Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • rhte
  • Registratie: Juli 2003
  • Laatst online: 11-09 13:20
Ik ben in het bezit van een Fritz!box 7490 en nu loop ik tegen een vreemd probleem aan.
Op de poorten 2 en 3 is het interne netwerk connected (poorten 1 en 4 zijn bezet voor inkomend/uitgaand internet via glasvezel en TV).
Achter Poort 2 zit een switch met o.a. een Mede8er 800x3d aangesloten.
Achter Poort 3 zit ook een switch met daarop een NAS.
Het lukt met deze configuratie niet om op de Mede8er bestanden te benaderen op de NAS.
Als ik de Mede8er vervolgens op de switch op poort 3 aansluit(waar ook de NAS op zit) gaat het wel goed.
Dit geldt ook voor als de Mede8er via WiFi is connected.

Het vreemde nu is dat dit probleem niet optreed als een oudere Mede8er 500x wordt aangesloten ipv de Mede8er 800x3d. Met de Mede8er 500x kan probleemloos bestanden benaderen op de NAS.

Mijn conclusie is dat het 'probleem' in de Mede8er 800x3d zit.
Ik heb meerdere keren contact gehad met support van Mede8er, maar tot op heden geen oplossing voor dit probleem.

De mede8er 800x3d is meerdere keren opnieuw geconfigureerd mbt de netwerk settings. Automatisch netwerksettings laten toekennen, handmatig, vast IP-adres, subnet aangepast, etc, etc.

Mijn vraag: Hebben jullie nog suggesties waar ik dit probleem moet zoeken? Is er bv een instelling op de 7490 waarmee het verkeer tussen poort 2 en 3 (gedeeltelijk?) kan worden geblokkeerd?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • rhte
  • Registratie: Juli 2003
  • Laatst online: 11-09 13:20
Niemand een suggestie? Contact met AVM leverde ook geen oplossing op.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • GandalfNL
  • Registratie: Maart 2012
  • Laatst online: 17-03 08:39
Probeer het eens op de Mede8er fora. Er is zowel een officieel Nederlands forum als een officieel Engels forum. Er zitten een paar leden op van Mede8er zelf die altijd snel reageren. Ook zijn de meeste vragen al eens gesteld, dus daar zoeken kan nog sneller zijn.

Succes

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • rhte
  • Registratie: Juli 2003
  • Laatst online: 11-09 13:20
Ik heb nog weer een poging gewaagd en plots werkt het weer na behoren. Er is in de tussentijds niets gewijzigd, de FritzBox heeft geen wijzigingen gehad en ook geen reboot. Ook de Mede8er heeft geen wijzigingen ondergaan. Dus, eh, ja, vaag..... maar ben wel blij dat het werkt :?