Check alle échte Black Friday-deals Ook zo moe van nepaanbiedingen? Wij laten alleen échte deals zien
Toon posts:

18650 Battery Pack

Pagina: 1
Acties:

Verwijderd

Topicstarter
Hoi, ik weet niet of dit de goede plek is, maar ik had een vraag over het zelf maken van een battery pack. Ik dacht eraan om een aantal 18650 batterijen van 3.7v 6Ah te bestellen in China, en die in serie te zetten om zo een battery pack van ongeveer 12v te krijgen. Ik heb echter verschillende dingen gehoord over de kwetsbaarheid van deze batterijen (je kan ze niet helemaal leeg maken want dan gaan ze kapot). Is dit een goede optie, zo ja hoe? Zo nee, wat zijn de alternatieven (niet al te duur)

Verwijderd

http://www.banggood.com/O...-Power-Bank-p-953908.html

FTFY. Een step-up converter ertussen en je bent klaar.

[ Voor 18% gewijzigd door Verwijderd op 17-01-2015 21:02 ]


  • Xander
  • Registratie: Oktober 2002
  • Nu online
Waar vind jij 18650 cellen met een capaciteit van 6Ah? Die bestaan bij mijn weten niet.

Verder moet je inderdaad goed opletten met deze batterijen, je mag ze inderdaad niet te diep ontladen, ook absoluut niet te ver opladen en als je van plan bent om ze ook in serie te laden dan moet je er voor zorgen dat de cellen goed gebalanceerd worden.

Cellen die kapot gaan zijn trouwens je minste zorg, li-ion cellen kunnen ook exploderen of ontbranden en er kan hydrogen fluoride gas vrijkomen waarvan je dood kunt gaan. ;) Ik zou niet gaan prutsen met dit soort dingen tenzij je goed op de hoogte bent van de gevaren. Pak dan liever een veiligere batterij, NiMH bijvoorbeeld. Of koop een kant en klare oplossing.

PC specs!---Pulse mee voor GoT!
[22:49:37] <@Remy> ik wil een opblaasbare dSLR :+


Verwijderd

Topicstarter
http://www.aliexpress.com...light-Hot/2024880128.html

Dit zijn ze, ik zal binnenkort eens kijken naar NiMH

  • McKaamos
  • Registratie: Maart 2002
  • Niet online

McKaamos

Master of the Edit-button

Pak er een stapeltje beschermingscircuits bij?
http://www.aliexpress.com...ion-board/1494341807.html

Of je gaat voor LiFePo4 batterijen. Stuk veiliger dan Li-Ion.
http://www.aliexpress.com...ry-1800mAh/824526486.html

Ook in 18650 format.

Edit:
Oh, en die 6Ah capaciteit is zeer onwaarschijnlijk. Misschien als ontlaadstroom, en dan hooguit een kwartiertje run-time overhouden.

[ Voor 16% gewijzigd door McKaamos op 17-01-2015 21:24 ]

Iemand een Tina2 in de aanbieding?


Verwijderd

Topicstarter
Waar het mij om gaat is een goedkope accu van 12v. Dit leek mij een goede manier, maar ik sta open voor andere dingen.

Trouwens bedankt voor alle snelle hulp!

  • Xander
  • Registratie: Oktober 2002
  • Nu online
Joepie. De zoveelste bullshit bewering van een chinese fabrikant. ;)

Lees er eens een review op na, bijvoorbeeld deze.

Veel hoger dan 3000mAh ga je niet vinden bij 18650 cellen.

PC specs!---Pulse mee voor GoT!
[22:49:37] <@Remy> ik wil een opblaasbare dSLR :+


  • Thralas
  • Registratie: December 2002
  • Laatst online: 08:40
Zoals Xander al aangaf, 6 Ah is grote onzin. Chinese verkopers/fabrikanten liegen regelmatig over de capaciteit van hun cellen, en soms zelfs over de aanwezigheid van een protection circuit.

Ik zou je batterijen gewoon in Nederland halen. hier bijvoorbeeld, dan weet je tenminste zeker wat je krijgt.

De grootste verkrijgbare capaciteit is 3400 mAh geloof ik, dus alles wat meer dan dat per cel claimt is sowieso onzin.

  • MsD
  • Registratie: Maart 2004
  • Laatst online: 15:06

MsD

je kan natuurlijk ook gewoon een oude laptop accu ergens vandaan halen, zitten vol met deze deze cellen. kost geen drol.

  • timberleek
  • Registratie: Juli 2009
  • Laatst online: 23-11 18:08
Was is uberhaupt het doel van het batterypack?

Als het gewoon gaat om een stationair iets is een klein loodaccu'tje het makkelijkst.

Verwijderd

Topicstarter
Een radiokist, dus licht is ook wel handig
Pagina: 1