Van mijn kant even een update over mijn bevindingen tot nu toe.
We hebben voor chromeboxen gekozen omdat deze klein en dus makkelijk te plaatsen zijn. Ook het lage verbruik spelen mee, en de prijs per stuk is toch flink lager dan de prijs van een pc. Je zou ook een Pi kunnen gebruiken. Daar heb ik verder niet naar gekeken omdat een Pi een
In het begin 3 testopstellingen gehad. Als basis elke keer een HP Chrombox met 2 Gb ram.
- Chromebox met standaard installatie. Ingelogde gebruiker. Chrome op full screen en optie “verder gaan bij laatst geopende pagina” aangezet.
- Chromebox met standaard image. Ingelogde gebruiker. Apart appje om alles op full screen te laten zien
- Chromebox met standaard installatie en de app Kiosk.
We gebruiken ondertussen 6 chromeboxen. Elke Chromebox heeft een eigen gebruikersnaam en wachtwoord. Dit om de instelling per “scherm” op te slaan en ervoor te zorgen dat elk scherm de juiste cast (url) krijgt en opent.
Optie 1 is het makkelijkste. Het nadeel is dat elke keer bij opstarten alles opnieuw gestart moet worden. Dus eerst aanzetten, inloggen en Chrome starten.
Optie 2 heeft dezelfde voor en nadelen. Met daarbij dan nog dat die extra app ook voor extra meldingen (en reclame want freeware) zorgt.
Optie 3 is al wat beter. Door gebruik te maken van de app KIOSK kun je instellen dat alles full screen moet, en welke cast (url) er geopend moet worden. Ook zijn de instellingen te beveiligen met een wachtwoord. Erg handig dus.
We hebben er nu 6 in gebruik. En dat gaan er nog meer worden. Maar er zijn een aantal zaken die niet handig zijn en waar ik nog geen oplossing voor heb.
- Als er een update beschikbaar is, neemt de chromebox geen update van de cast meer over. Je moet dan eerst de update uitvoeren (met een reboot) om alles weer goed aan de praat te krijgen.
- Als een chromebox uit gaat door bijvoorbeeld een stroomstoring, uittrekken van de voeding of gewoon doordat iemand de chromebox uitzet, onthoud deze de vorige toestand niet. Met andere woorden, je moet weer inloggen, jezelf aanmelden, alles opstarten enz. Bij ons zijn de chromebox achter de tv’s en boven plafonds geplaatst. Erg lastig om dan elke keer weer een toetsenbord en muis aan te sluiten.
- Centraal beheer is niet zomaar mogelijk. Je kunt daarvoor wel een tool kopen via Google. Maar dat moet je per device kopen. Overnemen van een Chromebox met bijvoorbeeld teamviewer zou handig zijn, maar dat word niet ondersteunt.
- Niet alle resoluties worden goed ondersteunt. Sommige tv’s gebruiken 1024 bij 768, andere weer 1600 bij 1200 of hoger. Soms schakelt de chromebox dan over naar een rare afwijkende resolutie.
Ik ben nog van plan om een Chromebox in Kiosk mode te gaan zetten. In deze modus dan de app “kiosk” activeren en dan kijken hoe dat verder gaat.
Voor hetgene wat wij er nu mee doen is het allemaal wel voldoende. Maar de bovenstaande puntjes oplossen zou wel fijn zijn.