Ik ben mezelf aan het klaarstomen voor een master in Artificial Intelligence, dus ik zit nu nog op Bachelor niveau Informatica.
Heb nog zelf nog nooit een
Deep Neural Network in elkaar geschroefd, voornamelijk vanwege gebrek aan tijd. Het basisidee is echter niet zo ingewikkeld, immers is een DNN in de basis gewoon een "normaal" neural network on steroids. Vergelijk het met een excel sheetje vs big data ofzo
DNN (en AI in het algemeen) zijn zoals je zegt vooruitstrevende technieken. We lijken nu eindelijk na 50jaar onderzoek de belofte waar te kunnen maken en deze technieken echt te kunnen gaan inzetten en dat worden ze bovendien ook al.
Neural networks komen momenteel in twee smaken,
feedforward- en
recurrent neural networks. De eerste is waar wij nu over discussiëren hier. De recurrent netwerken zijn netwerken met cyclische structuren die schijnbaar onze hersenen beter weten te modelleren en theoretisch krachtigere modellen geven dan de feedforward netwerken. Dat gezegd hebbende, is er vrij weinig onderzoek naar omdat het ons vooralsnog aan computationele snelheid ontbreekt om hier echt iets nuttigs mee te doen.
Je noemt een praktisch voorbeeld over je CAD tekeningen. Begrijp goed dat neural netwerken voorbeelden nodig hebben om te leren. Niet 1, niet 2, maar misschien wel honderden. In de literatuur spreken ze vaak over "labeled data", dit zijn voorbeelden die voorgedefinieerd het goede antwoord bevatten waarmee het netwerk kan leren. Je zult meestal twee sets nodig hebben, eentje om mee te leren en dan eentje om mee te meten hoe goed je netwerk heeft geleerd van die data. We noemen dit "supervised learning".
Naast supervised learning is er ook unsupervised learning. Hierbij hoef je data niet te labelen, wat ontzettend veel tijd scheelt. Er zijn veel technieken te vinden die je hierbij kunnen helpen, maar ik zou dit even als meer advanced zien en voor later laten.
Neural networks zijn zoals gezegd geen magische oplossing. Als ik jou was zou ik eerst eens beginnen met een hello world in python draaiende te krijgen en vanaf daar verder. Je zult op de een of andere manier eerst de concepten van een object georiënteerde programmeertaal moeten leren. Bijna alle grote universiteiten hebben tegenwoordig hun curriculum wel online staan voor iedereen (zie berkley eerder), dus er is gelukkig informatie zat om mee te werken. De leercurve zal op tijden wel behoorlijk stijl zijn vermoed ik
Als laatste zou ik voor jouw specifieke voorbeeld misschien eerder kijken naar "
State Machines". Heel iets anders dan neural netwerken, maar ook een breed gedragen techniek in de AI.