Toon posts:

2 Harddisks ?

Pagina: 1
Acties:

Verwijderd

Topicstarter
Is het voor de presaties van je systeem om 2 harddisks te gebruiken (moeten het dan perse 2 dezelfde zijn....)

bv. Windows op een aparte schijf ???

  • Duur!
  • Registratie: Januari 2001
  • Niet online

Duur!

m'n ondertitel is zoek

Als eerste is het van beland welke bus je gebruikt IDE of SCSI.

IDE is een leuk en goed betaalbaar systeem, alleen niet goed in met meerdere schijven om te gaan. Dus heel veel snelheid zul je er niet mee kunnen winnen (wel iets)

SCSI is prijzig maar kan zeer goed met meerdere schijven omgaan. Er bestaan zelfs SCSI160 systemen die vanaf meerdere apparaten 160mb/s over de bus kunnen laten gaan.

Door verstandig partities aan te maken en verschillende dingen op de juiste partities te zetten kun je ook op IDE een kleine snelheids winst krijgen.

Hoe je dat kun doen kun je in diverse linux-howto's lezen die alleen al over partitioneren gaan.

korte vertaling naar windows is dan.

Op je langzaamste schijf zet je alleen data die je maar af en toe nodig hebt.
Op je snelst schijf zet je je OS. Als je sneheids verlies door fragmentatie tegen wil gaan maak je een vaste swap-file. (die je eventueel in een partitie midden op het oppervlak van je schijf neer zet.

kort voorbeeld:

Je hebt een 10gig schijf en 256MB geheugen.
je maakt dan een 1e partitie van +/- 4,5 gig voor je windows en bijv. je programma's.
Dan een partitie van 1 gig, die je later volledig toe wijst als swap-space voor windows.
Op de derde partitie zet je bijv. je spelletjes.
Op je 2e-langzamere schijf ze je dan je data.

Met langzamer bedoel ik dan wel schijven met dezelfde snelle controller. Bijv. alle twee ATA-66 of ATA100. Want als je een ATA66 met een pio4 bigfootje gebruikt zal ook de snelle schijf op de snelheid van de langzaamste gaan werken.

©GO - Respect verdien je niet door een status die je hebt, maar door het gedrag wat je laat zien.


  • Delerium
  • Registratie: Mei 2000
  • Niet online

Delerium

Mythology

HA -> IO
:)

  • Kvn
  • Registratie: Maart 2001
  • Laatst online: 01-05 09:28

Kvn

Kun je please je vraag wat duidelijker stellen :?

  • Buck Danny
  • Registratie: Oktober 2000
  • Niet online

Buck Danny

flying ace

Op zaterdag 16 juni 2001 00:38 schreef Mp3psycho2001 het volgende:
Is het voor de presaties van je systeem om 2 harddisks te gebruiken (moeten het dan perse 2 dezelfde zijn....)

bv. Windows op een aparte schijf ???
:?
Je kan er schijfen in alle soorten en maten ingooien die je wil, wat wel handig is, is om je data gescheiden te houden van je OS.

  • HGJ
  • Registratie: April 2000
  • Niet online

HGJ

Ik heb het zelf ook. De 2 hd's hoeven niet van het zelfde merk te zijn. Als 2 hd's hebt zorg dan wel dat je Windows op de snellere/nieuwere hd hebt staan.

Verwijderd

Zorg ervoor dat je je swap op je snelste harddisk hebt staan, verder kun je vrijwel alles combineren, let er wel op dat bij ide je langzaamste schijf op het betreffende ide-kanaal ook de snelheid van het andere op dat kanaal aangesloten apparaat bepaalt.

edit:

dit zei duur ook
Pagina: 1