kosten auto meenemen bij verhuis naar nederland.

Pagina: 1
Acties:

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Valdourian
  • Registratie: December 2013
  • Laatst online: 23:08
Beste tweakers,

Binnen 3-4 maand verhuis ik van België naar Nederland en zit met een specifieke vraag.
Als we verhuisd zijn zal ik een auto nodig hebben om naar het werk te gaan, die heb ik nu niet omdat ik maar 10min van het werk vandaan woon.

Nu vroeg ik me af of ik het best gewoon in Nederland een auto koop of er nu al een in België koop omdat het aanbod hier toch redelijk groter is. Maar dan komen die importkosten er nog bij en daar komt de vraag.
Ik kan nergens vinden hoeveel het nu precies kost om de auto mee te verhuizen. Een auto die je langer dan 6 maand in bezit hebt ben je vrijgesteld van de bpm enzo heb ik al gehoord maar aan die 6 maand kom ik niet.

Ook tips voor benzine, diesel,... zijn welkom omdat ik lees dat diesel heel zwaar belast word in NL.
Ik zou toch zeker +-20.000km rijden per jaar. Wat zou dan het voordeligst uitkomen?

Alvast bedankt

Met vriendelijke groet
Benosa

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • GioStyle
  • Registratie: Januari 2010
  • Laatst online: 00:54
Wegenbelasting kan je zelf uitrekenen:

http://www.belastingdiens.../motorrijtuigenbelasting/

Voor je overige vragen kun je ook prima bij de Belastingdienst terecht.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Toet3r
  • Registratie: Oktober 2001
  • Niet online

Toet3r

¿?

Lees dit eens door, mogelijk staat er wat bruikbaars bij.
https://www.rdw.nl/Partic...Particulier/Auto/Invoeren

Pi-Hole: open-source netwerk advertentie blocker


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • InFamous
  • Registratie: Januari 2010
  • Laatst online: 07-06 22:03

InFamous

excommunicado

Voor de rest BPM gebruik ik altijd dit tooltje, voor een globale berekening: http://autoimport.autotelex.nl/merk.aspx

Daarnaast komen er kosten bij voor het keuren, de auto moet je laten keuren bij het RDW. Daarnaast moet deze gelijk voorzien zijn van een APK keuring en moet je Nederlandse kentekenplaten laten maken.
Kosten kan je onderaan deze pagina terug vinden: https://www.rdw.nl/Partic...g-uit-EU-of-EVA-land.aspx

Kijk daarnaast naar wat voor een auto je wil gaan rijden, vergelijk dan op b.v. Marktplaats de kosten in Nederland tegenover de kosten in België

[ Voor 13% gewijzigd door InFamous op 12-04-2015 21:29 ]

Formerly known as Ragdoll


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • itsleon
  • Registratie: December 2010
  • Laatst online: 30-05 13:27
Als je een voor een goedkope auto wilt gaan (op basis van het heeft een dak en 4 wielen) dan kan je het beste een auto in Nederland kopen (goedkoper).

Daarbij zou ik gewoon kijken waar de auto waar je voor gaat goedkoper is. Zo uit me hoofd als je een wat oudere auto neemt is het verschil best klein.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Meulugar
  • Registratie: Juli 2002
  • Laatst online: 08-06 12:26

Meulugar

Vanuit het zonnige zuiden![PT]

ik weet niet hoe het zit bij migratie naar Nederland. maar als je naar Portugal emigreerd mag je 1 voertuig gratis invoeren (mits langer dan 1 jaar op je naam) het best kun je even bellen met de douane / rdw die kunnen je het best vertellen wat er allemaal voor nodig is.

edit: geld ook in NL.

hier vind je daar meer info over

http://www.belastingdiens...rij_in_nederland_invoeren

http://www.belastingdiens...elling_bpm_bij_verhuizing

[ Voor 11% gewijzigd door Meulugar op 13-04-2015 13:02 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • CMD-Snake
  • Registratie: Oktober 2011
  • Laatst online: 13-11-2022
Meulugar schreef op maandag 13 april 2015 @ 13:01:
ik weet niet hoe het zit bij migratie naar Nederland. maar als je naar Portugal emigreerd mag je 1 voertuig gratis invoeren (mits langer dan 1 jaar op je naam) het best kun je even bellen met de douane / rdw die kunnen je het best vertellen wat er allemaal voor nodig is.

edit: geld ook in NL.
Let wel dat je dan de eerste 12 maanden daarna de auto niet mag verkopen of verhuren.
Benosa schreef op zondag 12 april 2015 @ 21:01:
Ook tips voor benzine, diesel,... zijn welkom omdat ik lees dat diesel heel zwaar belast word in NL.
Ik zou toch zeker +-20.000km rijden per jaar. Wat zou dan het voordeligst uitkomen?
De wegenbelasting op diesels is hier hoger dan op benzine auto's. Wat voor jou het beste is met dat jaarkilometrage is niet zo makkelijk te zeggen. Het ligt aan welke auto je kiest (gewicht) en wat het verschil in verbruik is tussen de diesel en benzine variant van die auto. Ook de aanschafprijs speelt hier een rol in. Voor een tweedehands diesel kan het omslagpunt lager liggen dan voor een nieuwe. Nieuwe auto's met dieselmotor zijn doorgaans wat duurder in aanschaf dan de benzine variant. Al gaat dit niet bij elk merk op.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Valdourian
  • Registratie: December 2013
  • Laatst online: 23:08
Dat we 1 auto gratis mogen "importeren" wist ik al, die hoord bij je inboedel van de verhuis.
Maar door het werk zijn we genoodzaakt een 2e auto aan te schaffen en daarover ben ik er nog niet uit.
Een dak met 4 wielen is goed genoeg :D Het zou enkel maar dienen om naar het werk te gaan en terug naar huis.
Ik heb op verschillende sites ondertussen al gevonden dat we vanaf 16000km per jaar best af zijn met een diesel. Dus daar ben ik dan ook al uit denk ik.

Nu wou ik gewoon weten wat het zou kosten als we een 2e auto zouden meenemen aan bpm enzo. Omdat hier in België meer keuze is in 2dehandsen en de auto's in nederland direct veel km's op de teller hebben. Mijn max limiet is trouwens €4000-€5000.

Hebben volgende week een afspraak bij een fiscalist in NL die alles weet over grensarbeid. Zal het daar wel allemaal fijntjes te horen krijgen.
Alvast bedankt iedereen voor de info!

Mvg

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Jazzy
  • Registratie: Juni 2000
  • Laatst online: 22:10

Jazzy

Moderator SSC/PB

Moooooh!

Benosa schreef op dinsdag 14 april 2015 @ 15:56:
Hebben volgende week een afspraak bij een fiscalist in NL die alles weet over grensarbeid. Zal het daar wel allemaal fijntjes te horen krijgen.
Dat lijkt me sterk, want het importeren van auto's is een heel ander gebied. Het is niet echt heel moeilijk en de procedure staat goed beschreven: https://www.rdw.nl/Partic...g-uit-EU-of-EVA-land.aspx Als je de links in dat artikel volgt zie je precies wat de kosten zijn en kun je uitrekenen hoeveel BPM je moet betalen.

Het kan lonend zijn om de auto alvast in België te kopen, maar in die prijsklasse zal het niet om grote bedragen gaan. Dan moet je ook meerekenen dat je minimaal één vrije dag kwijt bent aan het bezoek aan de RDW.

[ Voor 14% gewijzigd door Jazzy op 14-04-2015 16:04 ]

Exchange en Office 365 specialist. Mijn blog.

Pagina: 1