Check alle échte Black Friday-deals Ook zo moe van nepaanbiedingen? Wij laten alleen échte deals zien

printer(netwerk)vraag

Pagina: 1
Acties:

  • theduke1989
  • Registratie: September 2008
  • Laatst online: 25-11 19:24
Beste alle,

Ik heb een vraag.
Wat is de situatie:
Ik heb twee verschillende netwerken,
1ste LAN waarop een domein gekoppeld zit en ook meteen een andere IP-range: 10.x.x.x address
2de LAN wat bedoeld is voor Wi-Fi 172.x.x.x address,

Beide omgevingen hebben toegang tot het internet.
Maar ik wil iets nu toepassen, maar weet niet of het mogelijk is.

Op LAN1 heb ik namelijk ook een printerserver staan, elke gebruiker binnen het domein kan via de domein\printerserver de printer + update connecten met de pc en dan kunnen ze meteen printen.
Maar de 2de LAN kan dat natuurlijk niet die is afgebakend van het domein en was alleen bedoeld voor wi-fi etc en zit ook op een aparte switch aangesloten dan LAN1.

Nu komen er steeds meer gebruikers vanuit de wi-fi netwerk naar mij toe met de vraag of ik iets kan uitprinten voor ze, normaal doe ik dat ook en reken er gewoon geld voor per papier per kleur etc.

Nu komt mij vraag, is er een oplossing waarbij mensen een saldo krijgen of tenminste rechten tot de printers en hun zelf alles kunnen printen met daarop een que etc?
Want ik heb met papercut.com gesproken en zij vertellen mij dat het wel mogelijk is via webprinten, echter moet je daarvoor weer via de site bestand uploaden en dan pas printen en niet meteen uit kunnen printen dus omslachtig is het wel.

Alvast bedankt.

  • Thralas
  • Registratie: December 2002
  • Laatst online: 08:40
Volgens mij kan Papercut dat inderdaad allemaal wel. Installeer het en probeer het eens?

http://www.papercut.com/p...onf.html#rs-conf-user-web

  • theduke1989
  • Registratie: September 2008
  • Laatst online: 25-11 19:24
We hebben al een papercut testomgeving draaiend.
Via een virtuele machine hebben we deze gekoppeld aan de printerserver.
Echter kan je alleen via het webbased uploaden van je document iets uitprinten.
Dit werkt te omslachtig voor de onderhuurders en is dit ontkracht voor ons.

  • Thralas
  • Registratie: December 2002
  • Laatst online: 08:40
Je kunt de gebruikers toch gewoon de printer laten toevoegen? De Papercut filters onderscheppen dan het printje adhv. de username, vervolgens kun je als manager (of eindgebruiker) inloggen op de webinterface om de boel vrij te geven (al dan niet ten koste van je saldo).

  • br00ky
  • Registratie: Januari 2014
  • Laatst online: 16:21

br00ky

Moderator Harde Waren
/titel ontschreeuwd