Nou, niet dus.
Die twee vergulde gaten zijn gewoon
gaten. Om schroeven in te draaien zodat het kaartje niet uit het mini PCIe slot springt. Die drie connectors tussen die gaten, dat zijn antenne aansluitingen.
Verwijderd schreef op donderdag 02 april 2015 @ 01:08:
Hallo allemaal,
Ik heb een vraagje, ik wil mijn oude wifi adapter modden/tweaken door er een antenne aansluiting op te solderen.
Nu zie ik twee onderdelen tussen de antenne op de pcb en de witte chip.
Wat zijn dat voor onderdelen? weerstandjes? zo ja is dat waarschijnlijk om de zender te doen geloven dat er een goed uitgebalanceerde antenne aanwezig is?
Mijn vraag is dus wat zijn dat voor onderdelen? En Zal ik ze weghalen en de antenne aansluiting direct op de witte chip aansluiten?
Thanks!
[
afbeelding]
klik om te vergroten
Nee, dat zijn gewoon dingen als condensatoren, inductors enz. Dat witte ding lijkt op een keramisch hybride component, maar kan ook gewoon een 'normaal' SMD RF component zijn.
Een antenne aansluiting zou je kunnen maken door de PCB antenne trace af te snijden en een stukje van het masker er af te schrapen en daar een connector of coax draadje op te solderen. De mantel natuurlijk aan massa verbinden.
Waarom je dit zou doen is me wel een beetje een raadsel: de kans dat je een crappy USB stick kan omtoveren tot een magisch goede WiFi transceiver lijkt me sterk. Je hebt een stuk meer kans door hem in een cantenna te stoppen en gewoon een USB verlengkabel te gebruiken, of hem in een chinees vergiet achtig ding in het midden te doen (ook verlengkabel gebruiken) zolang het een parabool is.
Daarnaast niet vergeten dat WiFi twee kanten op werkt: als je signaal problemen hebt helpt het niet denderend veel door 1 kant te doen.
Stel dat je gewoon leuk wil experimenteren, check dit dan:
http://www.larsen-b.com/Article/201.html dat zijn vrij goede antennes. Kan je in open lucht met direct zicht prima 1 tot 2 KM zonder aanpassingen mee overbruggen. Paar keer opgebouwd voor mensen die internet vanuit een dorp in hun vakantie huisje nodig hadden. Aan allebei de kanten een WRT54GLv2 en DD-WRT er aan, en hop, instant wireless bridge.
[
Voor 67% gewijzigd door
johnkeates op 02-04-2015 02:01
]