Ik ben ook niet professioneel thuis in netwerkapparatuur en -setup, maar als je wil dat je verkeer gescheiden blijft (en je dat op basis van VLANs doet) dan moet elke switch/router dat wel ondersteunen, anders draait het in de soep.
Als de TS zijn netwerk laat beheren door de Ziggo-router, die geen VLANs ondersteunt, maar wel IP-adressen uitdeelt aan alle apparatuur in het netwerk, hoe ga je dan zorgen dat de DHCP-server het onderscheid maakt en verschillende subnetten hanteert? Op basis van VLAN kan je DCHP-instellingen laten variëren (en dus meerdere onafhankelijke DHCP-servers hanteren), maar zonder zie ik geen echte oplossing, tenzij je alles statisch instelt op je cliënts en dan ook nog es in de router alle routing gaat corrigeren. Dat is enorm veel werk, en is héél foutgevoelig. Los daarvan: ik ken geen standaardapparatuur (kabelaar of DSL-boer) die dat soort fratsen ondersteunt. Die zijn meestal heel erg basic in wat de gebruiker kan instellen.
Ik snap dus niet hoe je dit op een elegante manier wil oplossen zonder VLANs, maar het is al laat, dus misschien lees ik er wel over

.
Milmoor schreef op dinsdag 27 januari 2015 @ 21:56:
[correctie]
Oeps, ik begreep je vraag waarschijnlijk verkeerd: elke VLAN switch zal in de handleiding hebben staan hoe je hem instelt. Van mijn "oplossing" zal je weinig vinden.
Nee. Je probeert hiermee een professionele scheiding bereiken met consumenten electronica. Dit is een gore truuk die niet snel ergens elders zal vinden. Helaas is de echte professionele oplossing ook ingewikkeld. Cisco heeft niet voor niets certificeringen.
Er zijn genoeg OpenWrt-gebruikers (inclusief ikzelf) die gewoon extra VLANs draaiend hebben op consumentenrouters zoals een WNDR3700 of een TL-WR1043ND. Zolang je hardware maar geen samenraapsel is (WNDR3700 en TL-WR1043ND bevatten bv. vergelijkbare switches).
Het netwerk hier in kwestie draait uitsluitend op softwarematig geherconfigureerde routers - de WNDR3700 heeft het draadloze gedeelte uitgeschakeld, de TL-WR1043ND fungeert als switch (met VLAN-ondersteuning) en AP. Op de TL-WR1043ND is een TV-decoder aangesloten die een rechtstreekse verbinding heeft via zijn eigen VLAN over beide routers naar de modem/router van de ISP. En dat allemaal via OpenWrt, iets wat je met de officiële firmware van Netgear of TP-Link niet voor elkaar krijgt.
Natuurlijk, als je het allemaal van de OEM laat afhangen dan zal je zwaar mogen dokken voor features en nog van die kunstmatige marktsegmentatie. Maar voor wat hij hier wil bereiken lijkt het me dat hij het met consumentenapparatuur gewoon kan doen, mits het nodige opzoekwerk en testen.
[
Voor 72% gewijzigd door
Borromini op 27-01-2015 23:46
]