar voor echt goede prestaties kan je beter verder kijken. Het verbaasd me eerlijk gezegd dat hij op medium de R9 280 zoveel voorbij steekt. Maar zodra je de textures omhoog gooit, zakken de framerates dramatisch. Dat krijg je namelijk door de te kleine hoeveelheid VRAM (2GB is tegenwoordig eigenlijk te weinig voor ultra/high) en een te kleine geheugenbus, ondanks de optimalisaties.
i5 + GTX970 haal je 300W max, dus 450W is ruim genoeg.

AMVA is gewoon vrijwel ik elk opzicht beter. TN is een verouderde techniek techniek die eigenlijk nooit echt goed is geweest. Zet je een AMVA en TN scherm naast elkaar, dan zie je pas hoe slecht TN is. Over PC uitleggen is vrij moeilijk, en moet je eigenlijk in het echt zien.
Afbeeldingslocatie: http://i1.ytimg.com/vi/XbECmby8cug/maxresdefault.jpg
Afbeeldingslocatie: http://i.ytimg.com/vi/p8MO-XaCZ_8/maxresdefault.jpg
Afbeeldingslocatie: http://www.citgrup.ro/blog/wp-content/uploads/2013/05/ips2.jpg
Maakt het misschien wat duidelijker :)

12x SunPower X21-350-BLK @ Solar Edge SE3680H (4200Wp) | Dell Inspiron 15 7559 | OnePlus 9 Pro Stellar Black 12/256GB | Xbox Series X | LPG powered


  • lllustrious
  • Registratie: September 2014
  • Niet online
MK1998NL schreef op donderdag 23 april 2015 @ 17:44:
Lees ik wat ik als comment had geschreven op die review:

[...]
...
Is het hier links, rechts, links?

  • MK_
  • Registratie: November 2013
  • Niet online

MK_

Sneller dan het licht :)

lllustrious schreef op donderdag 23 april 2015 @ 17:51:
[...]
Is het hier links, rechts, links?
Yup, was misschien makkelijk geweest als ik het erbij had vermeld :)

12x SunPower X21-350-BLK @ Solar Edge SE3680H (4200Wp) | Dell Inspiron 15 7559 | OnePlus 9 Pro Stellar Black 12/256GB | Xbox Series X | LPG powered


  • inreality
  • Registratie: Oktober 2014
  • Laatst online: 23-09-2025
Dankjewel voor de uitleg voor de schermen ik heb zelf ook nog even een comparison video gekeken en wat theoretische uitleg. Dus ik ga idd even kijken naar die A-MVA schermen.

Over het moederbord dat je had gekozen van ASRock, ik had het zelf ook in mijn alternatieven lijstje staan. Maar ik weet verder niet zoveel over dat merken, wat zijn jou beweegredenen hiervoor?

Het liefste kies ik ook een gold 80 rating voor een voeding dus ik ga voor de gene die ik al had.

Ik heb besloten om inderdaad maar voor de GTX 970 te gaan om wat meer toekomst bestendig te zijn. Nogmaals bedankt voor je input MK1998NL.

Zoals ik in mijn wensen beschreef staat de kast boven op mijn bureau en de kast die Mirno had uitgekozen is wel enorm groot. Ik hou het liever wat compacter.

In hoeverre maakt de audiochip op het moederbord uit. Ik ben niet van plan om een externe audio kaart te kopen, maar de chip van het moederbord dat ik had gekozen is de Realtek ALC1150 en die van ASRock de Realtek ALC892. (source)
Aangezien ik aardig wat muziek maak, wat zal hier het effect van zijn ?

[ Voor 5% gewijzigd door inreality op 23-04-2015 18:02 ]


  • MK_
  • Registratie: November 2013
  • Niet online

MK_

Sneller dan het licht :)

AsRock, zit op wat je nodig hebt, aardige kwaliteit en lage prijs :)

Verschil duurt jaren totdat je terug hebt, maar kan prima.

De Corsair Air 240 is ook niet de kleinste :)

Hangt af van de speakers die je hebt. De Logitech Z623 is zeker niet slecht, maar of je echt het verschil merkt betwijfel ik.

12x SunPower X21-350-BLK @ Solar Edge SE3680H (4200Wp) | Dell Inspiron 15 7559 | OnePlus 9 Pro Stellar Black 12/256GB | Xbox Series X | LPG powered


  • mirno
  • Registratie: Juli 2011
  • Laatst online: 15-01 18:57

mirno

私の名前はMirnoです

Deze kan je optioneel pakken: http://tweakers.net/product/340738/bitfenix-prodigy-m/

En aangezien je muziek maakt, beter dit bord: pricewatch: Gigabyte G1.Sniper B6 ALC 1150 chip, maar maakt opzich niet heel veel uit. Is wel ATX, wat groter. Dus denk dat de Asrock het beste past bij jou.

Dan wordt dit het:
#ProductPrijsSubtotaal
1Intel Core i5-4460 Boxed€ 183,95€ 183,95
1ASRock B85M Pro4€ 62,75€ 62,75
1MSI GeForce GTX 970 GAMING 4G€ 370,95€ 370,95
1BitFenix Phenom Micro-ATX Zwart€ 62,95€ 62,95
1Iiyama ProLite X2483HSU-B1 Zwart€ 168,90€ 168,90
1Gelid Solutions Tranquillo Rev.2€ 22,95€ 22,95
1CM Storm Devastator - Gaming Gear Combo€ 29,95€ 29,95
1Crucial Ballistix BLS2CP4G3D1609DS1S00CEU€ 54,95€ 54,95
1Cooler Master V450 Semi-Modular€ 72,95€ 72,95
Bekijk collectie
Importeer producten
Totaal€ 1.030,30

Met prodigy M
Deze gold voeding is iets duurder maar wel modulair, wel zo handig ;)

welke onderdelen zou je zelf anders willen hieraan?

@MK1998NL,
AMVA is de linker hè. Rechter is TN, voornamelijk te herkennen aan de slechte invalshoek, laatste afbeelding. Daarbij moet ik wel zeggen huidige TN schermen zijn een stuk beter. Iiyama's TN paneel vond ik zelf nog best mooi.

[ Voor 90% gewijzigd door mirno op 23-04-2015 18:19 ]

我的名字是Mirno


  • inreality
  • Registratie: Oktober 2014
  • Laatst online: 23-09-2025
Als moederbord had ik ook nog als alternatief tegenover de ASRock, de Gigabyte GA-B85M-D3H.

Het is niet alleen het geld terug verdienen maar ook nog wat voor de natuur ^^. Maar is dat echt zo erg dat het zo lang duurt voordat je het terug hebt verdiend?

Klopt de Corsair is ook niet zo klein maar ik H0,45m x W0,45m is met net iets te veel vergeleken met de H0,3 x D 0,4m.

Bedankt voor je input maar zoals je had kunnen lezen in het begin wil ik liever een kleinere kast (micro-ATX) . Dat moederboord is ook ATX, ik ga liever voor het compactere werk dus micro-ATX.
Sorry, die kast van Prodigy vindt ik echt lelijk. :9

Als het een bitFenix kast zou zijn zou het de BitFenix Phenom Micro-ATX Zwart worden.
Ik had namelijk wat reviews gekeken maar de Corsair wordt wel een stuk hoger aangeprijst en het design is ook wel heel slick vergeleken met die van BitFenix.

[ Voor 40% gewijzigd door inreality op 23-04-2015 18:16 . Reden: aanpassing ahv post ]


  • mirno
  • Registratie: Juli 2011
  • Laatst online: 15-01 18:57

mirno

私の名前はMirnoです

inreality schreef op donderdag 23 april 2015 @ 18:12:
Als moederbord had ik ook nog als alternatief tegenover de ASRock, de Gigabyte GA-B85M-D3H.

Het is niet alleen het geld terug verdienen maar ook nog wat voor de natuur ^^. Maar is dat echt zo erg dat het zo lang duurt voordat je het terug hebt verdiend?

Klopt de Corsair is ook niet zo klein maar ik H0,45m x W0,45m is met net iets te veel vergeleken met de H0,3 x D 0,4m.

Bedankt voor je input maar zoals je had kunnen lezen in het begin wil ik liever een kleinere kast (micro-ATX) . Dat moederboord is ook ATX, ik ga liever voor het compactere werk dus micro-ATX.
Sorry, die kast van Prodigy vindt ik echt lelijk. :9

Als het een bitFenix kast zou zijn zou het de BitFenix Phenom Micro-ATX Zwart worden.
Ik had namelijk wat reviews gekeken maar de Corsair wordt wel een stuk hoger aangeprijst en het design is ook wel heel slick vergeleken met die van BitFenix.
Ja, ook een hele mooie vind ik zelf :)

我的名字是Mirno


  • inreality
  • Registratie: Oktober 2014
  • Laatst online: 23-09-2025
Wat is het verschil tussen de Cooler Master V450 Semi-Modular en de Seasonic S12G 450W.
Aangezien je spreekt over modulair en handigheid :D?

  • mirno
  • Registratie: Juli 2011
  • Laatst online: 15-01 18:57

mirno

私の名前はMirnoです

Modulair is dat de kabels er niet vast aanzitten. Die V450 is semi-modulair. Daar zitten alleen de noodzakelijke vast. In een compacte behuizing is het handig dat niet alle kabels los in de kast zwerven ivm ruimte. Maar je kan die Seasonic ook kiezen als je dat niet uit maakt ;)

我的名字是Mirno


  • MK_
  • Registratie: November 2013
  • Niet online

MK_

Sneller dan het licht :)

AMVA is de linker hè. Rechter is TN, voornamelijk te herkennen aan de slechte invalshoek, laatste afbeelding. Daarbij moet ik wel zeggen huidige TN schermen zijn een stuk beter. Iiyama's TN paneel vond ik zelf nog best mooi.
Links, rechts, links, zoals lllustrious zei, is AMVA :)

Qua prestatie is de S12G (of modulair G-series) en de V450 SM vrij gelijkwaardig, dus gewoon kiezen of je (semi-) modulair wil ja of nee.

12x SunPower X21-350-BLK @ Solar Edge SE3680H (4200Wp) | Dell Inspiron 15 7559 | OnePlus 9 Pro Stellar Black 12/256GB | Xbox Series X | LPG powered


  • inreality
  • Registratie: Oktober 2014
  • Laatst online: 23-09-2025
MK1998NL schreef op donderdag 23 april 2015 @ 18:23:
[...]

Links, rechts, links, zoals lllustrious zei, is AMVA :)

Qua prestatie is de S12G (of modulair G-series) en de V450 SM vrij gelijkwaardig, dus gewoon kiezen of je (semi-) modulair wil ja of nee.
Haha bedankt, dat was ook wel vrij duidelijk 8)7

  • inreality
  • Registratie: Oktober 2014
  • Laatst online: 23-09-2025
mirno schreef op donderdag 23 april 2015 @ 18:20:
Modulair is dat de kabels er niet vast aanzitten. Die V450 is semi-modulair. Daar zitten alleen de noodzakelijke vast. In een compacte behuizing is het handig dat niet alle kabels los in de kast zwerven ivm ruimte. Maar je kan die Seasonic ook kiezen als je dat niet uit maakt ;)
Daarom wou ik ook die Corsair, omdat er dus een 2delige behuizing is wat me veel mogelijkheid geeft voor cable management.

  • inreality
  • Registratie: Oktober 2014
  • Laatst online: 23-09-2025
#ProductPrijsSubtotaal
1Intel Core i5-4460 Boxed€ 183,95€ 183,95
1Gigabyte GA-B85M-D3H€ 64,95€ 64,95
1MSI GeForce GTX 970 GAMING 4G€ 370,95€ 370,95
1Corsair Carbide Air 240 Zwart€ 86,12€ 86,12
1Iiyama ProLite X2483HSU-B1 Zwart€ 168,90€ 168,90
1Gelid Solutions Tranquillo Rev.2€ 22,95€ 22,95
1CM Storm Devastator - Gaming Gear Combo€ 29,95€ 29,95
1Crucial Ballistix Tactical BLT2C4G3D1608ET3LX0CEU€ 57,50€ 57,50
1Seasonic S12G 450W€ 67,95€ 67,95
Bekijk collectie
Importeer producten
Totaal€ 1.053,22

Ben tot dusver hierop aangekomen

edit: cooler aangepast

[ Voor 7% gewijzigd door inreality op 23-04-2015 18:42 ]


  • mirno
  • Registratie: Juli 2011
  • Laatst online: 15-01 18:57

mirno

私の名前はMirnoです

Je mist de voeding ;)
Lijkt mij geschikt :)

[ Voor 41% gewijzigd door mirno op 23-04-2015 18:33 ]

我的名字是Mirno


  • inreality
  • Registratie: Oktober 2014
  • Laatst online: 23-09-2025
Aangepast ^^

  • MK_
  • Registratie: November 2013
  • Niet online

MK_

Sneller dan het licht :)

Gelid Tranquillo Rev 2 (NIET 3!) is beter voor minder :)

12x SunPower X21-350-BLK @ Solar Edge SE3680H (4200Wp) | Dell Inspiron 15 7559 | OnePlus 9 Pro Stellar Black 12/256GB | Xbox Series X | LPG powered

Pagina: 1